73000, м. Херсон, вул. Театральна, 18
тел. /0552/ 49-31-78
Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
23 лютого 2017 року Справа № 923/1320/16
Господарський суд Херсонської області у складі судді Соловйова К.В. при секретарі Степановій Н.Д., розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Херсонської філії ПАТ "Укртелеком", м. Херсон,
до Управління соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації, смт. Білозерка, Херсонська область,
про стягнення 8 021,90 грн.
за участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1, уповн. представник, довіреність № 1303 від 12.12.2016р.;
від відповідача - не прибув,
Обставини справи: справу порушено за позовом ПАТ "Укртелеком" в особі його Херсонської філії (позивач) до Управління соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації (відповідач) з вимогою про стягнення 8021,90 грн. заборгованості за телекомунікаційні послуги, які позивач у 2015 році надав абонентам пільгових категорій - мешканцям Білозерського району Херсонської області та вартість яких мала бути відшкодована за рахунок субвенції Державного бюджету України.
Позов обґрунтовано п.3 ст.63 Закону України "Про телекомунікації", п.63 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 295 від 11.04.2012р., ст.ст. 89,102 Бюджетного кодексу України, п.п.2,3,5,8 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення на рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 256 від 04.03.2002р.
Письмовою заявою позивача від 17.02.2017р., яку прийнято судом, розмір позовних вимог зменшений до 7984,27 грн. Представник позивача в судовому засіданні 23.02.2017р. підтримав позовні вимоги про стягнення 7984,27 грн.
Відповідач надав відзив, за яким позов не визнав, вказуючи на відсутність фактичних та юридичних підстав для стягнення з відповідача заявлених до стягнення 8021,90 грн. заборгованості за грудень 2015 року за телекомунікаційні послуги по абонентах пільгових категорій. Також, у відзиві вказано про необхідність припинення провадження у справі на підставі п.1ч.1 ст. 80 ГПК України, оскільки даний спір між сторонами є публічно-правовим: у спірних правовідносинах (по вирішенню питання надання компенсацій, пільг громадянам відповідно до законодавства) відсутні будь-які взаємозобов'язання сторін договірного характеру.
Щодо відсутності підстав для стягнення з відповідача 8021,90 грн. заборгованості у відзиві вказано: "Механізм фінансування видатків місцевих бюджетів на відшкодування пільг, пов'язаних з наданням послуг фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256. Згідно пункту 2 Постанови головні розпорядники коштів місцевих бюджетів, Управління соціального захисту населення: - ведуть персоніфікований облік отримувачів пільг за соціальною ознакою згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003р. № 117 "Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги", житлових субсидій населенню, допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу; - здійснюють розрахунки з постачальниками послуг на підставі поданих ними щомісячних звітів щодо послуг, наданих особам, які мають право на відповідні пільги, та отримувачам компенсації, які згідно ст.ст.43,48 Гірничого закону України мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках, що мають центральне опалення. Згідно пункту 2 Порядку, затвердженого цією Постановою, фінансування видатків місцевих бюджетів за державними програмами соціального захисту населення провадиться за рахунок субвенцій, передбачених державним бюджетом на відповідний рік, у межах обсягів, затверджених у обласних бюджетах, бюджеті Автономної Республіки Крим, бюджетах міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення та у районних бюджетах на зазначені цілі (виділено за текстом відзиву - примітка суду).
Відповідно до пункту 4 Порядку перерахування сум субвенцій на фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення провадиться Державною казначейською службою згідно з помісячним розписом асигнувань державного бюджету, але в межах фактичних зобов'язань відповідних бюджетів щодо пільг, субсидій, допомоги та компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Так, однією з головних підстав для розпорядника бюджетних коштів здійснити виплати підприємствам недоотриманих грошових сум є наявність відповідного фінансування з державного бюджету.
