Ухвала від 06.03.2017 по справі 903/29/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

"06" березня 2017 р.

Справа № 903/29/17

Суддя Кравчук А.М., розглянувши заяву

Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській обалсті

про визнання майнових вимог до боржника

по справі №903/29/17

за заявою Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області, м. Луцьк

до товариства з обмеженою відповідальністю "Неофіт" ЛТД, м. Луцьк

про банкрутство

Суддя Кравчук А.М.

Суть спору: ухвалою господарського суду Волинської області від 01.02.2017 року порушено провадження у справі за заявою Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області до ТОВ "Неофіт" ЛТД про банкрутство.

Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Неофіт" ЛТД оприлюднене на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 07.02.2017 року.

Ухвалою суду від 23.02.2017 року розгляд справи призначено на 15.03.2017 року.

Згідно ч. 3 ст. 23 Закону України "Про вiдновлення платоспроможностi боржника або визнання його банкрутом" господарський суд зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Закону та Господарського процесуального кодексу України, про що виноситься ухвала, в якій зазначається дата розгляду заяви.

02.03.2017 року на адресу суду надійшла заява Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області №1446/10/03-18-10-07 від 01.03.2017 року з грошовими вимогами до боржника.

Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору.

Відповідно до ст. 4 ЗУ "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема, за подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом становить 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Луцькою ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області до заяви не додано доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі.

У клопотанні №1447/10/03-18-10-07 від 01.03.2017 року Луцька ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області просить відстрочити сплату судового збору за подання заяви з грошовими вимогами до боржника до ухвалення судового рішення по справі.

Заява обгрунтована відсутністю відповідного фінансування, коштів, призначених для сплати судового збору. Тимчасовим кошторисом видатків Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області на І квартал 2017 року за КЕКВ 2800 "Інші поточні видатки" передбачено кошторисних призначень 0 грн. 00 коп..

Згідно ст. 8 ЗУ "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Згідно з пунктом 3.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 р. N 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" та 5 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 05.07.2012 р. N 01-06/869/2012 "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про судовий збір" клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі. При цьому, оскільки ст. 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.

У ст. 5 Закону України "Про судовий збір" визначено перелік осіб, звільнених від сплати судового збору. До вказаного переліку органи державної податкової інспекції не відносяться.

За таких обставин, нормами чинного законодавства України не звільнено Луцьку ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області від сплати судового збору у встановленому законом порядку, а отже, посилання заявника на відсутність фінансування на сплату судового збору, не може вважатися підставою для відстрочення сплати судового збору у даній справі.

Враховуючи те, що відстрочення заявнику сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду, з огляду на відсутність доказів в обґрунтування заяви, які б підтверджували виключність обставин для такого відстрочення, суд відмовляє в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання заяви з грошовими вимогами до боржника до ухвалення судового рішення по справі.

При цьому судом враховано, що ухвалою суду від 23.02.2017 року розгляд грошових вимог, заявлених до боржника призначено на 15.03.2017 року. ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області у клопотанні від 01.03.2017 року про відстрочку сплати судового збору посилається на тимчасовий кошторис, згідно якого кошти на сплату судового збору у січні-березні 2017 року не передбачені. Можливість фінансування до судового засідання заявник не обгрунтовує.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України "Про вiдновлення платоспроможностi боржника або визнання його банкрутом" господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Закону. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог частини третьої статті 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.

Згідно п.п. 2, 3 ст. 24 Закону якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому випадку суд виносить ухвалу про повернення заяви. Повернення заяви з підстав, передбачених цією статтею, не перешкоджає повторному зверненню до суду у цій же справі, якщо порушення усунуто в межах строку, встановленого частиною першою статті 23 цього Закону.

Особливості провадження у справах про банкрутство та передбачене ст. 24 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" право на усунення недоліків заяви у встановлений судом строк фактично надає заявнику додатковий час на оплату судового збору і не є перешкодою доступу до правосуддя.

Керуючись ст. 23, 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 63, 89 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні клопотання Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області про відстрочку сплати судового збору за подання заяви з грошовими вимогами до боржника відмовити.

2. Зобов'язати Луцьку ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області до 15.03.2017 року усунути недоліки, допущені в заяві з грошовими вимогами до ТОВ "Неофіт" ЛТД.

3. До 15.03.2017 року подати суду докази сплати судового збору.

Суддя А. М. Кравчук