Ухвала від 23.02.2017 по справі 452/1444/16-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2017 року Справа № 876/94/17

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Затолочного В.С.,

суддів Матковської З.М., Шавеля Р.М.,

з участю секретаря судового засідання Нефедової А.О.,

представника позивача Гавриченко Ж.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроазійський енергетичний союз» на постанову Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 11.10.2016 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроазійський енергетичний союз» до Самбірського міського голови та Самбірської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

01.06.2016 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Євроазійський енергетичний союз» (далі - ТОВ «Євроазійський енергетичний союз», Позивач) звернулося до суду з позовом до Самбірського міського голови та Самбірської міської ради про визнання протиправними дій Самбірського міського голови ОСОБА_2 щодо розгляду заяви (ініціативи) товариства про оренду приміщення котельні по вул. Коперніка, 14 у м. Самборі Львівської області та зобов'язання Самбірської міської ради Львівської області вчинити дії, спрямовані на проведення конкурсу на право оренди вказаного приміщення котельні.

Під час судового розгляду в суді першої інстанції представник позивача змінив предмет позову, а саме просив визнати протиправними дії Самбірського міського голови ОСОБА_2 щодо розгляду заяви (ініціативи) ТОВ «Євроазійський Енергетичний Союз» № 15/2 від 15.02.2016, визнати протиправною бездіяльність Самбірської міської ради в розгляді заяви № 15/2 від 15.02.2016, зобов'язати Самбірську міську раду оголосити проведення конкурсу на право оренди приміщення котельні по вул. Коперніка, 14 у м. Самборі Львівської області.

Постановою Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 11.10.2016 року позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії Симбірського міського голови ОСОБА_3 щодо розгляду заяви (ініціативи) ТОВ «Євроазійський енергетичний союз» від 15.02.2016 про отримання в оренду приміщення котельні по вул. Коперніка, 14 в м. Самборі. Визнано протиправною бездіяльність Самбірської міської ради Львівської області щодо розгляду заяви (ініціативи) товариства з обмеженою відповідальністю «Євроазійський енергетичний союз» від 15.02.2016. У частині позову про зобов'язання Самбірської міської ради Львівської області оголосити проведення конкурсу на право оренди приміщення котельні по вул. Коперніка, 14 в м. Самборі відмовлено за недоведеністю позовних вимог.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції ТОВ «Євроазійський енергетичний союз» подало апеляційну скаргу, в якій просить постанову скасувати та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позову. Апеляційну скаргу мотивовано тим, що судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного рішення допущено порушення норм матеріального права.

Вислухавши суддю-доповідача, представника Позивача, який просить задовольнити апеляційну скаргу, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що рішенням Самбірської міської ради Львівської області від 18 червня 2015 року № 60 «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м. Самбора, що можуть бути передані в оренду» затверджено перелік об'єктів комунальної власності м. Самбора, що можуть бути передані в оренду та згідно додатку № 1 до такого переліку входить нежитлова будівля котельні, площею 111,3 кв.м, по вул. Коперніка, 14 у м. Самборі для надання послуг з теплопостачання, без права зміни цільового призначення та відчуження (а.с.11-12).

Відповідно до цього рішення 3 липня 2015 року у друкованому засобі інформації «Новини Самбора» була опублікована офіційна інформація Самбірської міської ради про намір передачі в оренду нежитлове приміщення котельні по вул. Коперніка, 14 у м. Самборі Львівської області та про те, що заяви на оренду приймаються протягом десяти днів з моменту публікації у відділі з житлових питань та майна територіальної громади виконавчого комітету Самбірської міської ради, а також про перелік документів, які необхідно додати до заяви (а.с. 83).

У зазначений в інформації строк заяв на оренду вказаного нежитлового приміщення до Самбірської міської ради не надійшло.

15.02.2016 року ТОВ «Євроазійський Енергетичний Союз» звернулося із заявою до Самбірського міського голови з пропозицією про призначення конкурсу на передачу в оренду приміщення котельні по вул. Коперніка, 14 у м. Самборі (а.с. 8-9).

На дану заяву Позивача від 15.02.16 р. Самбірським міським головою Ю.Гамаром була надана відповідь від 23 лютого 2016 р. № 2/29-13-15/117-262/1-3 про те, що питання передачі комунальної власності Самбірської міської територіальної громади у сфері теплопостачання відповідно до Закону України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності» може розглядатися тільки в контексті комунального підприємства ПТМ «Самбіртеплокомуненерго» у складі: адміністративний корпус з господарськими будівлями і спорудами, нежитлові будівлі газових котелень з мережами теплопостачання, обладнання котелень; при умові проведення капітального ремонту, модернізації і реконструкції об'єктів теплопостачання, теплових мереж та обладнання котелень за власні кошти орендарів суб'єктів господарювання із впровадженням сучасних енергозберігаючих технологій з подальшої їх експлуатації без права викупу. Передача окремих об'єктів комунальної власності Самбірської міської територіальної громади у сфері теплопостачання (котелень) не розглядається (а.с. 10).

