16 лютого 2017 р. К/800/3796/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Черпіцька Л.Т.
розглянувши матеріали касаційної скарги ОСОБА_1 на постанову Димитровського міського суду Донецької області від 02 грудня 2016 р. та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 25 січня 2017 р. у справі № 226/1504/16-а за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Димитрові Донецької області про визнання протиправним рішення та зобов'язання проведення перерахунку призначеної пенсії, -
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправним рішення Управління Пенсійного фонду України в м.Димитрові Донецької області №146310 від 19.08.2016 року про відмову в перерахунку пенсії та зобов'язання відповідача провести з 01.05.2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 по заробітній платі на підставі довідки за формою 15-1 від 12.08.2016 №8225/04 та довідки за формою №5-1 від 12.08.2016 року №8225/04, із застосуванням загального проценту розрахунку пенсії 90% від суми заробітку.
Постановою Димитровського міського суду Донецької області від 02 грудня 2016 р., залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 25 січня 2017 р., позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України в м.Димитрові Донецької області № 146310 від 19.08.2016 року про відмову в перерахунку пенсії по заробітній платі. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м.Димитрові Донецької області розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії по заробітній платі від 12 серпня 2016 року відповідно до норм діючого законодавства. В іншій частині позовних вимог відмовлено.
У касаційній скарзі заявник ставить питання про скасування ухвалених у справі судових рішень, мотивуючи свою вимогу порушенням судами норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.
Згідно з частиною третьою статті 211 КАС України підставами касаційного оскарження є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.
У відкритті касаційного провадження у справі слід відмовити з таких підстав.
Задовольняючи позовні вимоги, суди попередніх інстанцій виходили з того, що на час підвищення посадових окладів державним службовцям відповідно до Закону № 889-VІІІ (діє з 01.05.2016 року) та на час звернення позивача до пенсійного органу за перерахунком пенсії на підставі ст.37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII від 16.12.1993 року, зазначена норма втратила чинність.
Діючий Закон № 889-VІІІ взагалі не містить окремого порядку перерахунку пенсій державним службовцям. Стаття 90 цього закону передбачає, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-ІV).
Таким чином, пенсії, призначені згідно із Законом № 3723-ХІІ, перераховуються у відповідності до вимог Закону № 1058-ІV, тобто, тільки у випадку, якщо складові пенсійної виплати (надбавки, підвищення, доплати тощо) визначаються залежно від розміру прожиткового мінімуму.
Між тим, ОСОБА_1 звернулась до Управління із заявою про перерахунок пенсії по заробітній платі відповідно до Закону України «Про державну службу» 12.08.2016 року, а відповідач відмовив в перерахунку пенсії з посиланням на п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213.
За приписами ч.2 ст.5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи. Тобто, до вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи застосовується той закон, під час чинності якого вони здійснюються.
З огляду на те, що на час звернення позивача до відповідача питання перерахунку призначених пенсій державних службовців регулюється Законом № 889-VІІІ, що діє з 01 травня 2016 року, суди дійшли висновку про необхідність зобов'язання останнього розглянути заяву ОСОБА_1 відповідно до норм діючого законодавства.
Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, ця касаційна скарга є необгрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права.
Керуючись ст.ст. 211, 213, п.5 ч.5 ст. 214 КАС України, -
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Димитровського міського суду Донецької області від 02 грудня 2016 р. та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 25 січня 2017 р.
Копію ухвали разом з доданими до касаційної скарги матеріалами направити скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття і може бути переглянута Верховним Судом України в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
Суддя Л.Т. Черпіцька