вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"23" лютого 2017 р. Справа № 911/1113/16
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю “Торговий єдиний ресурс КС”, м. Фастів
боржника (код ЄДРПО України 37826385)
про банкрутство
Суддя Лопатін А.В.
за участю представників згідно протоколу судового засідання.
Обставини справи:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Торговий єдиний ресурс КС” звернулось до господарського суду Київської області з заявою про порушення справи про банкрутство, у зв'язку з відсутністю активів у боржника для задоволення кредиторської заборгованості, у порядку статті 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Ухвалою господарського суду Київської області від 04.04.2016 р. прийнято заяву про банкрутство ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” до розгляду, розгляд заяви у підготовчому засіданні призначено на 20.04.2016 р.
Ухвалою господарського суду Київської області від 20.04.2016 р. порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС”, розгляд справи призначено на 28.04.2016 р., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, відповідно до ст. 19 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Постановою господарського суду Київської області від 28.04.2016 р. визнано банкрутом ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” та відкрито його ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено ОСОБА_1, зобов'язано останнього протягом двох тижнів по закінченню встановленого частиною третьою ст. 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” строку подати на затвердження до суду реєстр вимог кредиторів банкрута, а за результатами роботи звіт та ліквідаційний баланс.
29.04.2016 р. на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено оголошення (повідомлення) про визнання ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” банкрутом та відкриття його ліквідаційної процедури за № 31104.
23.05.2016 р. через канцелярію господарського суду ПАТ “Авант-Банк” подано заяву з грошовими вимогами до банкрута на суму 81132154,66 грн.
30.05.2016 р. через канцелярію господарського суду Київської області ліквідатором банкрута подано на затвердження реєстр вимог кредиторів ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС”, звіт та ліквідаційний баланс банкрута.
Ухвалою господарського суду Київської області від 30.05.2016 р. розгляд кредиторських вимог ПАТ “Авант-Банк” та розгляд реєстру вимог кредиторів ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” призначено на 15.06.2016 р., розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута призначено на 22.06.2016 р.
У зв'язку з надходженням апеляційної скарги ГУ ДФС у м. Києві, матеріали справи скеровано до Київського апеляційного господарського суду.
Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 28.09.2016 р. припинено апеляційне провадження за апеляційною скаргою ГУ ДФС у м. Києві на постанову господарського суду Київської області від 28.04.2016 р. у справі № 911/1113/16.
06.10.2016 р. матеріали справи повернуто до господарського суду Київської області, що підтверджується відміткою канцелярії суду на супровідному листі апеляційної судової інстанції.
За час перебування матеріалів даної справи в апеляційній судовій інстанції до господарського суду Київської області 15.06.2016 р. від ПАТ “Авант-Банк” надійшли документи на вимогу ухвали суду.
Крім того, 29.06.2016 р. від ТБ “Українська Агропромислова” надійшла заява на участь в конкурсі щодо визначення організатора торгів (аукціону) з продажу майна в процедурі банкрутства.
02.07.2016 р. від ПАТ “Авант-Банк” надійшло клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору.
Ухвалою господарського суду Київської області від 17.10.2016 р. розгляд кредиторських вимог ПАТ “Авант-Банк”, розгляд реєстру вимог кредиторів, розгляд заяви ТБ “Українська Агропромислова” на участь у конкурсі щодо визначення організатора торгів (аукціону) з продажу майна в процедурі банкрутства ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС”, розгляд клопотання ПАТ “Авант-Банк” про залучення до участі у справі третьої особи, розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута призначено на 25.01.2017 р., направлено судовий запит Головному територіальному управлінню юстиції у Київській області з метою здійснення останнім аналізу фінансово-господарського стану ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” щодо наявності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій останнього та за його результатами надання висновку.
28.11.2016 р. через канцелярію господарського суду Київської області представником Головного територіального управління юстиції у Київській області подано лист, в якому останній зазначає про те, що станом на сьогодні жодної відповіді від ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” не надходило.
25.01.2017 р. через канцелярію господарського суду Київської області ліквідатором банкрута подано письмові пояснення.
