Постанова від 21.02.2017 по справі 755/104/17

Справа № 755/104/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" лютого 2017 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Виниченко Л.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з адміністративним позовом про визнання протиправною відмову відповідача в перерахунку пенсії; зобов'язання Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити з 05.12.2016 року перерахунок і виплату пенсії в розмірі 81 % від заробітної плати 8 667,76 грн., згідно довідки від 17.10.2012 року № 17/1.2-4/3450, відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що вона перебуває на обліку у Лівобережному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України м. Києва та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

05 грудня 2016 року вона звернулася із заявою до відповідача з проханням провести перерахунок раніше призначеної пенсії державного службовця.

Відповідачем була надана відповідь від 14 грудня 2016 року №10216/13, відповідно якої їй було відмовлено у проведені перерахунку пенсії, мотивуючи тим, що довідка №17/1.2-4/3450 видана на 01 вересня 2012 року не відповідає вимогам постанови Кабінету Міністрів України №865 від 31 травня 2000 року.

Таку відмову відповідача позивач вважає необґрунтованою та протиправною.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 183-2 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу у порядку скороченого провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Лівобережному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".

05 грудня 2016 року ОСОБА_1 звернулась до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві із заявою про перерахунок пенсії відповідно до довідки від 17.10.2012 року № 17/1.2-4/3450 та постанови Кабінету Міністрів України від 18.07.2012 р. № 676.

На звернення позивача відповідачем була надана відповідь від 14.12.2016 року № 10216/13, у якій зазначається про те, що підстави для перерахунку пенсії відсутні, оскільки довідка № 17/1.2-4/3450 видана 01.09.2012 року не відповідає вимогам постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31.05.2000 року.

Як убачається із матеріалів справи, при зверненні до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві позивачем до заяви від 05.12.2016 року про перерахунок пенсії було надано відповідачу довідку про заробітну плату видану 17.10.2012 року Департаментом розвитку митної інфраструктури та міжнародного співробітництва.

При цьому суд приймає до уваги наступні обставини.

Норма статті 37 Закону України «Про державну службу» у редакції від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ зі змінами, що була чинна до моменту прийняття Закону України № 213-VIII від 02.03.2015 року, надавала право державним службовцям на призначення пенсії, в тому числі, у разі наявності у них 10 років стажу державної служби за умови роботи на посадах державних службовців на момент призначення такої пенсії, а також за наявності не менш як 20 років стажу роботи на посадах державних службовців незалежно від місця роботи на час досягнення віку, що дає право на призначення пенсії.

Відповідно статті 37-1 Закону України "Про державну службу" на яку посилається позивач у редакції закону від 16.12.1993 року, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Пенсійне забезпечення державних службовців визначалося вищенаведеними нормами Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII зі змінами.

Законом України від 28.12.2014 № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", який набрав чинності 01 січня 2015 року, внесено зміни до ст. 37-1 Закону України "Про державну службу" і викладено у такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України".

Отже, через внесення змін, які набрали чинності 01 січня 2015 року, в статтю 37-1 Закону України "Про державну службу", що регулювала порядок і умови перерахунку пенсій державних службовців, фактично скасовано норми законодавства, які визначали право особи на перерахунок призначеної пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати за відповідною посадою та підстави для такого перерахунку.

З 01 травня 2016 року набув чинності Закон України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, у зв'язку з чим Закон України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-XII, на який позивач посилається в обґрунтування вимог, втратив чинність, у тому числі втратили чинність норми, якими було врегульовано пенсійне забезпечення державних службовців.

Вказаний Закон № 889-VIII є чинним і підлягає до виконання, оскільки Конституційним судом України в установленому порядку неконституційним не визнавався.

У Рішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року N 1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 90 Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015 року пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Таким чином, Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 року по іншому врегульовані правовідносини, пов'язані із пенсійним забезпеченням державних службовців.

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року не містить такої підстави для перерахунку пенсії, як підвищення заробітної плати працюючих державних службовців.

Системний аналіз ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року вказує, що відсутні підстави для перерахунку пенсії державним службовцям у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців.

Також постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865, яка втратила чинність з 23.09.2016 року, попередньо вносились зміни, а саме було виключено пункт 4, яким передбачалось проведення перерахунку призначених державним службовцям пенсій у зв'язку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям.

Отже, за викладених обставин позов не знайшов своє підтвердження в судовому засіданні, а тому задоволенню не підлягає.

В порядку ст. 94 КАС України суд не розглядає питання розподілу судових витрат, враховуючи, що в межах даного спору судом ухвалено рішення про відмову у задоволенні позову.

Керуючись ст. ст. 8, 19 Конституції України, Законом України "Про державну службу" у ред. від 10.12.2015 року, ст. ст. 9, 11, 69-71, 86, 94, 99, 100, 122, 158-163, 183-2 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя