Справа: № 694/983/16-а Головуючий у 1-й інстанції: Сакун Д.І. Суддя-доповідач: Кузьмишина О.М.
Іменем України
15 лютого 2017 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Кузьмишиної О.М.,
Суддів: Глущенко Я.Б.,
Пилипенко О.Є.,
за участю секретаря судового засідання Понсе Кашоіди О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційні скарги ОСОБА_3, голови Звенигородської міської ради Черкаської області Саєнка Олександра Яковича на постанову Звенигородського районного суду Черкаської області від 08 грудня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до голови Звенигородської міської ради Черкаської області Саєнка Олександра Яковича, Звенигородської міської ради Черкаської області про визнання протиправними дій, -
25 липня 2016 року ОСОБА_3 звернувся до Звенигородського районного суду Черкаської області з адміністративним позовом до голови Звенигородської міської ради Черкаської області Саєнка Олександра Яковича, Звенигородської міської ради Черкаської області в якому просив:
-визнати протиправним бездіяльність суб'єкта владних повноважень - голови Звенигородської міської ради Саєнка Олександра Яковича щодо неприйняття рішення про звільнення керуючого справами виконавчого комітету Звенигородської міської ради ОСОБА_5;
-зобов'язати суб'єкта владних повноважень - голову Звенигородської міської ради Саєнка Олександра Яковича прийняти рішення про звільнення керуючого справами виконавчого комітет Звенигородської міської ради ОСОБА_5;
-скасувати рішення питання №3 протоколу №7 від 30.06.2016 року постійної комісії Звенигородської міської ради Черкаської області з питань регламенту, депутатської етики, врегулювання конфлікту інтересів, охорони здоров'я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту;
-скасувати рішення протоколу №5 від 01.07.2016 року постійної комісії Звенигородської міської ради з питань законності охорони громадського порядку, захисту прав і законних інтересів громадян сесії Звенигородської міської ради Черкаської області;
-скасувати рішення сесії Звенигородської міської ради Черкаської області №9-38/VII від 01.07.2016 року.
01 вересня 2016 року ОСОБА_3 подано заяву про уточнення, збільшення позовних вимог. Згідно вказаної заяви позивач просив:
-витребувати у виконавчому комітеті Звенигородської міської ради Черкаської області, у міського голої Звенигородської міської ради Саєнка Олександра Яковича, як у відповідача:
1)підписаний текст Присяги зберігається за місцем служби,
2)трудову книжку керуючого справами виконавчого комітету Звенигородської міської ради ОСОБА_5;
-визнати протиправним, незаконним рішення по питанню №3 протоколу №7 від 30.06.2016 року постійної комісії Звенигородської міської ради з питань регламенту, депутатської етики, врегулювання конфлікту інтересів, охорони здоров'я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту, та яке прийняте в порушення вимог ст. 20 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування», ч.3, ч.2 ст.15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», яке прийняте з порушенням чинного Регламенту Звенигородської міської ради Черкаської області, в порушення порядку розгляду, в порушення термінів розгляду, в порушення професійних вимог до посади службовця виконавчого комітету Звенигородської міської ради Черкаської області ОСОБА_5. А далі - за текстом: та скасувати рішення по питанню №3 протоколу №7 від 30.06.2016 року постійної комісії Звенигородської міської ради з питань регламенту, депутатської етики, врегулювання конфлікту інтересів, охорони здоров'я, культури, туризму, молоді та спорту;
-визнати протиправним незаконним рішення протоколу №5 від 01.07.2016 року постійної комісії Звенигородської міської ради Черкаської області з питань законності охорони громадського порядку, захисту прав і законних інтересів громадян та яке прийняте в порушення вимог ст. 20 ЗУ «Про службу в органах свого самоврядування», ч.3, ч.2 ст.15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», яке прийняте з порушенням чинного Регламенту Звенигородської міської ради Черкаської області, в порушення порядку розгляду, в порушення термінів розгляду, в порушення професійних вимог до посади службовця виконавчого комітету Звенигородської міської ради Черкаської області ОСОБА_5. А далі - за текстом: та скасувати рішення протоколу №5 від 01.07.2016 року постійної комісії Звенигородської міської ради Черкаської області з питань законності охорони громадського порядку, захисту прав і законних інтересів громадян;
-визнати протиправним незаконним рішення сесії Звенигородської міської ради Черкаської області 38/VІІ від 01.07.2016 року як таке, що суперечить вимогам ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», вимог ст. 20 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування», ч.3, ч.2 ст.15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», яке прийняте з порушенням чинного Регламенту Звенигородської міської ради Черкаської області, ЗУ «Про доступ до публічної інформації», в порушення порядку розгляду, в порушення термінів розгляду, в порушення професійних вимог до посади службовця виконавчого комітету Звенигородської міської ради Черкаської області ОСОБА_5. А далі - за текстом: та скасувати рішення сесії Звенигородської міської ради Черкаської області №9-38/VII від 01.07.2016 року.
03 листопада 2016 року ОСОБА_3 подано заяву про уточнення, збільшення позовних вимог. Згідно вказаної заяви позивач просив:
-витребувати у виконавчому комітеті Звенигородської міської ради Черкаської області, у міського голови Звенигородської міської ради Саєнка Олександра Яковича, як у відповідача:
1)підписаний текст Присяги (зберігається за місцем служби),
2)трудову книжку керуючого справами виконавчого комітету Звенигородської міської ради ОСОБА_5;
-визнати протиправною бездіяльність міського голови Саєнка Олександра Яковича з неприйняття рішення про проведення службового розслідування за фактом вчинення ОСОБА_5, який обіймає посаду керуючого справами виконавчого комітету Звенигородської міської ради, корупційного адміністратор правопорушення, передбаченого ст. 172-4 КупАП, чергового корупційного правопорушення, пов'язане з черговим відрядженням від 14.06.2016 року, 06.05.2016 року ОСОБА_5 до м. Черкаси в обласний комітет профспілки для участі Залі пленуму, наради та зобов'язати Звенигородського міського голову: прийняти рішення про проведення такого службового розслідування, провести службове розслідування та за результатами службового розслідування звільнити із займаної посади ОСОБА_5 згідно вимог ч.9 ст.36 Кодексу законів про працю України;
-визнати протиправним незаконним рішення по питанню №3 протоколу №7 від 30.06.2016 року постійної комісії Звенигородської міської ради з питань регламенту, депутатської етики, врегулювання конфлікту інтересів, охорони здоров'я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту, та яке прийняте в порушення вимог ст. 20 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування», ч.3, ч.2 ст.15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», яке прийняте з порушенням чинного Регламенту Звенигородської міської ради Черкаської області, в порушення порядку розгляду, в порушення термінів розгляду, в порушення професійних вимог до посади службовця виконавчого комітету Звенигородської міської ради Черкаської області ОСОБА_5. А далі - за текстом: та скасувати рішення по питанню №3 протоколу №7 від 30.06.2016 року постійної комісії Звенигородської міської ради з питань регламенту, депутатської етики, врегулювання конфлікту інтересів, охорони здоров'я, соціального захисту населення, квіти, культури, туризму, молоді та спорту;
-визнати протиправним незаконним рішення протоколу №5 від 01.07.2016 року постійної комісії Звенигородської міської ради Черкаської області з питань законності охорони громадського порядку, захисту прав і законних інтересів громадян та яке прийняте в порушення вимог ст. 20 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування», ч.3, ч.2 ст.15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», яке прийняте з порушенням чинного Регламенту Звенигородської міської ради Черкаської області, в порушення порядку розгляду, в порушення термінів розгляду, в порушення професійних вимог до посади службовця виконавчого комітету Звенигородської міської ради Черкаської області ОСОБА_5. А далі - за текстом: та скасувати рішення протоколу №5 від 01.07.2016 року постійної комісії Звенигородської міської ради Черкаської області з питань законності охорони громадського порядку, захисту прав і законних інтересів громадян;
-визнати протиправним незаконним рішення сесії Звенигородської міської ради Черкаської області №9-38/VII від 01.07.2016 року як таке, що суперечить вимогам ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», вимог ст. 20 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування», ч.3, ч.2 ст.15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», яке прийняте з порушенням чинного Регламенту Звенигородської міської ради Черкаської області, ЗУ «Про доступ до публічної інформації», в порушення порядку розгляду, в зрушення термінів розгляду, в порушення професійних вимог до посади службовця виконавчого комітету Звенигородської міської ради Черкаської області ОСОБА_5. А далі - за текстом: та скасувати рішення сесії Звенигородської міської ради Черкаської області №9-38/ VII від 01.07.2016 року.
Постановою Звенигородського районного суду Черкаської області від 08 грудня 2016 року адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення № 3 засідання постійної комісії Звенигородської міської ради з питань регламенту, депутатської етики, врегулювання конфлікту інтересів, охорони здоров'я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту, оформлене протоколом № 7 від 30.06.2016 року. Визнано протиправним і скасовано рішення засідання постійної комісії Звенигородської міської ради з питань законності, охорони громадського порядку, захисту прав і законних інтересів громадян стосовно розгляду питань порушених у депутатському зверненні ОСОБА_3 оформлене протоколом № 5 від 01.07.2016 року. Визнано протиправним і скасовано Рішення 9 сесії 7 скликання Звенигородської міської ради від 01 липня 2016 року №0-38/VII «Про розгляд депутатського звернення ОСОБА_3.». В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, позивач ОСОБА_3 та відповідач - голова Звенигородської міської ради Черкаської області Саєнко Олександр Якович подали апеляційну скаргу.
