Рішення від 16.02.2017 по справі 905/3314/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м.Харків, пр.Науки, 5

РІШЕННЯ

іменем України

16.02.2017р. Справа №905/3314/16

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТБК «Схід», м.Бахмут

до відповідача Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м.Бахмут

про стягнення 12057 грн. 13 коп.

Головуючий суддя Левшина Г.В.

Суддя Тарапата С.С.

Суддя Попов О.В.

Представники:

від позивача: не з'явився

від відповідача: не з'явився

В засіданні суду брали участь:

СУТЬ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ТБК «Схід», м.Бахмут, позивач, звернувся до господарського суду Донецької області з позовною заявою до відповідача, Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м.Бахмут, про стягнення заборгованості в сумі 12057,13 грн., у тому числі основний борг в сумі 7017,44 грн., інфляція в сумі 799,99 грн., три проценти річних в сумі 281,47 грн. та пеня сумі 3958,23 грн.

В обгрунтування своїх вимог позивач посилається на невиконання відповідачем своїх зобов'язань з внесення плати за отримані послуги з утримання будинку та прибудинкової території за період з липня 2015р. по жовтень 2016р.

Відповідач в судове засідання не з'явився, причин неявки не повідомив, відзиву на позовну заяву не надав.

Згідно позовної заяви та спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, за якою і здійснювалось направлення поштової кореспонденції судом.

Відповідно до ч.1 ст.64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам та учасникам судового процесу за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

Отже, відповідача було належним чином повідомлено про час та місце проведення судового засідання, тому судом з урахуванням вимог ст.ст.42, 43 Господарського процесуального кодексу України створені всі необхідні умови для вирішення спору на принципах змагальності, рівності учасників процесу перед законом.

За таких обставин, враховуючи достатність зібраних по справі доказів, згідно зі ст.75 Господарського процесуального кодексу України справа розглянута за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, господарський суд встановив:

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки, регулюються Законом України "Про житлово-комунальні послуги".

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник.

Як встановлено, наказом від 28.02.2014р. №35п Управлінням муніципального розвитку Артемівської міської ради було затверджено переможця конкурсного відбору виконавця послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій в житловому фонді комунальної власності територіальної громади м.Артемівська, зокрема, лот №2 - ТОВ «ТБК «Схід».

01.07.2015р. між Відділом розвитку міського господарства Артеміської міської ради (власником), Комунальним підприємством «Артемівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг» (замовником) та позивачем (виконавцем) був підписаний договір №2 на утримання житлових будинків, споруд та прибудинкових територій, предметом якого є передача замовником на утримання виконавцю нерухомого майна - житлових будинків, споруд та прибудинкових територій, власником якого є територіальна громада міста Артемівська, та передача замовником виконавцю функцій з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, а виконавцем - прийняття цього майна для здійснення функцій з його утримання та проведення розрахунків зі споживачами. Перелік житлових будинків, споруд та іншого майна, що передається на утримання виконавцю, визначений у додатку №1, який є невід'ємною частиною договору.

За змістом додатку №1 до договору №2 від 01.07.2015р. сторонами було складено та підписано акт приймання-передачі житлового фонду на обслуговування від 01.07.2015р., згідно якого позивачу було передано, у тому числі, житловий будинок АДРЕСА_2.

Згідно п.1.3 договору обсяги наданих послуг з утримання житлових будинків, споруд та прибудинкових територій, встановлюються відповідно до Переліку послуг, затверджених Кабінетом Міністрів України, та тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для будинків житлового фонду територіальної громади міста Артеміська, затверджених рішенням виконавчого комітету Артемівської міської ради.

За приписом п.1.7 договору розрахунки, пов'язані з виконанням функцій з утримання майна, здійснюються на окремому банківському рахунку згідно положень п.3.1 договору.

При цьому, позивачу надане право проводити розрахунки з квартиронаймачами, власниками житлових та нежитлових приміщень та орендарями; звертатися до суду з позовами про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги або відшкодування збитків, завданих виконавцю в результаті порушення його майнових прав громадянами (п.п.2.3.5, 2.3.6 договору).

