Справа № 815/7260/16
22 лютого 2017 року м.Одеса
У залі судових засідань №29
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Харченко Ю.В.
При секретарі Рудченко О.І.
Розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР", третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Державної фіскальної служби України про продовження терміну дії спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, яка застосована наказом Мінекономрозвитку від 02.02.2016р. №147 до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР" на термін до усунення Товариством з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР" порушення статті 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" або до застосування практичних заходів, що гарантують усунення порушень статті 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" за експортними операціями по зовнішньоекономічному контракту від 03.01.2015р. №3/01/2015,-
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просять суд продовжити термін дії спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, яка застосована наказом Мінекономрозвитку від 02.02.2016р. №147 до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР" на термін до усунення Товариством з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР" порушення статті 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" або до застосування практичних заходів, що гарантують усунення порушень статті 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" за експортними операціями по зовнішньоекономічному контракту від 03.01.2015р. №3/01/2015.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що Міністерством економічного розвитку і торгівлі України отримано подання ДФС України від 03.12.2015р. №27847/5/99-99-22-05-02-16 у якому зазначено про наявність у ТОВ "ФЛОВЕР" порушення законодавчо установлених строків розрахунків за зовнішньоекономічним контрактом від 03.01.2015р. №3/10/2015, що підтверджується повідомленням ПАТ "Банк Національний Кредит", направленим листом від 09.07.2015р. №12-27/646, яким поінформовано про виявлені факти порушень валютного законодавства ТОВ "ФЛОВЕР", котрі мали місце у червні 2015р., а саме: дата оформлення ВМД за експортною операцією за контрактом від 03.01.2015р. №3/10/2015 - 20.03.2015р. Таким чином, з урахуванням того, що граничний строк розрахунку ТОВ "ФЛОВЕР" за експортною операцією за контрактом від 03.01.2015р. №3/10/2015 сплив у червні 2015року, а виручку вказаного резидента у іноземній валюті на його рахунки в уповноважених банках у визначений законодавством строк не зараховано, що підтверджується повідомленням ПАТ "БАНК НАЦІОНАЛЬНИЙ КРЕДИТ" від 09.07.2015р. №12-27/646, на думку позивача, ТОВ "ФЛОВЕР" порушено вимоги статті 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті».
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Державна фіскальна служба України підтримує позовні вимоги Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, з підстав викладених у письмових поясненнях (від 17.02.2017р. вхід.№4905/17) зазначаючи, що Товариством з обмеженою відповідальністю «ФЛОВЕР» не усунуто порушення вимог статті 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», а тому є необхідним подовження терміну дії застосованої на вказаній підставі санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 01.02.2017р. до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача залучено Державну фіскальну службу України, відповідно до приписів ст.53 КАС України.
Представник відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР" у судове засідання 17.02.2017р. не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином та своєчасно, заперечення на позов не надав, у зв'язку з чим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, з урахуванням того, що від позивача - Міністерства економічного розвитку і торгівлі України до суду надійшло клопотання (від 15.02.2017р. вхід.№ЕП/653/17) про розгляд справи за його відсутності, а також зважаючи на відсутність потреби у витребуванні додаткових доказів, виклику у судове засідання свідка, експерта, судом ухвалено рішення щодо розгляду даної адміністративної справи в порядку письмового провадження, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України.
Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.
Як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, Державна фіскальна служба України звернулась до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з Поданням "Про застосування спеціальних санкцій" від 03.12.2015р. №27847/5/99-99-22-05-02-16, у котрому контролюючим органом запропоновано застосовувати спеціальну санкцію, передбачену статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", у тому числі, до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР", у якого за результатами проведеної перевірки встановлено наявність простроченої дебіторської заборгованості за здійсненими зовнішньоекономічними операціями.
Судом встановлено, що 02.02.2016р. відповідно до статті 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", на підставі подання Державної фіскальної служби України від 03.12.2015р. №27847/5/99-99-22-05-02-16, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України винесено Наказ "Про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності - до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України" №147, яким, за порушення вимог статті 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", до суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності України Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР" застосовано спеціальну санкцію - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності.
З матеріалів справи вбачається, що 10.05.2016р. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України звернулось до Державної фіскальної служби України з Листом №4102-11/13470-03 щодо розгляду питання доцільності продовження дії спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності для суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності України Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР", за результатами розгляду якого ДФС України на адресу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України надіслано Лист від 08.06.2016р. №9851/5/99-99-14-06-16, у якому зазначено про порушення ТОВ "ФЛОВЕР" законодавчо встановлених строків розрахунків за зовнішньоекономічними операціями, що підтверджується повідомленням ПАТ "БАНК НАЦІОНАЛЬНИЙ КРЕДИТ" від 09.07.2015р. №12-27/646. Зокрема, на виконання умов зовнішньоекономічного контракту, укладеного між ТОВ "ФЛОВЕР" (Продавець) та "ILG 'INTERNATIONAL TRADING" (USA) (Покупець), згідно МД від 20.03.2015р. №401090002/2015/005220, Продавцем відвантажено на адресу Покупця насіння гарбузове у первинних упаковках, плоди шипшини, сушені, неподріблені, на загальну суму 35182,96 дол. США. Крім того, податкову звітність протягом 2015-2016років ТОВ "ФЛОВЕР" не подавало. Відповідно до акту від 22.09.2015р. №418 платник податків за місцем реєстрації відсутній. У зв'язку з чим, та беручи до уваги відсутність інформації щодо погашення простроченої дебіторської заборгованості, ДФС України вважала за доцільне подовжити дію спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої до ТОВ "ФЛОВЕР" Наказом Мінекономрозвитку від 02.02.2016р. №147.
