Рішення від 06.10.2009 по справі 4/422

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 4/422 06.10.09

За позовомКомунального підприємства «Київська міська стоматологічна поліклініка»

До Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «Інкомстрах»

Простягнення 9121,55 грн.

Суддя Борисенко І.І.

Представники:

Від позивача Дементєва О.М. -дов.

Від відповідача не з'явились

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача -Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «Інкомстрах»суму заборгованості за надані позивачем медичні послуги застрахованим громадянам відповідача в розмірі 9121,55 грн. за договором від 23.02.2004р. №108, за період з 26.09.2006р. по січень 2007р.

Відповідач в судовому засіданні 16.07.2009р. просив оголосити в судовому засіданні перерву, оскільки він має намір вирішити даний спір шляхом укладення мирової угоди з позивачем. Судом клопотання відповідача було задоволено, суд надав сторонам можливість вирішити спір мирним шляхом.

Однак, Відповідач Ухвали суду не виконав. Письмового відзиву та письмових заперечень по суті заявлених вимог не надав.

Відповідач належним чином повідомлений про призначення справи до розгляду, про час і місце його проведення.

Про поважні причини неявки в судове засідання повноважного представника відповідача суд не повідомлений. Клопотань про відкладення розгляду справи від відповідача не надходило

Таким чином, відповідно до ст. 75 ГПК України суд розглядає спір за наявними матеріалами у справі

Розгляд справи на прохання сторін неодноразово відкладався, тому за клопотанням сторін, спір вирішено у більш тривалий строк, ніж встановлено частиною першою ст.69 ГПК України.

Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення проти позову, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

23.02.2004р. між Комунальним підприємством «Київська міська стоматологічна поліклініка»та Закритим акціонерним товариством «Страхова компанія «Інкомстрах»було укладено договір № 108 на надання медичної допомоги, медичних та інших послуг по добровільному медичному страхуванню.

Відповідно до п.1.1. договору страховик доручає, а установа бере на себе зобов'язання при лікувально-профілактичній допомозі надавати медичні та інші послуги громадянам, застрахованим по договорах добровільного медичного страхування, та які мають страхові поліси від страховика.

Пунктом 1.2. договору, установа зобов'язана надавати медичні та інші послуги при медичній допомозі в рамках узгодженої між сторонами медичної програми. Якість медичних послуг та лікувально-профілактичної допомоги повинні відповідати діючим професійним стандартам.

При неможливості установи надати лікувально-профілактичну допомогу в обговорених обсязі та якості, вона протягом 24 годин сповіщає про це страховика, який в цьому випадку має право перевести застрахованих в другу медичну установу (п.1.3. договору).

Згідно п.2.1. договору відповідач сплачує позивачу за надану застрахованим лікувально-профілактичну допомогу (медичні та інші послуги) відповідно до чинних тарифів на медичні послуги в обсязі узгодженої програми медичного страхування.

Пунктом 2.2. договору від 23.02.2004р. договору № 108 передбачено, що розрахунки здійснюються шляхом безготівковою оплати відповідачем рахунків-фактур позивача. Протягом семи днів з моменту представлення рахунку-фактури відповідач зобов'язаний провести оплату за медичну допомогу та інші послуги.

Оцінюючи наявні в матеріалах справи документи та досліджуючи в судовому засіданні докази, Господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав:

Між Комунальним підприємством «Київська міська стоматологічна поліклініка»та Закритим акціонерним товариством «Страхова компанія «Інкомстрах»було укладено договір № 108 на надання медичної допомоги, медичних та інших послуг по добровільному медичному страхуванню.

Відповідно до п.1.1. договору страховик доручає, а установа бере на себе зобов'язання при лікувально-профілактичній допомозі надавати медичні та інші послуги громадянам, застрахованим по договорах добровільного медичного страхування, та які мають страхові поліси від страховика.

Пунктом 2.2. договору від 23.02.2004р. договору № 108 передбачено, що розрахунки здійснюються шляхом безготівковою оплати відповідачем рахунків-фактур позивача. Протягом семи днів з моменту представлення рахунку-фактури відповідач зобов'язаний провести оплату за медичну допомогу та інші послуги.

Суду надано докази направлення на адресу відповідача рахунків-фактур, тобто строки оплати за надані медичні послуги настали.

Статтею 525 Цивільного кодексу України встановлено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися - належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином та відповідно до закону, інших правових актів, договору.

Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договорів, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Частиною 2 ст. 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для неналежного виконання нею зобов'язань, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.

Матеріалами справи підтверджено і відповідачем не спростовано, що заборгованість відповідача за надані медичні послуги за договором від 23.02.2004р. №108 за період з 26.09.2006р. по січень 2007р. складає 9121,55 грн., і тому ця сума має бути стягнута з відповідача.

Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.

Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Виходячи з вищенаведених норм закону, відповідачем належним чином протягом розгляду справи не було надано належних доказів по справі на спростування позовних вимог.

В судовому засіданні, допустимими доказами, які знаходяться в матеріалах справи позивач довів, що його вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Витрати по оплаті держмита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу згідно ст. 49 ГПК України покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 49, 82-85 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «Інкомстрах»(03050, м. Київ, вул.. В.Васильківська, 64, код ЄДРПОУ 31282951) на користь Комунального підприємства «Київська міська стоматологічна поліклініка»(04050, м. Київ, вул.. М.Пимоненка, 10-а, код ЄДРПОУ 05416142) 9121 грн. 55 коп. заборгованості, 102 грн. державного мита, 312 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Наказ видати відповідно до ст. 116 ГПК України.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня його прийняття.

Суддя І.І.Борисенко

Попередній документ
6515070
Наступний документ
6515073
Інформація про рішення:
№ рішення: 6515071
№ справи: 4/422
Дата рішення: 06.10.2009
Дата публікації: 06.11.2009
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (10.08.2005)
Дата надходження: 01.06.2005
Предмет позову: виселення із приміщення