Ухвалою господарського суду Київської області від 25.01.2017 р. розгляд кредиторських вимог ПАТ “Авант-Банк”, розгляд реєстру вимог кредиторів, розгляд заяви ТБ “Українська Агропромислова” на участь у конкурсі щодо визначення організатора торгів (аукціону) з продажу майна в процедурі банкрутства ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС”, розгляд клопотання ПАТ “Авант-Банк” про залучення до участі у справі третьої особи, розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута відкладено на 02.02.2017 р.
01.02.2017 р. через канцелярію господарського суду Київської області ліквідатором банкрута подано клопотання, яким останній просить долучити до матеріалів справи документи.
02.02.2017 р. через канцелярію господарського суду Київської області представником ПАТ “Авант-Банк” подано клопотання про долучення до матеріалів справи документів та клопотання про витребування оригіналів документів у ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС”.
Ухвалою господарського суду Київської області від 02.02.2017 р. клопотання ПАТ “Авант-Банк” про витребування у ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” оригіналу кредитного договору задоволено, розгляд кредиторських вимог ПАТ “Авант-Банк”, розгляд реєстру вимог кредиторів ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” та розгляд заяви ТБ “Українська Агропромислова” на участь у конкурсі щодо визначення організатора торгів (аукціону) з продажу майна в процедурі банкрутства ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС”, розгляд клопотання ПАТ “Авант-Банк” про залучення до участі у справі третьої особи та розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута відкладено на 23.02.2017 р., зобов'язано ліквідатора банкрута подати до суду (за наявності) оригінал кредитного договору, який укладений між ПАТ “Авант-Банк” та ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС”.
10.02.2017 р. на адресу господарського суду Київської області від Головного територіального управління юстиції у Київській області надійшла відповідь на судовий запит та повідомляє про те, що від ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” не надходило жодної відповіді на їх вимогу, а тому Головним територіальним управлінням юстиції у Київській області повторно направлено лист-вимогу від 02.02.2017 р. № 23514-5-5/5, щодо надання належним чином завірених копій документів стосовно фінансово-господарської діяльності підприємства, які утворились протягом трьох років до дати порушення справи про банкрутство.
Таким чином, після отримання необхідних документів, Головним територіальним управлінням юстиції у Київській області буде проведено аналіз фінансово-господарського стану ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС”, результати якого будуть надані господарському суду Київської області.
20.02.2017 р. через канцелярію господарського суду Київської області ліквідатором банкрута подано пояснення щодо витребування доказів.
В судовому засіданні, розглянувши клопотання ПАТ “Авант-Банк” вх. № 13668/16 від 02.07.2016 р. про залучення до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, у якому заявник просить залучити до участі у справі Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, який здійснює ліквідацію ПАТ “Авант-Банк”, суд зазначає таке.
Конституцією України кожному гарантується право на судовий захист.
Відповідно до частини третьої ст. 7 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи відповідно до Конституції та в порядку, встановленому законами України.
Отже, доступність особи, установи, організації до участі у справі ставиться в залежність від положень процесуального закону.
Відповідно до частини першої ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Статтею 4-1 ГПК України передбачено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Таким чином, провадження у справах про банкрутство регулюється Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та Господарським процесуальним кодексом України у випадках, коли його норми безпосередньо визначають правила цього провадження або мають універсальний характер для будь-якої стадії судового процесу чи процесуальної дії, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Учасниками провадження у справах про банкрутство є особи, визначені Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство, учасниками у справі про банкрутство є сторони, забезпечені кредитори, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство.
Сторонами у справі про банкрутство є кредитори (представник комітету кредиторів) та боржник (банкрут).
Кредитор - юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів). Конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство. До конкурсних кредиторів відносяться також кредитори, вимоги яких до боржника виникли внаслідок правонаступництва за умови виникнення таких вимог до порушення провадження у справі про банкрутство. Поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.
Таким чином, участь у справі про банкрутство в якості третьої особи є неможливим, оскільки Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” не передбачає залучення в якості учасника провадження у справі про банкрутство третіх осіб і відповідно не передбачає права звертатись до господарського суду із такого роду клопотаннями.
