Ухвала від 03.03.2017 по справі 444/495/17

Справа № 444/495/17

Провадження № 1-кс/444/146/2017

УХВАЛА

про проведення перевірки дотримання

вимог природоохоронного законодавства

03 березня 2017 року , слідчий суддя Жовківського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , за участю прокурора Жовківського відділу Червоноградської місцевої прокуратури Львівської області ОСОБА_2 , розглянув клопотання слідчого Жовківського ВП Кам"янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий Жовківського ВП Кам"янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся в суд з клопотанням про проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства, яке мотивує тим, що 24.02.2017 в Жовківське ВП поступило повідомлення від ОСОБА_4 з приводу виявлення решток тварин в с. Боянець Жовківського району Львівської області за межами населеного пункту.

За вказаними матеріалами СВ Жовківського ВП Кам?янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області розпочато кримінальне провадження №12017140240000256 від 25.02.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 239 КК України.

В ході проведення огляду місця події, було встановлено, що безпосереднє місце події розташоване за межами с. Боянець Жовківського району Львівської області, на відстані 1,5 км. ліворуч від автодороги сполученням «Червоноград Жовква». Під'їзд до вказаного місця здійснюється по ґрунтовій дорозі. Вказана дорога веде до річки «Свиня» та повертає праворуч. При під'їзді до річки було виявлено рештки тварин - ноги, голови, шкіри. Дані рештки були виявлені в чагарниках, вода з яких стікає в річку «Свиня». Ні відстані приблизно 350 м. від вище вказаного місця було виявлено сміття та рештки тварин, які розміщені на поздовжній площині, приблизно ПО м. протяжністю та шириною 20 м. При огляді даного місця було виявлено шкіри тварин, перегнилі нутрощі, залишки скелетів тварин. Окрім цього виявлено кінцівки та голови тварин, які розміщені в хаотичному порядку. При візуальному огляді місця події, було встановлено, що вище вказані рештки в основному належать великій рогатій худобі.

Відповідно до ст.107 ч.1 КПК України рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування, в тому числі під час розгляду питань слідчим суддею, приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. Клопотань від учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів фіксування не поступило, а тому фіксація процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питань слідчим суддею на досудовому розслідуванні не здійснюється.

Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав з вищевикладених підстав.

Розглянувши клопотання, вивчивши матеріали досудового розслідування, а також заслухавши думку прокурора, суд приходить до наступних висновків.

З витягу кримінального провадження № 12017140240000256 , вбачається, що 25.02.2017 року заяву про злочин за ч. 1 ст. 239 КК України, внесено до ЄРДР.

Відповідно до ч.2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державній влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

З огляду на викладене, а також з метою забезпечення виконання завдань та загальних засад кримінального провадження виникла необхідність у проведенні перевірки особами, які мають спеціальні знання у сфері законодавства України про охорону земель та водних ресурсів, про поводження з відходами, а також іншого природоохоронного законодавства.

Відповідно до п. 4 Положення про державну екологічну інспекцію, затвердженого Указом Президента України №454/2011 від 13.04.2011 Держекоінспекція України відповідно до покладених завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог: законодавства про використання та охорону земель щодо: здійснення заходів щодо запобігання забрудненню земель хімічними і радіоактивними речовинами, відходами, стічними водами, додержання екологічних нормативів з питань використання та охорони земель; законодавства про поводження з відходами щодо: збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення, захоронення відходів; дотримання вимог виданих дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами; ведення первинного обліку кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються, подання відповідної статистичної звітності в установленому порядку та паспортизації таких відходів; недопущення змішування та захоронения відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія; дотримання правил і режиму експлуатації установок, виробництв з оброблення та утилізації відходів; своєчасності й повноти виконання заходів щодо захисту земель від засмічення відходами.

Відповідно до п.п.5 п. 6 Положення про державну екологічну інспекцію «Держекоінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право проводити перевірки з питань, що належать до її компетенції, видавати за їх результатами обов'язкові для виконання приписи, розпорядження».