... У ПАТ "Укртелеком" не має документальних доказів, які підтверджують факт надання субвенцій з державного бюджету в 2016 році. Пунктом 5 Порядку встановлено, що головні розпорядники коштів місцевих бюджетів щомісяця готують інформацію про фактично нараховані суми та акти звіряння розрахунків за надані послуги з підприємствами - надавачами відповідних послуг і надсилають їх фінансовим органам райдержалміністрацій, виконкомів, міських рад (міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення): до 22 числа місяця, що настає за звітним, пільг з послуг зв'язку, зокрема, безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з придбанням відповідних стаціонарних абонентських терміналів.
...підприємством ПАТ "Укртелеком" до Управління соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації у Херсонській області 12 січня 2016 року було подано розрахунок видатків на відшкодування витрат, пов'язаних з наданням пільг, за грудень 2015 року на суму 7984,27 грн., а не 8021,90 грн., як зазначає позивач.
Після проведення перевірки відповідно до Порядку Управлінням було прийнято до відшкодування розрахунки за грудень 2015 року на суму 7946,19 грн., до відшкодування не прийнято 38,08 грн. за надані пільги громадянам, які померли у листопаді - грудні 2015 року (розрахунки та акт додаються) (виділено за текстом відзиву - примітка суду) та надано заявку на фінансування до Фінансового управління Білозерської районної державної адміністрації. Таким чином, Управлінням соціального захисту населення здійснено усі необхідні дії для фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету (виділено за текстом відзиву - примітка суду).
Згідно пункту 6 Порядку фінансові органи районних державних адміністрацій, виконкомів міських рад (міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення) на підставі актів звіряння, зазначених у пункті 5 цього Порядку, щомісяця готують реєстри нарахованих сум та подають їх Міністерству фінансів Автономної Республіки Крим, фінансовим органам обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, управлінням Державної казначейської служби в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі: до 25 числа місяця, що настає за звітним, пільг з послуг зв'язку, зокрема, безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з придбанням відповідних стаціонарних абонентських терміналів. Згідно ч.5 ст.102 Бюджетного кодексу України відшкодування витрат на послуги зв'язку пільговим категоріям населення проводяться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту. В Законі України "Про Державний бюджет на 2016 рік" субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного газу і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот), на компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з відміною податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та відповідним збільшенням ставок акцизного податку з пального і на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян, не передбачена. В зв'язку з цим, планові асигнування на 2016 рік по зазначеній субвенції не виділені.
Щорічно управлінням приймалися фактичні нарахування підприємства з грудня минулого року у січні наступного року. Станом на 01.01.2016р перед ПАТ "Укртелеком" кредиторська заборгованість за надані послуги зв'язку пільговим категоріям громадян відсутня. Розрахунки за грудень 2015 року у сумі 7984,27 грн. ПАТ "Укртелеком" надає лише в січні 2016 року. У Законі України "Про Державний бюджет на 2016 рік" субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавство пільг і на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян не передбачена. У зв'язку з цим, планові асигнування на 2016 рік по зазначеній субвенції не виділені. Таким чином, Управління соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації не може відповідати за дії Міністерства соціального захисту населення України, Міністерства фінансів України, Департаменту фінансів Херсонської області, не несе відповідальності за надходження коштів з Державного бюджету та не може бути належним відповідачем по справі (виділено за текстом відзиву - примітка суду)".
Ухвалою суду від 02.02.2017р., за клопотанням позивача, строк розгляду справи продовжено понад два місяці та відкладено розгляд справи на 23.02.2017р.
Відповідач належним чином повідомлений судом про місце, дату та час розгляду справи: надісланий на адресу місцезнаходження відповідача рекомендований лист з ухвалою суду від 02.02.2017р. не повертався до суду без вручення.
Представник відповідача в судове засідання 23.02.2017р. не прибув. Неявка представника відповідача не унеможливлює розгляд справи. Розгляд справи за відсутності представника відповідача при тому, що відповідача належним чином повідомлено судом про місце, дату та час розгляду справи, не є порушенням процесуальних прав відповідача.