Позивач зобов'язаний прийняти на утримання майно згідно з актом приймання-передачі, вести облік виконання робіт з обслуговування та ремонту житлового фонду та прибудинкових територій, а також фінансову та бухгалтерську документацію, укладати з власниками квартир, квартиронаймачами, орендарями та іншими співвласниками будинків договори на надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій згідно з типовим договором, затвердженим постановою КМУ від 20.05.2009р. №529, вимагати своєчасної та в повному обсязі оплати наданих житлово-комунальних послуг від споживачів (п.п.2.6.1, 2.6.11, 2.6.30 договору).

Згідно п.п.2.5.3, 2.5.4 договору замовник зобов'язаний до 28 числа кожного місяця надавати позивачу комунальне замовлення, яке визначає перелік та обсяги робіт по обслуговуванню та ремонту житлових будинків, споруд та прибудинкових територій на наступний місяць, контролювати обсяги та якість виконання комунального замовлення за звітний місяць у терміни до 20 числа наступного місяця зі складанням відповідного акту.

30.06.2016р. між позивачем та Комунальним підприємствм «Артемівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг» підписаний договір №4 на утримання житлових будинків, споруд та прибудинкових територій, предметом якого є передача Комунальним підприємствм «Артемівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг» позивачу послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій згідно додатку №1 до договору.

За приписом п.1.4 договору позивач надає споживачам послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій згідно тарифів на ці послуги, встановлених рішенням виконачого комітету Бахмутської міської ради від 08.06.2016р. №143, за винятком складової послуги з управління.

Згідно п.2.3.3 договору управитель зобов'язаний до 28 числа кожного місяця надавати позивачу комунальне замовлення, яке визначає перелік та обсяги робіт по обслуговуванню та ремонту об'єктів на наступний місяць, контролювати обсяги та якість виконання комунального замовлення за звітниій місяць у терміни до 20 числа наступного місяця зі складанням відповідного акту. Одночасно, позивач зобов'язаний прийняти функції з утримання об'єктів та забезпечити надання послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій споживачам, забезпечувати експлуатацію об'єктів згідно з умовами договору, стандартами, нормативами, нормами і правилами, проводити розрахунки зі споживачами, вести облік виконання робіт з обслуговування та ремонту житлового фонду і прибудинкових територій, а також фінансову та бухгалтерську документацію (п.п.2.2.5, 2.4.1, 2.4.4, 2.4.11 договору).

За змістом додатку №1 до договору до переліку об'єктів, що передаються на утримання позивачу входить житловий будинок АДРЕСА_2.

30.12.2015р. у номері 52 (18751) газети «Вперед» позивачем було розміщене оголошення про необхідність укладання договорів з надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.

Листом від 26.10.2015р. №255 позивачем на адресу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 направлено проект договору №48-д-1 від 01.07.2015р. про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, предметом якого є забезпечення позивачем надання послуг з утримання внутрішніх систем та прибудинкової території у житловому будинку АДРЕСА_2, загальною площею 200,0 кв.м., а відповідачем - забезпечення своєчасної оплати таких послуг за встановленим тарифом у строк та на умовах, що передбачені цим договором. Вказані обставини підтверджуються повідомленням про вручення поштового відправлення від 26.10.2015р. (отримано відповідачем 30.10.2015р.).

Проте, як вказує позивач, відповідний договір відповідачем підписаний не був.

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. №869 затверджено, зокрема, Порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій визначає механізм формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і поширюється на суб'єктів господарювання всіх форм власності, які надають послуги (далі - виконавці), суб'єктів господарювання всіх форм власності, що спеціалізуються на виконанні окремих послуг, на умовах субпідрядних договорів з виконавцями (далі - субпідрядники), органи місцевого самоврядування, власників, орендарів житлових будинків (гуртожитків), власників (наймачів) квартир (житлових приміщень у гуртожитках), власників нежитлових приміщень у житлових будинках (гуртожитках).

