Ухвала від 22.02.2017 по справі 826/5176/16

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

22 лютого 2017 року м. Київ № 826/5176/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П., суддів: Арсірія Р.О., Кузьменка В.А., під час розгляду в порядку письмового провадження адміністративної справи

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Мостобудівельна компанія МСУ"

доДержавної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС місті Києві

провизнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Мостобудівельна компанія МСУ" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС місті Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.

Позивач у позовній заяві просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача 1 по незабезпеченню відображення автоматичного збільшення суми на яку він має реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладених на величину від'ємного значення за січень 2016 року у розмірі 2270000,00 грн. у системі електронного адміністрування податку на додану вартість у визначений законом термін.

При цьому як на обгрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що від'ємне значення попередніх звітних періодів у розмірі 2 270 000,00 грн. сформовано у період з січня 2014 року по січень 2015 року за рахунок податкового кредиту з отриманих та оплачених матеріалів, робіт та послуг, які відносяться на собівартість виконаних робіт об'єкта будівництва.

Згідно положень підпунктів 2001.1, 2001.3, 2001.5 та 2001.7 статті 2001 Податкового кодексу України система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку: суми податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних; суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України; суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість; суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому з рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника перераховуються кошти можуть бути перераховані виключно до державного бюджету або на поточний рахунок платника податку за його заявою у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов'язань. Кошти, зараховані на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених пунктом 200 1.5 статті 200 1 цього Кодексу.

Відповідно до положень підпункту 4 пункту 34 підрозділу 2 Розділу XX Податкового кодексу України станом на третій робочий день після дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" зареєстрованим платникам податку значення суми податку (позитивне або від'ємне), на яку такий платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначене пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, та значення усіх її складових, визначених цим Кодексом, дорівнюють нулю, крім значень її складових ? НаклОтр, ? НаклВид та ? Митн, що були сформовані починаючи з 1 липня 2015 року. Зареєстрованим платникам податку таке значення автоматично збільшується контролюючим органом до 31 липня 2015 року для платників податків, що застосовують звітний (податковий) період місяць, без проведення перевірок, передбачених статтею 200 цього Кодексу, на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, та суму непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, що зазначено в податковій звітності з податку на додану вартість, у якій відображаються розрахунки з бюджетом та/або відображаються операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, за червень 2015 року. На таку суму платником податку збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період (липень 2015 року).

З огляду на зазначене у суду виникла необхідність встановлення напрямку спрямування коштів, які обліковувались на рахунку позивача в системі електронного адміністрування податку на додану вартість до 03.08.2015 та за рахунок яких не було збільшено суму на яку позивач має право зареєструвати податкові накладені та/або розрахунки коригування а Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до положень підпункту 4 пункту 34 підрозділу 2 Розділу XX Податкового кодексу України та встановлення суми відповідних коштів, а також показників за рахунок яких її було сформовано.

Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали. Суд може збирати докази з власної ініціативи. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Керуючись положеннями статей 69, 71, 158, 159, 160, 165, Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1.Зобов'язати відповідача 1 надати суду протягом 5-ти днів з дня отримання ухвали письмові пояснення з належним чином засвідченими копіями документів на підтвердження викладених обставин щодо спрямування коштів, які обліковувались на рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю "Мостобудівельна компанія МСУ" в системі електронного адміністрування податку на додану вартість до 03.08.2015 та за рахунок яких не було збільшено суму на яку Товариство з обмеженою відповідальністю "Мостобудівельна компанія МСУ" має право зареєструвати податкові накладені та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до положень підпункту 4 пункту 34 підрозділу 2 Розділу XX Податкового кодексу України; суми відповідних коштів та показників за рахунок яких її було сформовано.

2.Попередити відповідача про наслідки невиконання вимог ухвали суду, передбачені статтею 166 Кодексу адміністративного судочинства України.

3.Копію ухвали направити відповідачу 1.

4.Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя О.П. Огурцов

Судді Р.О. Арсірій

В.А. Кузьменко