Враховуючи викладене, в ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні перевірки дотримання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про охорону земель», «Про відходи» та інших нормативно- правових актів, що регламентують діяльність у сфері поводження з відходами та охорони земель під час утворення, зберігання та утилізації решток тварин на території Боянецької сільської ради Жовківського району, зокрема, щодо утворення стихійного звалища решток тварин між с. Боянець Жовківського району та м. Великі Мости Сокальського району (на виїзді із с. Боянець), ліворуч автодороги сполученням «Червоноград-Жовква». на відстані приблизно 1,5 км.

В той же час, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», дозвіл на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Отримані у ході перевірки дані можуть бути використані як докази протиправної діяльності невстановленої особи.

Враховуючи наведене, а також те, що в процесі досудового розслідування для з'ясування обставин, що мають значення у кримінальному провадженні виникла необхідність у проведенні перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства під час утворення, зберігання та утилізації решток тварин невідомими особами, із залученням спеціалістів з числа працівників Державної екологічної інспекції у Львівській області, за адресою м. Львів вул. Стрийська, 98 та неможливість отримати відомості в інший спосіб.

За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання прокурора підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного і керуючись Положенням про державну екологічну інспекцію, затвердженого Указом Президента України № 454/2011 від 13.04.2011 р., Постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 р. № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», ст. 40, 93, 110, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задоволити.

Надати дозвіл на проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства під час утворення, зберігання та утилізації решток тварин невідомими особами, на території Боянецької сільської ради, зокрема, щодо утворення стихійного звалища решток тварин , що знаходяться між с.Боянець Жовківського району та м. Великі Мости Сокольського району (на виїзді із с. Боянець), ліворуч автодороги сполученням «Червоноград-Жовква», на відстані приблизно 1,5 км., терміном проведення 20 робочих днів, починаючи з дня винесення ухвали, проведення якої доручити інспекторам Державної екологічної інспекції у Львівській області за адресою м. Львів, вул. Стрийська, 98 .

У ході проведення перевірки дотримання вимог природоохоронногозаконодавства під час утворення, зберігання та утилізації решток тварин невідомими особами, у полі іцо знаходиться між с.Боянець Жовківського району та м.Великі Мости Сокальського району на вирішення інспекторів Державної екологічної інспекції у Львівській області поставити наступні запитання:

- чи наявні порушення та яких саме нормативно-правових актів (кодексів, законів, наказів, положень, інструкцій тощо), в діях яких осіб, під час утворення, зберігання та утилізації решток тварин на території що знаходиться між с. Боянець Жовківського району та м. Великі Мости Сокальського району (на виїзді із с. Боянець). ліворуч автодороги сполученням «Червоноград-Жовква», на відстані приблизно 1,5 км. від вище вказаної автодороги?

- недотримання вимог яких нормативних актів (спеціальних правил) з охорони навколишнього природного середовища допущені у досліджуваному випадку?

- дії яких осіб не відповідали вимогам нормативних актів з охорони навколишнього природного середовища?

- дії (бездіяльність) яких осіб знаходиться у причинному зв'язку із настанням досліджуваної події?

- які збитки (шкода) нанесені державі внаслідок забруднення рештками тварин території що за межами що знаходиться між с. Боянець Жовківського району та м. Великі Мости Сокальського району (на виїзді із с. Боянець), ліворуч автодороги сполученням «Червоноград-Жовква», на відстані приблизно 1,5 км. від вище вказаної автодороги?

- чи внаслідок зазначеної події спричинено небезпеку для життя та здоров'я людей чи для довкілля (обґрунтувати реальність та очевидність такої небезпеки)?

- чи мали місце порушення вимог природоохоронного законодавства в інших сферах (у сфері охорони вод, у сфері охорони атмосферного повітря тощо)?.

Матеріали проведеної перевірки, з усіма додатками та документами використаними та складеними в ході її проведення скерувати в СВ Жовківського ВП Кам"янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області (80300, м. Жовква, вул.Ст.Бандери, 13, Жовківського району Львівської області).

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1