Постанова від 01.03.2017 по справі 670/73/17

Віньковецький районний суд Хмельницької області

Справа № 670/73/17

Провадження № 3/670/29/17

ПОСТАНОВА

01 березня 2017 року смт. Віньківці

Суддя Віньковецького районного суду Хмельницької області Волкова О.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшла із Віньковецького ВП Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого помічником менеджера ТОВ «Енселко Агро»,

за ч. 1 ст. 130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

02.02.2017 року із Віньковецького ВП Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області на розгляд Віньковецького районного суду надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до протоколу серії АП1 № 422227 від 27.01.2017 року, ОСОБА_1 27.01.2017 року о 21.40 год. в смт. Віньківці по вул. Заславській керував автомобілем КІА SPORTAGE, державний номерний знак НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився у встановленому порядку на місці зупинки з використанням технічного засобу «DRAGER Alkotest 6810» ARAM-3576. Від проходження медичного огляду на стан сп'яніння у Віньковецькій ЦРЛ відмовився, чим порушив п. 2.9 (а) ПДР України, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Дослідивши матеріали адміністративної справи вважаю, що справу про адміністративне правопорушення необхідно повернути до Віньковецького ВП Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення у зв'язку з неможливістю всебічного, повного та об'єктивного розгляду по суті.

Так, відповідно до положень ст. ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення -- це офіційний документ, який відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.

Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Згідно Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07.11.2015 № 1395, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.11.2015 р. за № 1408/27853, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються:

1) письмові пояснення свідків правопорушення у разі їх наявності;

2) акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу у разі здійснення його затримання;

3) акт огляду на стан сп'яніння у разі проведення огляду на стан сп'яніння;

4) інші документи та матеріали, які містять інформацію про правопорушення.

Однак, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, чи був водій відсторонений від керування автомобілем, та чи був вилучений автомобіль.

Також всупереч вимогам ст. ст. 33, 251 КУпАП в матеріалах справи відсутні документи, які б засвідчували дані про особу порушника (характеристика з місця проживання, наявність утриманців та ін.), документи про його майновий стан, відомості про притягнення раніше до адміністративної відповідальності, надання яких покладено на орган, який направляє справу до суду. Вказане свідчить про перекладення обов'язку збору та належного оформлення матеріалу на суд.

Наведені обставини унеможливлюють розгляд справи по суті.

Отже, з огляду на те, що оформлення адміністративного матеріалу виконано не належним чином, а зазначені вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, вважаю за необхідне повернути вказаний протокол до Віньковецького ВП Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області для дооформлення.

Керуючись ст. 278, ст. 283 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути до Віньковецького ВП Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Волкова