Після закінчення розгляду справи, в судовому засіданні 23.02.2017р., відповідно до ст.85 ГПК України, оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Вивчивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд -
Відповідно до п.1.1., п.1.2., п.1.4. Положення про Управління соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням від 29.11.2012р. № 1062 голови Білозерської районної державної адміністрації, Управління є структурним підрозділом вказаної державної адміністрації, в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці забезпечує виконання покладених на цей підрозділ завдань з забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення. Управління підпорядковане голові Білозерської районної державної адміністрації, а також, підзвітне та підконтрольне Департаменту соціального захисту населення обласної держадміністрації, є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
ПАТ "Укртелеком" є оператором телекомунікацій, який надає телекомунікаційні послуги споживачам відповідно до вимог Цивільного та Господарського кодексів України, Закону України "Про телекомунікації", Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, які затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2012р. № 295. інших нормативно-правових актів. Зокрема, Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу", "Про жертви нацистських переслідувань", "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про охорону дитинства" встановлено пільги з оплати за послуги зв'язку для певних категорії осіб, які визначено вказаними законами. Протягом 2015 року, позивач, ПАТ "Укртелеком" в особі своєї Херсонської філії,, здійснюючи господарську діяльність у сфері телекомунікацій, надавав телекомунікаційні послуги громадянам - мешканцям Білозерського району Херсонської області, зокрема, на пільгових умовах - у відповідності до вказаних законів.
Відповідно до ст.11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають з дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права і обов'язки. Відповідно до ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України "Про телекомукації", п. 63 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2012р. № 295, телекомунікаційні послуги споживачам, які мають установлені законодавством України пільги з їх оплати, надаються операторами, провайдерами телекомунікацій відповідно до законодавства України.
Відповідно до ч. 2 ст. 97, ст. 102 Бюджетного кодексу України видатки місцевих бюджетів на встановлені законодавством пільги окремим категоріям громадян проводяться за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту населення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256 затверджено Порядок фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету (надалі за текстом рішення - Порядок), яким визначено механізм фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення компенсаційних виплат за вказані пільги окремих категорій громадян за рахунок субвенцій з державного бюджету.
За п. 2 вказаної постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256 визначено, що головні розпорядники коштів місцевих бюджетів здійснюють розрахунки з постачальниками послуг на підставі поданих ними щомісячних звітів щодо послуг, наданих особам, які мають право на відповідні пільги.
У відповідності до п. 3 Порядку головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів з виконання державних програм у цій сфері є, в даному випадку, Управління соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації.
Таким чином, до компетенції Управління соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації відносяться обов'язки щодо прийняття від підприємств, установ та організацій, що надають житлово-комунальні послуги та послуги зв'язку окремим категоріям громадян, рахунків на компенсацію та на відшкодування витрат за надані пільги, звірки з їх інформацією, що міститься в реєстрі, та обов'язки щодо здійснення їхньої компенсації. Крім того, суд зазначає, що у відповідності до ч. 3 ст. 19 Бюджетного кодексу України учасниками бюджетного процесу є органи, установи та посадові особи, наділені бюджетними повноваженнями (правами та обов'язками з управління бюджетними коштами). Таким чином, ПАТ "Укртелеком" не є учасником бюджетного процесу і правовідносини між позивачем та відповідачем регулюються нормами Цивільного та Господарського кодексів України.
Відповідно, правовідносини, що склалися між сторонами мають господарський характер, а не публічно-правовий. Даний спір є підвідомчим господарським судам.