За таких обставин, суд залишає клопотання ПАТ “Авант-Банк” вх. № 13668/16 від 02.07.2016 р. про залучення до участі у справі у якості третьої особи без задоволення, як таке, що не узгоджується з приписами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Розглянувши заяву ТБ “Українська Агропромислова” на участь у конкурсі щодо визначення організатора торгів (аукціону) з продажу майна в процедурі банкрутства, судом встановлено наступне:
Так, 29.06.2016 р. через канцелярію суду ТБ “Українська Агропромислова” подано заяву на участь у конкурсі щодо визначення організатора торгів (аукціону) з продажу майна в процедурі банкрутства, вказана заява, як вбачається з її реквізитів, адресована також і ліквідатору банкрута.
Так, проаналізувавши вищезазначену заяву та приписи чинного законодавства, судом встановлено наступне.
Частиною першою статті 49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що продаж майна боржника в провадженні у справі про банкрутство здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, шляхом проведення торгів у формі аукціону, за винятком майна, продаж якого відповідно до законодавства України здійснюється шляхом проведення закритих торгів.
Згідно з частиною четвертою вказаної статті Закону суб'єктами аукціону є його замовник, організатор та учасники.
Замовником є ліквідатор, призначений господарським судом у порядку, встановленому цим Законом (частина п'ята вказаної статті Закону).
Відповідно до частини шостої статті 49 Закону організатором аукціону є визначена замовником фізична або юридична особа, що має ліцензію на проведення торгів і з якою замовник аукціону уклав договір на проведення аукціону. Організатор аукціону визначається замовником за конкурсом, що проводиться у визначеному замовником порядку, основними критеріями якого вважаються наявність ліцензії, достатній, але не менш як три роки, досвід проведення аукціонів, запропонована найменша сума винагороди.
Таким чином, вищевказаними приписами Закону саме до повноважень ліквідатора віднесено визначення за конкурсом організатора аукціону з продажу майна у справі про банкрутство. Суд уповноважений лише, у разі виникнення під час проведення ліквідаційної процедури спору відносно визначення організатора аукціону, перевірити порядок визначення ліквідатором організатора аукціону та залучити визначеного ліквідатором організатора аукціону до участі у провадженні у справі про банкрутство.
За таких обставин, заява ТБ “Українська Агропромислова” на участь у конкурсі щодо визначення організатора торгів (аукціону) з продажу майна в процедурі банкрутства залишається судом без задоволення.
Розглянувши кредиторську заяву ПАТ “Авант-Банк” з грошовими вимогами до банкрута на суму 81132154,66 грн., суд зазначає таке:
На підтвердження вказаних вимог заявником надано розрахунок заборгованості ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” від 18.05.2016 р., ксерокопії меморіальних ордерів № 75540 від 21.01.2014 р., № 63730 від 13.03.2014 р., № 2418290 від 30.03.2014 р., договору застави № З-Ю/15/094 від 11.12.2015 р., рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 96 від 29.01.2016 р., рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 262 від 26.02.2016 р.
15.06.2016 р. через канцелярію суду ПАТ “Авант-Банк” долучено до матеріалів справи розрахунок заборгованості ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” від 14.06.2016 р., меморіальні ордери, на яких вказано, що вони є дублікатами; витяг з протоколу засідання інвентаризаційної комісії від 01.06.2016 р., витяг з додатку № 5 до протоколу від 01.06.2016 р.; ксерокопії договору застави № З-Ю/15/094 від 11.12.2015 р., розрахунок заборгованості ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” від 18.05.2016 р., копії рішень виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що були долучені до кредиторської заяви; копії рішення виконавчої дирекції Фонд гарантування вкладів фізичних осіб № 898 від 02.06.2016 р. та копії заяви ПАТ “Авант-Банк” про вчинення кримінального правопорушення від 17.03.2016 р., адресованої до Київської місцевої прокуратури № 9, листа Київської місцевої прокуратури № 9 від 28.03.2016 р., адресованого Солом'янському управлінню поліції ГУ НП в м. Києві; листа ПАТ “Авант-Банк” від 01.06.2016 р., адресованого начальнику Солом'янського управління поліції ГУ НП в м. Києві.
