Ухвала від 22.02.2017 по справі 913/181/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ УХВАЛА про порушення провадження у справі

22 лютого 2017 року Справа № 913/181/17

Провадження № 24/913/181/17

Суддя Рябцева О.В., розглянувши матеріали позовної заяви

Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Лисичанськ Луганської області

до Луганського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Сєвєродонецьк Луганської області

про визнання частково недійсним рішення

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулась до господарського суду Луганської області з позовною заявою до Луганського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання недійсним рішення адміністративної колегії Луганського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету від 20.12.2016 № 18-р/к у справі № 15 "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладання штрафу" в частині, яка стосується фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.

На обґрунтування заявленої вимоги позивач вказує, що за результатами розгляду справи № 15 адміністративною колегією Луганського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийнято рішення № 18-р/к "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу", яким дії фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 під час участі у процедурах закупівель, проведених відділом освіти Лисичанської міської ради, визнані такими, що порушують вимоги п. 1 ст. 50, п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про захист економічної конкуренції" та полягають у антиконкурентних узгоджених діях, які стосуються спотворення результатів торгів. За висновком адміністративної колегії порушення допущені під час проведення торгів відділом освіти Лисичанської міської ради. За вчинене порушення на позивача накладено штраф в сумі 10 000 грн. 00 коп.

В ході розгляду справи територіальним відділенням встановлено ідентичність за змістом та оформлення документів фізичними особами-підприємцями ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Встановлена схожість в оформлених учасниками документах пояснюється співпаданням та використанням напрацьованих протягом тривалого часу шаблонів. Твердження територіального відділення щодо схожості в оформленні позивачем та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 власних пропозицій конкурсних торгів та іншої документації, яка додається до неї, не свідчить про наявність в їх діях антиконкурентного характеру, тобто те, що вони призвели чи могли призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, оскільки заявки на участь у торгах подали три суб'єкта, а не два. Наявність третього учасника закупівель унеможливлює будь-яку антиконкурентну узгоджену поведінку між позивачем та фізичною особо-підприємцем ОСОБА_2, спрямовану на спотворення результатів торгів.

На підтвердження протиправної узгодженості в діях учасників закупівлі територіальне відділення посилається виключно на зовнішні ознаки, які могли б свідчити про те, що між учасниками процедури закупівлі на конкурсних торгах відбувся обмін інформацією при оформленні конкурсної документації, натомість зі змісту прийнятого рішення не випливає, що обмін інформацією розповсюджувався на сутність конкурсних пропозицій з метою забезпечення прийняття за наслідками проведених торгів потрібного учасникам рішення.

Під час прийняття оскаржуваного рішення адміністративна колегія виходила, зокрема, із схожості оформлення документів учасників відкритих торгів, послідовності видачі та посвідчення документів уповноваженими особами. В той же час, адміністративною колегією не враховано, що сама лише схожість в оформленні учасниками торгів їхніх пропозицій, за відсутності беззаперечних доказів неправомірного або узгодженого формування цими учасниками спільно конкурсних пропозицій або цін на товар за відсутності доказів антиконкурентної узгодженої поведінки учасників торгів в ході проведення цих останніх, ще не свідчить про наявність попередньої змови (антиконкурентних узгоджених дій) та спрямованості цих дій на усунення або недопущення конкуренції, спотворення результатів торгів. Відповідачем належним чином не з'ясовано, чи могла схожість в оформленні учасниками торгів конкурсних пропозицій бути наслідком більш ранньої їх участі в інших торгах або використання ними усталених форм оформлення конкурсної документації, а також не перевірено, чи не була послідовність видачі документів державними органами, іншими організаціями зумовлена вимогам документообігу у суб'єктів господарювання і в цих органах (організаціях). Відтак адміністративною колегією не встановлено, чи впливала підготовка конкурсних пропозицій певними особами, і якщо впливала - то якою саме мірою на проведення торгів і, зокрема, на дотримання конкурентного законодавства у такому проведенні. Також, відповідач приймаючи оспорюване рішення ухилився від аналізу конкурсних пропозицій сторін конкурсних торгів. Конкурсні пропозиції учасників процедури закупівлі мають істотні відмінності, зокрема, щодо цінових пропозицій, мають різну кількість сторінок, наповнення та підготовані у різний спосіб виготовлення. В оспорюваному рішенні доказами антиконкурентного узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, визначено наявність співпадінь в оформленні документів та інше. Однак у вказаному рішенні не досліджувалась динаміка цін, обставини і мотиви обрання переможця торгів, що є обов'язковим для встановлення факту обмеження конкуренції та узгодженості дій.

Позивач вважає, що прийняте рішення ухвалене при неповному з'ясуванні обставин, які мають значення для справи; у рішенні не доведено обставини, які мають значення для справи і які визнано встановленими, у зв'язку з чим оспорюване рішення підлягає визнанню недійсним.

Крім того, позивачем у позовній заяві зазначено в якості третьої особи фізичну особу-підприємця ОСОБА_2. Суд розцінює дану обставину як клопотання про залучення до участі у справі третьої особи.

Враховуючи, що позивачем відповідно до ст. 27 ГПК України не обґрунтовано підстав для залучення третьої особи, тому дане клопотання буде вирішено у судовому засіданні.

Керуючись статтями 61, 64-68 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Порушити провадження у справі та прийняти позовну заяву до розгляду.

2.Розгляд справи призначити на 09.03.2017 о 12 год. 30 хв.

3.Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Харків, проспект Науки, 5 (кабінет № 219).

4.Зобов'язати позивача - надіслати відповідачу копію позовної заяви та додані до неї документи листом з описом вкладення, докази надіслання надати суду, надати заперечення на відзив відповідача, пояснення і документальне підтвердження доводів позовної заяви щодо схожості в оформленні учасниками торгів конкурсних пропозицій в наслідок більш ранньої їх участі в інших торгах або використання ними усталених форм оформлення конкурсної документації, зумовленості послідовності видачі документів державними органами, іншими організаціями вимогам документообігу у суб'єктів господарювання і в цих органах (організаціях), документальне підтвердження і нормативне обґрунтування заперечень, оригінали документів, доданих до позову в копіях - для огляду в засіданні, надати докази отримання оспорюваного рішення, письмово обґрунтувати підстави залучення в якості третьої особи фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

5.Зобов'язати відповідача - надати відзив на позовну заяву з доказами надіслання позивачу, документальне підтвердження і нормативне обґрунтування викладених у відзиві доводів, розпорядження від 20.09.2016 № 19-рп/к, подання з попередніми висновками у справі № 15 та докази його надіслання позивачу, пояснення і документальне підтвердження надіслання позивачу оспорюваного рішення, надати для огляду в судовому засіданні матеріали справи № 15, надати документальне підтвердження повноважень юридичної особи (оригінали - для огляду, належним чином засвідчені копії - до справи).

6.Представники сторін повинні мати паспорт, довіреність (оригінал - для огляду, копію - для залучення в матеріали справи), а в необхідних випадках - документ, що посвідчує службове становище.

Явка повноважних представників сторін в засідання суду обов'язкова.

Суд доводить до відома учасників судового процесу, що вони мають право отримувати процесуальні документи в електронному вигляді відповідно до наказу Державної судової адміністрації України від 31.05.2013 № 72 "Про реалізацію проекту щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу".

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1.Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2.Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.

Суддя О.В.Рябцева