Ухвала від 22.02.2017 по справі 813/1644/16

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

22.02.2017 року

Справа № 876/2359/17

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Коваль Р. Й., перевіривши апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 18.08.2016 року у справі № 813/1644/16 за позовом Публічного акціонерного товариства "Іскра" до управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова про скасування розрахунк,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 18.08.2016 року адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Іскра" до управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова про скасування розрахунк задоволено .

Не погодившись із вказаною постановою, управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова подало на неї апеляційну скаргу, яка надіслана на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду та зареєстрована судом першої інстанції за вх. № 2480 від "03" лютого 2017 р.

Відповідно до вимог ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Як вбачається із матеріалів справи, оскаржувану постанову прийнято у судовому засіданні 18 серпня 2016 року. Апеляційна скарга подана 03 лютого 2017 року, тобто з пропуском строку апеляційного оскарження.

Згідно абз.1 ч.4 ст.189 КАС України (із змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства»№ 4176-VI від 20.12.2011 року), апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Апелянт подав клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, в якому зазначає, що пропустив строк на апеляційне оскарження через те, що є бюджетною організацією, яка фінансується з державного бюджету і не міг сплатити судовий збір раніше, оскільки у нього були відсутні кошторисні призначення по коду економічної кваліфікації видатків КЕКВ 2800 "Інші видатки", з якого можливі видатки на сплату судового збору. Також зазначає, що з 01.01.2017 р., у зв'язку із змінами в законодавстві він звільнений від сплати судового збору, а тому вже відсутні перешкоди для оскарження рішення суду і враховуючи, що він не позбавлений права повторного звернення до адміністративного суду повторно подав апеляційну скаргу.

Проте, апелянтом не надано жодних доказів, які б засвідчували його майновий стан з моменту виникнення права на оскарження рішення і до моменту звільнення його від сплати судового збору та підтверджували неспроможність сплатити судовий збір протягом цього періоду. Також не вказується жодних обгрунтувань пропуску строку оскарження рішення суду з моменту звільнення його від сплати судового збору і до моменту подання апеляційної скарги.

Таким чином, апелянтом не надано належних доказів, які б давали можливість встановити його реальний майновий стан, підтверджували неможливість сплати судовий збір і вказували на поважність причин пропуску строку на апеляційне оскарження.

За таких обставин, підстави для поновлення строку апеляційного оскарження вказані апелянтом у клопотанні визнані судом неповажними, а тому відповідно до вимог ч.4 ст.189 КАС апеляційну скаргу - слід залишити без руху, надавши термін для усунення її недоліків.

Зазначені в ухвалі недоліки можуть бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням підстав пропуску останнього і наданням належних та допустимих доказів, які б засвідчували дату поступлення коштів і його майновий стан та підтверджували неспроможність сплатити судовий збір раніше.

При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу слід роз'яснити, що у разі, якщо заяву про поновлення не буде подано в зазначений строк, або вказані нею підстави, для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними у відповідності до абз.2 ч.4 ст.189 КАС, суддею - доповідачем буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Керуючись ст.ст. 186, 189, 254 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 18.08.2016 року по справі № 813/1644/16 за позовом Публічного акціонерного товариства "Іскра" до управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова про скасування розрахунк - залишити без руху.

Надати управлінню Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова, тридцятиденний строк з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для звернення до Львівського апеляційного адміністративного суду із заявою про поновлення строку.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу, -для відома та виконання.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя Коваль Р. Й.