20.02.2017 Справа №607/2184/17
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2
представника Тернопільського ВП
ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3
за участю особи відносно якої
внесено подання ОСОБА_4
розглянувши подання начальника Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, непрацюючого, проживаючого в АДРЕСА_1 , раніше судимого:
- 19.11.2007 року Тернопільським міськрайонним судом за ч. 2 ст. 187 КК України, до 5-ти років позбавлення волі, з конфіскацією майна, що є його власністю,
Начальник Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_5 звернувся в Тернопільський міськрайонний суд з поданням про встановлення адміністративного нагляду терміном 12 місяців ОСОБА_4 , з встановленням відповідних обмежень, посилаючись на те, що 29.03.2012 року з Долинського ВЦ №118 Івано-Франківської області умовно-достроково на не відбутий термін 6 місяців 10 днів звільнився засуджений ОСОБА_4 , який прибув до обраного місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 та поставлений на облік в ОВС м. Тернополя.
Після звільнення громадянин ОСОБА_4 зарекомендував себе з негативної сторони, на шлях виправлення не став, вів антигромадський спосіб життя та порушував адміністративне законодавство, а тому за поданням начальника Тернопільського MB, Тернопільським міськрайонний судом було винесено постанову якою задоволено подання та останньому було встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік та встановлено ряд обмежень.
Перебуваючи під адміністративним наглядом, гр-н ОСОБА_4 своєї поведінки не змінив та на шлях виправлення не став, порушував встановлені йому обмеження адміністративного нагляду, громадський порядок та спокій громадян при цьому неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а тому начальником Тернопільського MB було направлено на адресу голови Тернопільського міськрайонного суду подання про продовження гр-ну ОСОБА_4 терміну адміністративного нагляду та 30.04.2015, 21.10.2015 року постановами Тернопільського міськрайонного суду останньому було продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 місяців та встановлено знову ряд обмежень.
21.04.2016 року адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 закінчився та останній перейшов в категорію «формальник», оскільки був засуджений за важкий злочин (ст.187ч.2, 69 КК України). Перебуваючи і надалі на профілактичному обліку в категорії «Формальник», ОСОБА_4 знову почав порушувати громадський порядок та спокій громадян та притягуватися до адміністративної відповідальності.
Так, зокрема, 28.07.2016 року на гр.-на ОСОБА_4 складено адміністративний протокол по ч.1 ст. 173-2 КУпАП (Вчинення насильства в сім'ї, невиконання захисного припису або не проходження корекційиої програми) та Тернопільським міськрайонним судом на ОСОБА_4 було накладено адміністративне стягнення у виді усного зауваження; 24.09.2016 року на ОСОБА_4 складено адміністративний протокол по ст. 173-2 КУпАП (Вчинення насильства в сім'ї, невиконання захисного припису або не проходження корекційної програми) та Тернопільським міськрайонним судом на гр-на ОСОБА_4 було накладено адміністративне стягнення у виді громадських робіт строком 30 (тридцять) годин, однак зазначені громадські роботи гр. ОСОБА_4 не відробив тому йому Тернопільським міськрайонним судом постановою від 29.12.2016 р. було замінено 30 годин не відбутих громадський робіт на адміністративний арешт строком 6 (шість) діб. 24.01.2017р. на гр. ОСОБА_4 було складено протокол про адміністративне затримання та останнього було поміщено в Кременецький ізолятор тимчасового тримання для відбуття адміністративного арешту; 09.12.2016 року ОСОБА_4 не з'явився для проходження корекційної за вказане адміністративне правопорушення на останнього складено адміністративний протокол по ст. 173-2 ч.2 КУпАП (Вчинення насильства в сім'ї, невиконання захисного припису або не проходження корекційної програми) та Тернопільським міськрайонним судом на гр-на ОСОБА_4 було накладено адміністративне стягнення у виді усного зауваження; 14.12.2016 р. на гр.-на ОСОБА_4 складено адміністративний протокол по ч.1 ст. 178 КУпАП (Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява в громадських місцях у п"яному вигляді) та начальником Тернопільського ВП за вказане правопорушення на гр.-на ОСОБА_4 накладено адміністративне стягнення у виді попередження; 17.01.2017 року на гр.-на ОСОБА_4 складено адміністративний протокол по ч.1 ст. 175-1 КУпАП (Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях) та начальником Тернопільського ВП за вказане правопорушення на гр.-на ОСОБА_4 накладено адміністративне стягнення у виді попередження.
Характеристика, дана дільничним офіцером поліції свідчить, що раніше судимий ОСОБА_4 не бажає ставати на шлях виправлення, по місцю проживання характеризується з негативної сторони, продовжує порушувати громадський порядок та права інших громадян та адміністративне законодавство та потребує в подальшому більш суворішого контролю зі сторони працівників поліції, у зв'язку із чим начальник звернувся до суду із поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 терміном на 12 місяців .