При цьому, тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням переліку послуг згідно з додатком до цього Порядку. З власниками (наймачами) квартир (житлових приміщень у гуртожитку) та власниками, орендарями нежитлових приміщень у житловому будинку (гуртожитку) укладається договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Послуги надаються з урахуванням встановленого рішенням органу місцевого самоврядування тарифу, його структури, періодичності та строків надання послуг. Копія такого рішення є невід'ємною частиною договору про надання послуг. Під час установлення тарифу на послуги необхідно забезпечувати прозорість визначення вартості усіх послуг з розрахунку на 1 кв. метр загальної площі квартири, житлового приміщення у гуртожитку та нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку).

Додатком до вказаного Порядку є Перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, згідно якого до відповідних послуг входить прибирання прибудинкової території, прибирання сходових кліток, вивезення побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення), прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі, технічне обслуговування ліфтів, обслуговування систем диспетчеризації, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем, дератизація, дезінсекція, обслуговування димовентиляційних каналів, технічне обслуговування та поточний ремонт систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем у разі їх наявності, поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків), поливання дворів, клумб і газонів, прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами, експлуатація номерних знаків на будинках, освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води, енергопостачання ліфтів.

Рішенням виконавчого комітету Артемівської міської ради від 09.11.2011р. №464 «Про встановлення для населення м.Артемівська, яке мешкає у комунальному житловому фонді, тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій», встановлено відповідні тарифи, затверджено Перелік обов'язкових послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, які будуть виконувати підприємства, що обслуговуютиь комунальний житловий фонд в межах тарифів на відповідні послуги, виходячи із розрахунку по кожному будинку, Перелік робіт, які будуть виконуватися підприємствами, що обслуговують комунальний житловий фонд, за рахунок коштів мешканців квартир, Порядок розрахунків за користування ліфтами та їх обслуговування при тимчасовому простої ліфтів у будинках підвищеного ступеню благоустрію тощо.

Рішеннями виконавчого комітету Артемівської міської ради від 14.03.2012р. №67, від 08.06.2016р. №143, від 13.07.2016р. №150 затверджено скориговані тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для населення м.Артемівська, яке мешкає у комунальному житловому фонді. За змістом додатків до вказаних рішень щодо будинку АДРЕСА_2 було встановлено тарифи на електроосвітлення та силові проводки загального користування, санітарне обслуговування, поточний ремонт, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем.

Як вказує позивач у позовній заяві та поясненнях, на виконання своїх функцій з утримання будинку по АДРЕСА_2 ним було підписано договір №33 від 20.05.2015р. з ТОВ «Профдезінфекція» на проведення профілактичних, дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних заходів у приміщеннях, договір підряду №19 від 04.01.206р. з ПП «Артхол» на перевірку технічного стану вентиляційних каналів та димоходів, №29/1 від 29.05.2014р. з Комунальним підприємством «Артемівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг» на виконання робіт з техогляду та обслуговуванню димових та вентиляційних каналів за замовленням позивача.

При цьому, до матеріалів справи позивачем додано акти дослідження, виконаних робіт, за змістом яких виконувалися роботи з покраски газопроводу, встановлення вінтових замків, лавок біля під'зду, монтажу дверей, здійснення електричних, сантехнічних робіт тощо.

Згідно виписки з особового рахунку №48/1 заборгованість відповідача перед позивачем за надані послуги з утримання будинку та прибудинокової території становить 7017,44 грн. за період з 01.07.2015р. по 01.11.2016р., внаслідок чого позивачем було складено відповідні рахунки-фактури.

Проте, за твердженням позивача, відповідачем свої зобов'язання з оплати наданих житлово-комунальних послуг не виконані, внаслідок чого позивач звернувся до суду з відповідним позовом.