Вищевикладене послугувало підставою для звернення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України до Одеського окружного адміністративного суду з даною позовною заявою.
Так, на думку суду, позовні вимоги Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про продовження терміну дії спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, яка застосована наказом Мінекономрозвитку від 02.02.2016р. №147 до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР" на термін до усунення Товариством з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР" порушення статті 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" або до застосування практичних заходів, що гарантують усунення порушень статті 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" за експортними операціями по зовнішньоекономічному контракту від 03.01.2015р. №3/01/2015, є обґрунтованими, правомірними, та такими, що підлягають задоволенню, з урахуванням наступного.
Зокрема, як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, підставою для звернення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України до Одеського окружного адміністративного суду з даною позовною заявою послугувало отримання від ДФС України Листа від 08.06.2016р. №9851/5/99-99-14-06-16, у якому зазначено про порушення ТОВ "ФЛОВЕР" законодавчо встановлених строків розрахунків за зовнішньоекономічними операціями, що підтверджується повідомленням ПАТ "БАНК НАЦІОНАЛЬНИЙ КРЕДИТ" від 09.07.2015р. №12-27/646. Зокрема, на виконання умов зовнішньоекономічного контракту, укладеного між ТОВ "ФЛОВЕР" (Продавець) та "ILG 'INTERNATIONAL TRADING" (USA) (Покупець), згідно МД від 20.03.2015р. №401090002/2015/005220, Продавцем відвантажено на адресу Покупця насіння гарбузове у первинних упаковках, плоди шипшини, сушені, неподріблені, на загальну суму 35182,96 дол. США. Крім того, податкову звітність протягом 2015-2016років ТОВ "ФЛОВЕР" не подавало. Відповідно до акту від 22.09.2015р. №418 платник податків за місцем реєстрації відсутній. У зв'язку з чим, та беручи до уваги відсутність інформації щодо погашення простроченої дебіторської заборгованості, ДФС України вважала за доцільне подовжити дію спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої до ТОВ "ФЛОВЕР" Наказом Мінекономрозвитку від 02.02.2016р. №147.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16 квітня 1991року №959-XII (зі змінами та доповненнями) за порушення цього або пов'язаних з ним законів України до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності можуть бути застосовані такі спеціальні санкції:
- накладення штрафів у випадках несвоєчасного виконання або невиконання суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб'єктами господарської діяльності своїх обов'язків згідно з цим або пов'язаних з ним законів України. Розмір таких штрафів визначається відповідними положеннями законів України та/або рішеннями судових органів України;
- застосування до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарської діяльності індивідуального режиму ліцензування у випадках порушення такими суб'єктами цього Закону та/або пов'язаних з ним законів України, що встановлюють певні заборони, обмеження або порядок здійснення зовнішньоекономічних операцій;
- тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності у випадках порушення цього Закону або пов'язаних з ним законів України, проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.
Санкції, зазначені у цій статті, застосовуються центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики за поданням органів доходів і зборів та контрольно-ревізійної служб, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та Національного банку України або за рішенням суду. Санкції, зазначені у цій статті, можуть бути застосовані до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності протягом трьох років з дня виявлення порушення законодавства.
Згідно з пунктом 1 Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №459 від 20.08.2014р. (зі змінами та доповненнями), Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Як встановлено судом, та зазначено вище до ТОВ "ФЛОВЕР" застосовано спеціальну санкцію - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності на території України на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України "Про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності - до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України" №147 від 02.02.2016р., винесеного відповідно до статті 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", з урахуванням подання Державної фіскальної служби України від 03.12.2015р. №27847/5/99-99-22-05-02-16, у якому наголошено на наявності у Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР" простроченої дебіторської заборгованості за здійсненими зовнішньоекономічними операціями, зокрема, порушення законодавчо встановлених строків розрахунків в іноземній валюті при здійсненні зовнішньоекономічного контракту, укладеного між ТОВ "ФЛОВЕР" (Продавець) та "ILG 'INTERNATIONAL TRADING" (USA) (Покупець), на виконання умов якого Продавцем відвантажено на адресу Покупця насіння гарбузове у первинних упаковках, плоди шипшини, сушені, неподріблені, на загальну суму 35182,96 дол. США.
Порушення ТОВ "ФЛОВЕР" законодавчо встановлених строків розрахунків за зовнішньоекономічними операціями підтверджується також наявним у матеріалах справи Повідомленням ПАТ "БАНК НАЦІОНАЛЬНИЙ КРЕДИТ" від 09.07.2015р. №12-27/646.
