8.1
про зупинення провадження у справі
03 березня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1674/16
Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді: Смішливої Т.В.,
при секретарі: Бутенко К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача про зупинення провадження та клопотання представника відповідача про заміну неналежного відповідача у справі за позовом приватного акціонерного товариства "Лисичанська нафтова інвестиційна компанія" до Запорізького управління офісу великих платників податків ДФС, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області, про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-
У провадженні Луганського окружного адміністративного суду знаходиться вищевказана адміністративна справа.
До початку слухання справи від представника відповідача на адресу суду надійшло клопотання, в якому останній зазначив, що Запорізьке управління офісу великих платників податків ДФС не може бути стороною у справі, оскільки не є юридичною особою, а отже відповідно до ст. 48 КАС України не має адміністративної процесуальної правосуб'єктності.
Враховуючи положення статті 52 КАС України, суд розцінює вказане клопотання відповідача, як клопотання про заміну неналежного відповідача у справі.
Представник позивача у судове засідання не прибув, до початку судового засідання на адресу суду надав клопотання, в якому зазначив, що не заперечує проти заміни неналежного відповідача у справі на належного - юридичну особу Офіс великих платників податків ДФС, та після здійснення заміни просив зупинити провадження у справі.
Розглянувши клопотання сторін суд виходить з такого.
Відповідно до витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Запорізьке управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби є відокремленим підрозділом Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (а.с. 214-216).
Відповідно до статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 3 статті 50 КАС України передбачено, що відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частинами першою та третьою статті 48 КАС України встановлено, що здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Зі змісту вищевказаних норм вбачається, що відповідачем в адміністративній справі повинен бути суб'єкт владних повноважень (юридична особа) - відповідний орган, або фізична особа - посадова особа суб'єкта владних повноважень.
Відокремлений підрозділ Запорізьке управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби не є самостійною юридичною особою, а тому не може бути належним відповідачем у даній справі.
Юридичною особою, наділеною адміністративною процесуальною дієздатністю у спірних правовідносинах є Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби, а відтак вказаний орган і має бути належним відповідачем у даній справі.
Частиною 1 статті 52 КАС України передбачено, що суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає клопотання представника відповідача про заміну неналежного відповідача у справі обґрунтованим, у зв'язку з чим вважає за необхідне замінити первинного відповідача на належного відповідача - Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби.
Частиною 1 статті 122 КАС України передбачено, що адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
У відповідності до п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
У зв'язку із заміною первинного відповідача у справі на належного відповідача, необхідності надіслання на адресу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби копії позовної заяви, та зважаючи на стислі строки розгляду адміністративної справи, суд вважає клопотання представника позивача обґрунтованим, у зв'язку з чим вважає за можливе зупинити провадження у справі
На підставі викладеного, керуючись статтями 48, 52, 156, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Клопотання представника відповідача про заміну неналежного відповідача у справі задовольнити.
Замінити первинного відповідача у справі - Запорізьке управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на належного відповідача - Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11).
Направити на адресу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби копію адміністративного позову приватного акціонерного товариства "Лисичанська нафтова інвестиційна компанія".
Клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі задовольнити.
Зупинити провадження у справі № 812/1674/16 за позовом приватного акціонерного товариства "Лисичанська нафтова інвестиційна компанія" до Офісу великих платників податків ДФС, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області, про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії до 23 березня 2017 року.
Повідомити сторони, що чергове судове засідання відбудеться 23 березня 2017 року у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду, за адресою, м. Сєвєродонецьк, пр. Космонавтів, 18 о 13 год. 10 хв.
Ухвала в частині замінити первинного відповідача у справі на належного відповідача набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Ухвала про зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяТ.В. Смішлива