Ухвала від 01.03.2017 по справі 461/1540/17

Справа № 461/1540/17

Провадження № 4-с/461/30/17

УХВАЛА

іменем України

"01" березня 2017 р. суддя Галицького районного суду м. Львова Зубачик Н.Б., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1, заінтересована особа Державна казначейська служба України про визнання дій неправомірними та зобов'язання до вчинення дій -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду зі скаргою, в якій просить визнати неправомірними дії директора юридичного департаменту Державної казначейської служби України ОСОБА_2 щодо скерування виконавчого листа до Головного управління ДКСУ у Львівській області та зобов'язати Державну казначейську службу України прийняти до виконання виконавчий лист з підстав, вказаних у скарзі.

Відповідно до ст.383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Згідно ч.1 ст.5 ЗУ «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».

Стаття3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» передбачає, що виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Пункт 1 ч.2 ст.181 КАС України встановлює, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Однак, згідно п.1 ч.2 ст.18 КАС України Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Суд зазначає, що відповідно до п.1 Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого постановою КМУ №215 від 15.04.2015 року Державна казначейська служба України є центральним органом виконавчої влади.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що Державна казначейська служба України не відноситься до органів державної виконавчої служби, суд дійшов висновку, що у відкритті провадження за скаргою ОСОБА_1, за участю заінтересованої особи Державної казначейської служби України про визнання дій неправомірними та зобов'язання до вчинення дій необхідно відмовити.

Окрім того, суд роз'яснює заявнику, що він має право звернутися з адміністративним позовом до Львівського окружного адміністративного суду в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.18, 181 КАС України, ст.ст.122, 208-210, 383 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за скаргою ОСОБА_1, заінтересована особа Державна казначейська служба України про визнання дій неправомірними та зобов'язання до вчинення дій.

Копію даної ухвали направити заявнику, скаргу з доданими до неї документами повернути ОСОБА_1

Роз'яснити заявнику, що він має право звернутися з адміністративним позовом до Львівського окружного адміністративного суду в порядку адміністративного судочинства.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області через Галицький районний суд м.Львова протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Зубачик Н.Б.