02.02.2017 р. через канцелярію суду ПАТ “Авант-Банк” долучено до матеріалів справи у якості наявності заборгованості у банкрута виписки по особовим рахункам відкритим в ПАТ “Авант-Банк” за період з 21.01.2014 р. по 27.01.2017 р., а також копію листа Солом'янського управління поліції ГУ НП у м. Києві від 07.06.2016 р., адресованого уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ “Авант-Банк” - ОСОБА_2, рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 2021 від 06.10.2016 р., а також ксерокопії документів, які було подано раніше.
Враховуючи відсутність в ПАТ “Авант-Банк” оригіналів документів, які б підтверджували наявність в ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” заборгованості перед ПАТ “Авант-Банк” на суму 81132154,66 грн., 02.02.2017 р. банком подано клопотання про витребування в банкрута оригіналу кредитного договору № К-Ю/14/002, укладеного 21.01.2014 р. та бухгалтерські документи стосовно здійснення товариством оплати по кредитному договору № К-Ю/14/002, від 21.01.2014 р., вказане клопотання було задоволено судом, ухвалою від 02.02.2017 р. зобов'язано ліквідатора банкрута подати оригінали відповідних документів (за наявності).
На виконання вимог вищевказаної ухвали суду ліквідатором банкрута надано письмові пояснення від 16.02.2017 р., в яких останній зазначає, що в банкрута оригінал вказаного договору відсутній та інформації щодо його укладення також немає.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, в поясненнях від 24.01.2017 р. ліквідатор зазначає, що на адресу останнього від ПАТ “Авант-Банк” надійшла вимога в якій зазначена інформація про борг банкрута перед банком та інформація про заставне майно, яке є забезпеченням умов кредитного договору. За даною інформацією, згідно тверджень банку, ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” є власником товару в обороті, а саме - соняшника врожаю 2015 р. у кількості 10800 тон, який зберігається за адресою: Київська область, с. Глеваха, вул. Вокзальна, 4В. У зв'язку із цим, ліквідатором ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” на дану адресу направлено запит про надання інформації та документів, проте рекомендований лист із повідомленням про вручення повернувся на адресу ліквідатора із відміткою поштової установи про відсутність адресата за вказаною адресою.
З огляду на викладені вище обставини, ліквідатор не визнав грошові вимоги ПАТ “Авант-Банк” на суму 81132154,66 грн.
Статтею 4-1 ГПК України передбачено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Частиною першою статті 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі-Закон) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
У абз. 5 п. 36.7 роз'яснень, наданих Вищим господарським судом України у Інформаційному листі "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI)" від 28.03.2013 N 01-06/606/2013, вказано, що розгляд грошових вимог кредиторів в ліквідаційній процедурі, відкритій за ст. 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів.
Відповідно до приписів частини першої статті 23 Закону конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.
Частиною шостою ст. 23 Закону встановлено, що заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, у тому числі щодо яких є заперечення боржника чи інших кредиторів, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. За наслідками розгляду зазначених заяв господарський суд ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.
Згідно з приписами статті 1 Закону грошове зобов'язання - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань відносяться також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, в тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Законом; кредитор - юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя).
Таким чином, згідно чинного законодавства кредитори, заявляючи вимоги до боржника, повинні довести свої грошові вимоги виключно відповідними документами (рішеннями суду, відповідями на претензію, договорами, первинними бухгалтерськими документами, актами звірок, накладними та ін.), оскільки судом під час розгляду кредиторської заяви грошові зобов'язання повинні бути встановлені як за розміром, так і за суттю.
Докази, на яких ґрунтуються грошові вимоги кредитора, повинні надавати право кредитору на звернення до боржника з грошовими вимогами у встановленому чинним законодавством порядку.