Згідно з п. 5 Порядку головні розпорядники коштів місцевих бюджетів щомісяця готують інформацію про фактично нараховані суми та акти звіряння розрахунків за надані послуги з підприємствами - надавачами відповідних послуг і надсилають їх фінансовим органам райдержадміністрацій, виконкомів міських рад (міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення) до 22-го числа місяця, що настає за звітним, - щодо пільг з послуг зв'язку, безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з придбанням відповідних стаціонарних абонентських терміналів. Згідно з п. 6 Порядку фінансові органи районних держадміністрацій, виконкомів міських рад (міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення) на підставі передбачених п. 5 Порядку актів звіряння, щомісяця готують реєстри нарахованих сум та подають їх Міністерству фінансів Автономної Республіки Крим, фінансовим органам обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, управлінням Державної казначейської служби в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі: до 25 числа місяця, що настає за звітним, - щодо пільг з послуг зв'язку, зокрема безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з придбанням відповідних стаціонарних абонентських терміналів. Згідно з п. 8 Порядку отримані місцевими бюджетами суми субвенцій перераховуються протягом одного операційного дня на рахунки головних розпорядників коштів, відкриті в територіальних управліннях Державної казначейської служби, для здійснення відповідних видатків. Головні розпорядники коштів місцевих бюджетів здійснюють у п'ятиденний строк розрахунки з постачальниками відповідних послуг і ведуть облік за видами пільг населенню, в тому числі на оплату пільг з послуг зв'язку, зокрема безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з придбанням відповідних стаціонарних абонентських терміналів. Згідно з п. 12 Порядку погашення кредиторської заборгованості за відповідними державними програмами соціального захисту населення, яка утворилася на початок року, провадиться першочергово.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 3 ГПК України та ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Згідно з ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також, інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору. Ці дані встановлюються письмовими і речовими доказами, висновками судових експертів, поясненнями представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі, що на вимогу суду, мають бути викладені письмово. Згідно з ч. 2 ст. 36 ГПК України письмові докази подаються суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Відповідно до ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розглядові в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Рахунок на суму 7984,27 грн. за грудень 2015 року на відшкодування позивачу вартості телекомунікаційних послуг за грудень 2015 року по абонентах пільгових категорій - мешканцях Білозерського району Херсонської області був поданий позивачем з урахуванням передбачених Порядком відповідних строків та був прийнятий відповідачем. Про прийняття цього рахунку вказано за текстами відзиву на позов (а.с.33) та іншого наявного у справі документу, під назвою "Акт звірки розрахунків" щодо розрахунків між сторонами станом на 01.01.2016р. (а.с.78). При розгляді справи відповідач, також, не заперечує факт прийняття від позивача вказаного рахунку.
Також, суд встановив неможливість прийняття наданого позивачем документу під назвою "Акт звірки розрахунків" щодо розрахунків між сторонами станом на 01.01.2016р., який підписаний обома сторонами та скріплений відбитками їхніх печаток, в якості, доказу підтвердження відповідачем факту існування облікованої відповідачем заборгованості з оплати телекомунікаційних послуг позивача за грудень 2015 року по абонентах пільгових категорій - мешканцях Білозерського району Херсонської області, саме, у розмірі (сумі) 7984,27 грн. Відповідного висновку суд дійшов, оскільки за текстом даного акту звірки вказано лише про прийняття відповідачем до перевірки рахунку на суму 7984,27 грн. на відшкодування вартості телекомунікаційних послуг за грудень 2015 року, а не про визнання відповідачем належної до сплати позивачеві компенсації у вказаній сумі.
Суд не приймає до уваги й доводи відповідача про те, що позивачеві належить до компенсації 7946,19 грн. за надання вказаних телекомунікаційних послуг у грудні 2015 року, оскільки до відшкодування не має бути прийнято 38,08 грн. вартості послуг по пільгах громадянам. які померли у листопаді-грудні 2015 року. Такі доводи відповідача не підтверджено належними письмовими доказами (свідоцтвами тощо), а також, не вказано будь-якого юридичного обґрунтування для неприйняття відповідачем цих 38,08 грн. до відшкодування.
Розмір заявленої до стягнення заборгованості підтверджується наявними матеріалами справи, а саме, розрахунком видатків на відшкодування витрат, пов'язаних з наданням пільг, у грудні 2015 року по абонентах телекомунікаційних послуг - мешканцях Білозерського району Херсонської області, які за законом мають пільги на вказані послуги (форма № 2 - пільга, що затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 04.10.2007р. № 535).