Представник Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільський області ОСОБА_3 в судовому засіданні подання підтримав, та просить його задовольнити, встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на 12 місяців, оскільки останній неодноразово порушував громадський порядок за, що притягувався до адміністративно відповідальності, відтак на шлях виправлення не став.
В судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечує щодо задоволення подання та встановлення йому адміністративного нагляду, обіцяє в подальшому не порушувати громадський порядок та спокій громадян.
Вивчивши подання, заслухавши пояснення представника Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області та особи відносно якої було внесено подання, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що подання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 1 грудня 1994 року №264/94-ВР, адміністративний нагляд встановлюється відносно осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавленняволі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 був засуджений вироком Тернопільського міськрайонного суду від 19.11.2007 року за умисний тяжкий злочин до позбавлення волі строком на 5 років. Після умовно-дострокового звільнення з виправної установи, ОСОБА_4 вів антигромадський спосіб життя, порушував адміністративне законодавство за, що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, зокрема: 28.07.2016 року на гр.-на ОСОБА_4 складено адміністративний протокол по ч.1 ст. 173-2 КУпАП (Вчинення насильства в сім'ї, невиконання захисного припису або не проходження корекційиої програми) та Тернопільським міськрайонним судом на ОСОБА_4 було накладено адміністративне стягнення у виді усного зауваження; 24.09.2016 року на ОСОБА_4 складено адміністративний протокол по ст. 173-2 КУпАП (Вчинення насильства в сім'ї, невиконання захисного припису або не проходження корекційної програми) та Тернопільським міськрайонним судом на гр-на ОСОБА_4 було накладено адміністративне стягнення у виді громадських робіт строком 30 (тридцять) годин, однак зазначені громадські роботи гр. ОСОБА_4 не відробив тому йому Тернопільським міськрайонним судом постановою від 29.12.2016 р. було замінено 30 годин не відбутих громадський робіт на адміністративний арешт строком 6 (шість) діб. 24.01.2017р. на гр. ОСОБА_4 було складено протокол про адміністративне затримання та останнього було поміщено в Кременецький ізолятор тимчасового тримання для відбуття адміністративного арешту; 09.12.2016 року ОСОБА_4 не з'явився для проходження корекційної за вказане адміністративне правопорушення на останнього складено адміністративний протокол по ст. 173-2 ч.2 КУпАП (Вчинення насильства в сім'ї, невиконання захисного припису або не проходження корекційної програми) та Тернопільським міськрайонним судом на гр-на ОСОБА_4 було накладено адміністративне стягнення у виді усного зауваження; 14.12.2016 р. на гр.-на ОСОБА_4 складено адміністративний протокол по ч.1 ст. 178 КУпАП (Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява в громадських місцях у п"яному вигляді) та начальником Тернопільського ВП за вказане правопорушення на гр.-на ОСОБА_4 накладено адміністративне стягнення у виді попередження; 17.01.2017 року на гр.-на ОСОБА_4 складено адміністративний протокол по ч.1 ст. 175-1 КУпАП (Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях) та начальником Тернопільського ВП за вказане правопорушення на гр.-на ОСОБА_4 накладено адміністративне стягнення у виді попередження.
Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд може встановлюватися строком від 1 до 2 років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Окрім цього згідно Постанови Пленуму Верховног суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» після закінчення строку адміністративного нагляду він може бути знову встановлений за наявності підстав із додержанням
вимог, які передбачені статтями 4-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 з виправної установи звільнився 29 березня 2012 року умовно-достроково на невідбутий термін 6 місяців 10 днів, тобто відповідно до ст.89 та ст.90 КК України строк судимості ОСОБА_4 не погашений.
Окрім цього, як вбачається з характеристики старшого дільничного офіцера поліції Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_6 , ОСОБА_4 не бажає ставати на шлях виправлення, характеризується з негативної сторони, продовжує систематично порушувати громадський порядок та спокій інших громадян, а також вчиняти адміністративні правопорушення, за які неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, таким чином ОСОБА_4 потребує більш суворого контролю зі сторони працівників поліції.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2 - 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,-
Подання начальника Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українцю, громадянину України, непрацюючому, проживаючому в АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік, застосувавши наступні обмеження:
- заборона виходу з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 22.00 до 06.00 год.;
- заборона виїжджати за межі м. Тернополя без письмового дозволу ОВС;
- реєструватися 2 рази в місяць (1-й,3-й четвер місяця) з 19.00 год. до 20.00 год. в службовому кабінеті дільничного офіцера поліції;
- заборона перебувати в місцях підприємств торгівлі і громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив на час перебування під адміністративним наглядом.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд на протязі семи діб.
Головуючий суддяОСОБА_1