Виходячи з принципу повного, всебічного та об'єктивного розгляду всіх обставин справи, суд вважає вимоги позивача неправомірними, такими, що підлягають залишенню без задоволення, враховуючи наступне:

Як вказувалось вище, згідно ст.19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Одночасно, відповідно до п.1 ч.1 ст.20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач має право, зокрема, одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг. Такому праву прямо відповідає визначений п.5 ч.3 ст.20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" обов'язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Згідно із ст.1 Закону України «Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги та утримання прибудинкових територій» встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують нежилі будинки і приміщення, належні їм на праві власності або орендовані ними на підставі договору, для провадження цієї діяльності сплачують комунальні послуги за тарифами, які у встановленому законодавством порядку відшкодовують повну вартість їх надання та пропорційну частку витрат на утримання прибудинкової території.

Таким чином, виходячи з системного аналізу змісту ст.ст.11, 509 Цивільного кодексу України та ч.1 ст.19, п.п.1, 5 ч.3 ст.20, п.3 ч.2 ст.21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", ст.1 Закону України «Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги та утримання прибудинкових територій» відносини між сторонами по справі (виконавцем та споживачем), як учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг, повинні ґрунтуватися на договорі про надання житлово-комунальних послуг, укладеному на основі типового договору, а обов'язку споживача (відповідача) оплачувати вартість житлово-комунальних послуг має передувати виконання позивачем обов'язку підготувати договір на надання житлово-комунальних послуг та надати його на підписання споживачу.

Як встановлено вище, позивачем вчинялися дії, направлені на підготовку проекту відповідного договору та направлення його на підписання споживачу.

При цьому, обов'язок відповідача сплачувати свою частку витрат у загальних витратах на утримання будинку (житла) та прибудинкової території пропорційно до займаної площі виникає внаслідок понесення позивачем як виконавцем послуг з утримання будинку АДРЕСА_2, витрат з утримання даного будинку і прибудинкової території, надання послуги його мешканцям.

Як вказувалось вище, позивачем в підтвердження факту надання відповідних послуг відповідачу по АДРЕСА_2 до матеріалів справи надано договір №33 від 20.05.2015р. з ТОВ «Профдезінфекція» на проведення профілактичних, дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних заходів у приміщеннях, договір підряду №19 від 04.01.2016р. з ПП «Артхол» на перевірку технічного стану вентиляційних каналів та димоходів, №29/1 від 29.05.2014р. з Комунальним підприємством «Артемівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг» на виконання робіт з техогляду та обслуговуванню димових та вентиляційних каналів за замовленням позивача, акти дослідження, виконаних робіт, за змістом яких виконувалися роботи з покраски газопроводу, встановлення вінтових замків, лавок біля під'зду, монтажу дверей, здійснення електричних, сантехнічних робіт тощо.

За висновками суду, вказані документи не можуть бути прийняті до уваги в якості належних доказів надання позивачем відповідачу відповідних послуг протягом заявленого до стягнення періоду з липня 2015р. по листопад 2016р. При цьому, як встановлено, житловий будинок АДРЕСА_2 взагалі не оснащений ліфтом.

За умовами договорів №2 від 01.07.2015р., №4 від 30.06.2016р. управитель зобов'язаний до 28 числа кожного місяця надавати позивачу комунальне замовлення, яке визначає перелік та обсяги робіт по обслуговуванню та ремонту об'єктів на наступний місяць, а позивач зобов'язаний вести облік виконання робіт з обслуговування та ремонту житлового фонду і прибудинкових територій, а також фінансову та бухгалтерську документацію.

Проте, жодних документів в підтвердження обліку виконання робіт за обслуговування та ремонту житлового будинку АДРЕСА_2 протягом липня 2015р. - листопада 2016р позивачем до матеріалів справи не додано.

Посилання позивача на встановлений Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. №869 Перелік обов'язкових послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій суд вважає безпідставними, враховуючи, що визначення певних житлово-комунальних послуг як обов'язкових в жодному разі не є свідченням фактичного надання цих послуг.

Крім цього, як встановлено, за змістом наданої позивачем до матеріалів справи Інформаційної довідки з Державного реєтру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо ОСОБА_2 останній є власником декількох приміщень у будинку АДРЕСА_2, загальною площею 117,9 кв.м.