У справі відсутні будь-які докази завищення позивачем суми належної йому за грудень 2015 року компенсації вартості телекомунікаційних послуг по абонентах пільгових категорій - мешканцях Білозерського району Херсонської області.
Суд зазначає, що відповідно до ч.6 ст.48 Бюджетного кодексу України зобов'язання щодо виплати субсидій, допомоги, пільг по оплаті за надані послуги та компенсації громадянам з бюджету, на що згідно з законами України мають право відповідні категорії громадян, обліковуються органами Державного казначейства України незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень. Дана норма є спеціальною по відношенню до загальних положень ч.1-ч.2 ст. 48 Бюджетного кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до закону та договору.
Згідно з ч. 2 ст. 193 Господарського кодексу України кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Згідно з ч. 7 ст. 193 Господарського кодексу України не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язання крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 203 Господарського кодексу України господарське зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Додатково суд зазначає, що за ст. 3 Цивільного кодексу України до загальних засад цивільного законодавства належать справедливість, добросовісність та розумність, а також, неприпустимість позбавлення права власності, крім випадків, встановлених Конституцією України та законом.
Позивач не має права припинити надання на пільгових умовах (безоплатно або на умовах неповної оплати) телекомунікаційних послуг громадянам, які за законом мають право на відповідні пільги. Законодавством не передбачена залежність відшкодування від фактичного фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, чи випадки повного або часткового звільнення від обов'язку здійснення розрахунків з постачальниками послуг на пільгових умовах, оскільки надання пільг певним категоріям населення відбувається не внаслідок власної недбалості, чи власного бажання, а у відповідності до вимог Законів України. При цьому, внаслідок відсутності відповідних компенсацій позивач позбавлений права власності на дохід від вказаних неоплачених послуг.
В рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Терем ЛТД, Чечеткін та Оліус проти України" від 18.10.2005р. зазначається, що відсутність бюджетних коштів не може бути виправданням неотримання належних особі коштів.
Крім того, згідно з п.204 ч.1 ст. 91 Бюджетного кодексу України до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, віднесено видатки на пільги з послуг зв'язку, інші передбачені законодавством пільги, що надаються ветеранам війни; особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; ветеранам праці; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам податкової міліції; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби; ветеранам служби цивільного захисту; ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби, ветеранів служби цивільного захисту та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; особам, звільненим з військової служби, які стали інвалідами під час проходження військової служби; інвалідам, дітям-інвалідам та особам, які супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого); реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; багатодітним сім'ям, дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім'ям, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім'ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.
Будь-які докази того, що відповідач належним чином і в повному обсязі виконав зобов'язання з відшкодування позивачеві витрат за 2015 рік, зокрема, за грудень 2015 року, на надання телекомунікаційних послуг абонентам пільгових категорій - мешканцям Білозерського району Херсонської області, у матеріалах справи відсутні.
За вказаних встановлених судом фактичних обставин та на підставі наведених правових норм позовні вимоги про стягнення 7 984,27 грн. заборгованості з оплати послуг підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст. 49 ГПК України судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. За висновку суду про наявність підстав для задоволення позову з вимогами про стягнення 7 984,27 грн. в повному обсязі, судовий збір повністю, у сумі 1378,00 грн., має бути покладений на відповідача.
Керуючись ст.ст.49, 82-85 ГПК України, господарський суд -
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Управління соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації (місцезнаходження: 75000, Херсонська область, смт. Білозерка, вул. Свободи, буд.89; ідентифікаційний код юридичної особи 24117729) на користь Публічного акціонерного товариства "Укртелеком", в особі Херсонської філії ПАТ"Укртелеком" (місцезнаходження: 73000, м. Херсон, проспект Ушакова, буд.41, ідентифікаційний код 01188661) 7 984 (сім тисяч дев'ятсот вісімдесят чотири) грн. 27 коп. заборгованості з оплати послуг та 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. 00 коп. компенсації по сплаті судового збору.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 03.03.2017р.
Суддя К.В. Соловйов