Постанова від 08.10.2009 по справі 2-а-44630/09/1670

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 жовтня 2009 року Справа №2-а-44630/09/1670

Полтавський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді - Клочка К.І.

при секретарі - Пехоті М.О.

За участю:

представника позивача - Серкова Ю.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

14 квітня 2009 року Державна податкова інспекція у м. Полтаві (надалі - позивач, ДПІ у м. Полтаві) звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (надалі - відповідача) про стягнення заборгованості по податку на з доходів фізичних осіб у розмірі 6 474,62 грн., з яких 3360,00 грн. сума податку з доходів фізичних осіб-підприємців та 114,62 - пеня, посилаючись на те, що відповідачем порушено вимоги статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 №1251-ХІІ, пункт 18.7 статті 18 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 №889-ІV та статтю 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, про час, дату, місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно за місцем реєстрації.

З огляду на викладене, суд вважає за можливе провести розгляд справи без участі відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

Відповідно до положень статті 4 Закону України «Про систему оподаткування» відповідач є платником податків і зборів (обов'язкових платежів) на якого згідно з законом покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі) та перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у м. Полтаві.

Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) та сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

В розумінні статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова декларація (надалі - декларація) - це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, та на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Статтею 18 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» встановлено порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації). Так, річна декларація про майновий стан і доходи (податкова декларація) подається платником податку, який зобов'язаний подавати таку деклараціє згідно з нормами цього Закону або інших законів.

Декларація заповнюється платником податку самостійно.

Відтак, 13.02.2008 (вх. №272504) відповідачем подано декларацію про доходи, одержані з 1 січня по 31 грудня 2007 року.

В розділі 1.3 вищезазначеної декларації відповідач самостійно визначив суму прибуткового податку у розмірі 42 400,00 грн.

Відповідно до статті 13 декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» від 26.12.1992 №13-92 (надалі - Декрет КМУ №13-92), оподаткуванню підлягають доходи громадян, одержані протягом календарного року від здійснення підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також інші доходи громадян.

Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий доход, тобто різниця між валовим доходом (виручки у грошовій та натуральній формі) i документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з одержанням доходу. Якщо ці витрати не можуть бути підтверджені документально, то вони враховуються податковими органами при проведенні остаточних розрахунків за нормами.

Згідно до статті 14 Декрету КМУ №13-92, оподаткування доходів громадян податковими органами здійснюється на підставі декларацій громадян про фактично одержані ними протягом року доходи.

Пунктом 3 статті 14 Декрету КМУ №13-92 передбачено, що додатково нараховані за останніми розрахунками суми податку підлягають сплаті не пізніше одного місяця з одержання повідомлення податкового органу.

Таким чином, Державна податкова інспекція у м. Полтаві визначила розмір податкового зобов'язання відповідача за 2007 рік у сумі 6360,00 грн.

Відповідно до пункту 6.1 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

На виконання вищезазначеної норми 15.05.2008 позивач надіслав на адресу відповідача податкове повідомлення від 08.05.2008 №0037141701/0 на суму 6360,00 грн., яке останній отримав 30.05.2008, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Як свідчать матеріали справи суму податкового зобов'язання відповідачем у встановлений строк не погашено.

Зазначене податкове повідомлення відповідачем не оскаржувалось.

Отже, сума податкового зобов'язання у розмірі 6 360,00 грн. є узгодженою.

Відповідно до підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

На підставі вищезазначеного, позивач нарахував відповідачеві пеню у розмірі 114,62 грн.

Згідно з пунктом 11 статті 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до пункту 3.1.1 статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платників податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Зважаючи на вищевикладене, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 36021, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в розмірі 6 474 (шести тисяч чотириста сімдесяти чотирьох) гривень 62 (шістдесяти двух) копійок на р/р №33214801700002, код бюджетної класифікації платежу 11010200, одержувач місцевий бюджет Полтавської міської ради, ЗКПО 34698804, банк одержувач ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019.

Постанова, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 13 жовтня 2009 року.

Суддя К.І. Клочко