Вірно встановивши обставини справи, суд першої інстанції правильно застосував до правовідносин між сторонами відповідні їм норми матеріального права.

Відповідно до ч. 6 ст. 1 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» відносини оренди об'єктів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності, регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених Законом України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності».

Згідно ст. 7 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» ініціатива щодо оренди майна може виходити від фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до статті 6 цього Закону, пропозиція може надходити від орендодавців, зазначених у статті 5 цього Закону. Орендодавець може оголосити про передачу майна в оренду в порядку, встановленому цим Законом.

Статтею 3 Закону України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності» встановлено, що рішення про передачу в оренду чи концесію об'єктів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності, приймають стосовно об'єктів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади села, селища, міста, - відповідні сільські, селищні, міські ради.

Відповідно до ст. 5 цього Закону передача об'єкта у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебуває у комунальній власності, в оренду чи концесію здійснюється за ініціативою фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями чи концесіонерами відповідно до Закону, або виконавчих органів сільських, селищних, міських рад чи місцевих органів виконавчої влади.

Заяву (подання), в якій міститься ініціатива щодо передачі об'єкта у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебуває у комунальній власності, в оренду чи концесію, заінтересовані особи (органи) подають відповідній раді, визначеній статтею 3 цього Закону, для розгляду на черговій сесії ради. За результатами розгляду заяви (подання) рада приймає рішення про пропозицію передачі об'єкта у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення в оренду чи концесію або про відмову в його передачі в оренду чи концесію.

У разі прийняття відповідною радою, визначеною статтею 3 цього Закону, рішення про пропозицію передачі в оренду чи концесію об'єкта у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебуває у комунальній власності, здійснюється організаційно-технічна підготовка цього об'єкта до передачі відповідно в оренду чи концесію. Після завершення такої підготовки оголошується конкурс на право отримання об'єкта в оренду чи концесію.

Враховуючи, що рішення про пропозицію передачі в оренду Самбірською міською радою не приймалося, то вимога про зобов'язання оголосити проведення конкурсу є передчасною.

Щодо доводів апеляційної скарги, згідно з якими подана ТОВ «Євроазійський Енергетичний Союз» є не ініціативою про передачу об'єкта, а заявою про участь у конкурсі за наслідками розміщеного оголошення, слід зазначити наступне.

Згідно ч. 4 ст. 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» Орендодавець протягом п'яти днів після погодження умов договору оренди з органом, уповноваженим управляти відповідним майном (у випадках, передбачених цим Законом, - органом Антимонопольного комітету України), а в разі якщо заява про оренду майна не потребує узгодження (щодо оренди окремого індивідуально визначеного майна, крім нерухомого), протягом 15 днів після дати її реєстрації розміщує в офіційних друкованих засобах масової інформації та на веб-сайтах орендодавців оголошення про намір передати майно в оренду або відмовляє в укладенні договору оренди і повідомляє про це заявника.

Протягом 10 робочих днів після розміщення оголошення орендодавець приймає заяви про оренду відповідного майна. Протягом трьох робочих днів після закінчення строку приймання заяв орендодавець своїм наказом ухвалює рішення за результатами вивчення попиту на об'єкт оренди. У разі якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди укладається із заявником. У разі надходження двох і більше заяв орендодавець оголошує конкурс на право оренди.

Проте, яка вбачається з матеріалів справи, офіційна інформація Самбірської міської ради про намір передачі в оренду нежитлове приміщення котельні по вул. Коперніка, 14 у м.Самборі Львівської області опублікована 3 липня 2015 року.

Таким чином, ТОВ «Євроазійський Енергетичний Союз» подало заяву поза межами 10-денного строку приймання заяв, а також без відповідних додатків, а тому підстав для укладення договору чи проведення конкурсу немає.

Доводи апеляційної скарги не відповідають законодавству України та не можуть бути підставою для її задоволення. Суд апеляційної інстанції переглядає судове рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Порушень, допущених судом першої інстанції, які призвели до неправильного вирішення справи, під час апеляційного провадження не встановлено.

З огляду на викладене, постанова суду першої інстанції відповідає обставинам справи, наявним в ній доказам, прийнята з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для її скасування колегія суддів не знаходить.

Керуючись ст.ст. 160 ч. 3, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроазійський енергетичний союз» залишити без задоволення.

Постанову Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 11.10.2016 року у справі № 452/1444/16-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя В.С. Затолочний

Судді З.М. Матковська

Р.М. Шавель

Повний текст виготовлено 27.02.2017 року