Приписами статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Частиною другою статті 34 ГПК України встановлено, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Статтею 36 ГПК України встановлено, що письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Оригінали документів подаються, коли обставини справи відповідно до законодавства мають бути засвідчені тільки такими документами, а також в інших випадках на вимогу господарського суду.
В п. 2.2. роз'яснень, наданих Вищи господарським судом України в постанові Пленуму від 26.12.2011, № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" вказано, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (стаття 36 ГПК). Якщо документи, які мають значення для правильного вирішення спору, і підписи на них виготовлені стороною за допомогою будь-яких технічних засобів, то такі документи повинні прийматись господарським судом як письмові докази, досліджуватись та оцінюватись за загальними правилами ГПК.
З аналізу вищенаведених приписів чинного законодавства вбачається, що на заявника кредиторської заяви покладено обов'язок доведення наявності у боржника заборгованості, підтверджуючи дані обставини належними та допустимими доказами.
Проте, як вбачається з матеріалів справи, ПАТ “Авант-Банк” подано до суду на підтвердження вказаних вимог жодним чином не завірені ксерокопії меморіальних ордерів та договору застави. Крім того, на вимогу ухвали суду заявником кредиторської заяви не надано належним чином завірену копію (для долучення до матеріалів справи) та оригінал (для огляду) кредитного договору № К-Ю/14/002 від 21.01.2014 р., а також належним чином завірені копії (для долучення до матеріалів справи) та оригінали (для огляду) долучених до кредиторської заяви ксерокопій документів. Відсутність вказаних оригіналів документів представник банку пояснив тим, що такі документи було викрадено, у зв'язку з чим на підставі заяви ПАТ “Авант-Банк” відкрито кримінальне провадження (докази вказаного долучено до матеріалів).
Водночас, ліквідатор банкрута не підтвердив тверджень банку щодо наявності в ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” заборгованості перед ПАТ “Авант-Банк” на суму 81132154,66 грн., натомість останній повідомляє про відсутність жодної інформації щодо наявності договірних відносин між банкрутом і заявником (пояснення від 16.02.2017 р.) та наявності заставного майна, яким такі договірні зобов'язання згідно тверджень банку забезпечуються (пояснення від 24.01.2017 р.).
Відповідно до ст.ст. 4, 43 ГПК України судове рішення є законним та обґрунтованим лише у випадку всебічного, повного то об'єктивного розгляду в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності.
Відповідно до приписів статті 4-2 ГПК України правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом.
З огляду на викладене, враховуючи відсутність оригіналів документів, наданих ПАТ “Авант-Банк” копій, як доказ наявності грошових вимог до банкрута, а також кредитного договору № К-Ю/14/002 від 21.01.2014 р., крім того, долучені до матеріалів кредиторської заяви ксерокопії договору застави, меморіальних ордерів, як доказ у справі не відповідають вимогам приписів статті 36 ГПК України, отже не є належними та допустимими доказами, в розумінні статті 34 ГПК України, наявності договірних зобов'язань між заявником і банкрутом та, відповідно, заборгованості, що виникла на підставі таких договірних зобов'язань ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” перед ПАТ “Авант-Банк” , суд відхиляє кредиторські вимоги ПАТ “Авант-Банк” на суму 81132154,66 грн., як такі, що не підтверджені доказами.
Керуючись Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Клопотання ПАТ “Авант-Банк” вх. № 13668/16 від 02.07.2016 р. про залучення до участі у справі у якості третьої особи залишити без задоволення.
2. Заяву ТБ “Українська Агропромислова” на участь у конкурсі щодо визначення організатора торгів (аукціону) з продажу майна в процедурі банкрутства залишити без задоволення.
3. Кредиторські вимоги ПАТ “Авант-Банк” на суму 81132154,66 грн. до ТОВ “Торговий єдиний ресурс КС” відхилити.
Копію ухвали направити ліквідатору, ПАТ “Авант-Банк” (02100, м. Київ, бул. Верховної Ради, 7) та ТБ “Українська агропромислова”(01601, м. Київ, вул.Б.Хмельницького, 55, оф. 811).
Суддя А.В. Лопатін