Відповідно до частини 6 статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності діє до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання цього Закону та/або пов'язаних з ним законів України, але не більше трьох місяців з дати винесення відповідного рішення центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики. Після тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності або іноземні суб'єкти господарської діяльності переводяться центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики на індивідуальний режим ліцензування.
Згідно з частинами 7-9 статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності здійснюється виключно за рішенням суду. Для подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності центральний орган виконавчої влади з питань економічної політики на підставі інформації ініціатора застосування даної санкції звертається з позовною заявою до суду. При прийнятті рішення щодо подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суд зазначає термін, на який подовжено дію цієї санкції.
Відповідно до пункту 4.9 Положення про порядок застосування до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», затвердженого наказом Міністерства економіки України №52 від 17.04.2000р. (зі змінами та доповненнями), при застосуванні тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності відділ контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності за 40 днів до закінчення терміну його дії надсилає до ініціатора подання застосування такої санкції запит щодо доцільності подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності. На підставі отриманих матеріалів (у разі, якщо допущені порушення законодавства України не усунуто й виникає доцільність подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності) відділ контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності разом із відділом правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності та/або відділом позовної роботи готують відповідну позовну заяву до суду.
Так, судом встановлено, що з метою отримання інформації щодо доцільності подовження дії спеціальної санкції, застосованої до Товариства з обмеженою відповідальність "ФЛОВЕР", Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, як ініціатора застосування даної санкції, звернулось до Державної фіскальної служби України з Листом №4102-11/13470-03 від 10.05.2016р. щодо розгляду питання доцільності подовження дії спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності для суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності України Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР".
За результатами розгляду вищеозначеного Листа від 10.05.2016р. №4102-11/13470-03, Державною фіскальною службою України на адресу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України надіслано Лист-відповідь від 08.06.2016р. №9851/5/99-99-14-06-16, у якому зазначено, що порушення ТОВ "ФЛОВЕР" законодавчо встановлених строків розрахунків за зовнішньоекономічними операціями підтверджується повідомленням ПАТ "БАНК НАЦІОНАЛЬНИЙ КРЕДИТ" від 09.07.2015р. №12-27/646. Зокрема, на виконання умов зовнішньоекономічного контракту, укладеного між ТОВ "ФЛОВЕР" (Продавець) та "ILG 'INTERNATIONAL TRADING" (USA) (Покупець), згідно МД від 20.03.2015р. №401090002/2015/005220, Продавцем відвантажено на адресу Покупця насіння гарбузове у первинних упаковках, плоди шипшини, сушені, неподріблені, на загальну суму 35182,96 дол. США. Крім того, податкову звітність протягом 2015-2016років ТОВ "ФЛОВЕР" не подавало. Відповідно до акту від 22.09.2015р. №418 платник податків за місцем реєстрації відсутній. У зв'язку з чим, та беручи до уваги відсутність інформації щодо погашення простроченої дебіторської заборгованості, ДФС України вважала за доцільне подовжити дію спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої до ТОВ "ФЛОВЕР" Наказом Мінекономрозвитку від 02.02.2016р. №147.
При цьому, судом з'ясовано, що в матеріалах справи відсутні будь-які докази на підтвердження усунення ТОВ "ФЛОВЕР" порушень вимог статті 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті».
Відповідно до частини 9 статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» при прийнятті рішення щодо подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суд зазначає термін, на який подовжено дію цієї санкції.
Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, суд дійшов висновку щодо правомірності, та обґрунтованості позовних вимог Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про продовження терміну дії спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, яка застосована наказом Мінекономрозвитку від 02.02.2016р. №147 до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР" на термін до усунення Товариством з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР" порушення статті 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" або до застосування практичних заходів, що гарантують усунення порушень статті 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" за експортними операціями по зовнішньоекономічному контракту від 03.01.2015р. №3/01/2015.
Згідно з ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Згідно зі ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Згідно з ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відтак, беручи до уваги вищевикладене, та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Міністерства економічного розвитку і торгівлі України правомірні, документально підтверджені, та обґрунтовані, відповідають чинномузаконодавству, отже підлягають задоволенню повністю.
Керуючись ст.ст.2, 4, 7-9, 11, 12, 69, 71, 94, ч.6 ст.128, ст.ст.158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1. Адміністративний позов Міністерства економічного розвитку і торгівлі України до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР", третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Державної фіскальної служби України про подовження терміну дії спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, яка застосована наказом Мінекономрозвитку від 02.02.2016р. №147 до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР" на термін до усунення Товариством з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР" порушення статті 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" або до застосування практичних заходів, що гарантують усунення порушень статті 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" за експортними операціями по зовнішньоекономічному контракту від 03.01.2015р. №3/01/2015, задовольнити.
2. Подовжити термін дії спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, яка застосована наказом Мінекономрозвитку від 02.02.2016р. №147 до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР" на термін до усунення Товариством з обмеженою відповідальністю "ФЛОВЕР" порушення статті 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" або до застосування практичних заходів, що гарантують усунення порушень статті 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" за експортними операціями по зовнішньоекономічному контракту від 03.01.2015р. №3/01/2015.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому приписами ст.254 КАС України.
Суддя Харченко Ю.В.