Предметом проекту договору №48-д-1 від 01.07.2015р. позивачем було визначено надання послуг з утримання внутрішніх систем та прибудинкової території у житловому будинку АДРЕСА_2, загальною площею 200,0 кв.м. При цьому, розрахунок вартості вказаних послуг за період з 01.07.2015р. по 01.11.2016р. проведений позивачем виходячи з розрахунку на 1 кв. м. загальної площі нежитлового приміщення у житловому будинку.

Відповідних доказів належності відповідачу нежитлового приміщення загальною площею 200,00 кв.м. у буд.АДРЕСА_2 всупереч вимог ст.ст.4-3, 33 Господарського процесуального кодексу України до матеріалів справи не надано.

Одночасно, при проведенні відповідних нарахувань відповідачу позивачем було застосовано тарифи, визначені у додатку до проекту договору №48-д-1 від 01.07.2015р. (калькуляції). Як встановлено, цей тариф є більшим ніж встановлений відповідними рішеннями Артемівської міської ради.

Доказів, які б підтверджували затвердження Артемівською міською радою саме тарифу, який був застосований позивачем при нарахуванні суми заборгованості відповідачу за спірний період, позивач до справи не представив.

Таким чином, виходячи з того, що обов'язок сплачувати вартість наданих житлово-комунальних послуг виникає саме у споживача цих послуг по факту їх надання, враховуючи недоведеність позивачем факту надання та споживання відповідачем заявленої до стягнення вартості таких послуг, вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача основного боргу в сумі 7017,44 грн. підлягають залишенню без задоволення.

Відповідно до ст.611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Згідно ст.549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання. Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства (ч.2 ст.551 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ст.1 Закону України «Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги та утримання прибудинкових територій» суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують нежилі будинки і приміщення, належні їм на праві власності або орендовані ними на підставі договору, для провадження цієї діяльності за несвоєчасні розрахунки за спожиті комунальні послуги сплачують пеню в розмірі одного відсотка від суми простроченого платежу за кожний день прострочення, якщо інший розмір пені не встановлено угодою сторін, але не більше 100 відсотків загальної суми боргу.

Таким чином, кредитор має право на стягнення цієї законної неустойки у тому числі й за відсутності у договорі умови про неустойку.

Позивачем при зверненні з позовом до суду також нараховано та пред'явлено до стягнення пеню в сумі 3958,23 грн.

Згідно ч.2 ст.625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми.

На підставі вказаної статті позивачем також заявлені вимоги про стягнення з відповідача інфляції в сумі 799,99 грн. за період з 01.07.2015р. по 01.11.2016р. та трьох процентів річних в сумі 281,47 грн. за період з 01.07.2015р. по 01.11.2016р.

Враховуючи висновки суду про недоведеність з боку позивача факту наявності та, як наслідок, порушення відповідачем своїх обов'язків з оплати вартості житлово-комунальних послуг, тобто, за відсутністю доказів невиконання або неналежного виконання відповідачем своїх зобов'язань, які тягнуть за собою можливість застосування певного виду відповідальності, вимоги позивача про стягнення з відповідача інфляції в сумі 799,99 грн., трьох процентів річних в сумі 281,47 грн. та пені в сумі 3958,23 грн. також підлягають залишенню без задоволення.

Судовий збір підлягає віднесенню на позивача повністю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.4-3, 33, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,

ВИРІШИВ:

Відмовити повністю в задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «ТБК «Схід», м.Бахмут до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м.Бахмут про стягнення заборгованості в сумі 12057,13 грн., у тому числі основний борг в сумі 7017,44 грн., інфляція в сумі 799,99 грн., три проценти річних в сумі 281,47 грн. та пеня сумі 3958,23 грн.

В судовому засіданн16.02.2017р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Повний текст рішення підписано 16.02.2017р.

Головуючий суддя Г.В. Левшина

Суддя С.С. Тарапата

Суддя О.В. Попов