В своїй апеляційній скарзі позивач ОСОБА_3 просить скасувати постанову Звенигородського районного суду Черкаської області від 08.12.2016 року скасувати та прийняти нову постанову, відповідно до якої позов задовольнити повністю, особливо в частині позовних вимог:
-визнати протиправним (незаконним) бездіяльність голови Звенигородської міської ради Черкаської області Саєнка Олександра Яковича та зобов'язати його вчинити певні дії, а саме: провести службове розслідування з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню керуючим справами виконавчого комітету Звенигородської міськради Черкаської області та особою, призначеною відповідальним за антикорупційну діяльність виконавчого комітету Звенигородської міськради - ОСОБА_5 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією та:
-зобов'язати суб'єкта владних повноважень - голову Звенигородської міської ради Черкаської області Саєнка Олександра Яковича вирішити питання про притягнення ОСОБА_5 до дисциплінарної відповідальності за скоєння правопорушення, пов'язаного з корупцією;
-зобов'язати суб'єкта владних повноважень голову Звенигородської міської ради Черкаської області Саєнка Олександра Яковича прийняти рішення щодо законності перебування на службі в місцевому самоврядуванні - у виконавчому комітеті Звенигородської міської ради Черкаської області керуючого справами та відповідального за антикорупційну діяльність виконавчого комітету Звенигородської міськради ОСОБА_5 та зобов'язати голову Звенигородської міської ради Черкаської області Саєнка Олександра Яковича за вище вказаними наслідками прийняти рішення про звільнення службовця ОСОБА_5.
В своїй апеляційній скарзі відповідач - голова Звенигородської міської ради Черкаської області Саєнко Олександр Якович посилається на порушення судом норм матеріального права та просить скасувати постанову Звенигородського районного суду Черкаської області від 08.12.2016 року та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні адміністративного позову повністю.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги слід залишити без задоволення, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції постановою Апеляційного суду Черкаської області від 11.05.2016 року ОСОБА_5 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого ст. 172-4 КУпАП.
Відповідно до цієї постанови на ОСОБА_5 накладено стягнення у вигляді штрафу в сумі 5100 грн. та конфіскації отриманої винагороди від діяльності в Звенигородській організації профспілок працівників державних установ в розмірі 2500 грн.
30 травня 2016 року ОСОБА_3, який є депутатом Звенигородської міської ради направив на адресу Звенигородського міського голови депутатське звернення, відповідно до якого просив прийняти рішення про зняття керуючого справами виконавчого комітету Звенигородської міської ради ОСОБА_5 із займаної посади у зв'язку з вчиненням корупційного правопорушення та припинення служби в органах місцевого самоврядування.
01 червня 2016 року виконавчим комітетом Звенигородської міської ради на зазначене звернення було надано відповідь, відповідно до якої вказане депутатське звернення направлено на розгляд постійних комісії Звенигородської міської ради з питань законності, охорони громадського порядку, захисту прав і законних інтересів громадян та з питань регламенту, депутатської етики, врегулювання конфлікту інтересів, охорони здоров'я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту. Вказано, що про наслідки розгляду звернення буде додатково надана відповідь відповідно до висновків комісій.
Відповідно до протоколу № 7 від 30.06.2016 року засідання постійної комісії Звенигородської міської ради з питань регламенту, депутатської етики, врегулювання конфлікту інтересів, охорони здоров'я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту вирішено не виносити на розгляд сесії питання про зняття з посади керуючого справами ОСОБА_5 та розглянути це питання спільно з постійною комісією міської ради з питань законності, охорони громадського порядку, захисту прав і законних інтересів громадян.
Відповідно до протоколу № 5 від 01.07.2016 року засідання постійної комісії Звенигородської міської ради з питань законності, охорони громадського порядку, захисту прав і законних інтересів громадян вирішено не виносити на розгляд сесії питання про зняття з посади керуючого справами ОСОБА_5
Рішенням 9 сесії 7 скликання Звенигородської міської ради від 01 липня 2016 року №9-38/VII було затверджено протокол № 7 від 30.06.2016 року засідання постійної комісії Звенигородської міської ради з питань регламенту, депутатської етики, врегулювання конфлікту інтересів, охорони здоров'я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту та протокол № 5 від 01.07.2016 року засідання постійної комісії Звенигородської міської ради з питань законності, охорони громадського порядку, захисту прав і законних інтересів громадян стосовно розгляду питань порушених у депутатському зверненні ОСОБА_3
07 липня 2016 року виконавчим комітетом Звенигородської міської ради позивачу було надіслано у відповідь на його звернення Рішення 9 сесії 7 скликання Звенигородської міської ради від 01 липня 2016 року №9-38/VII, протокол № 7 від 30.06.2016 року та протокол № 5 від 01.07.2016 року
Позивач не погоджуючись з вищенаведеним звернувся до Звенигородського районного суду Черкаської області з даним позовом в якому з урахуванням всіх заяв про уточнення, збільшення позовних вимог, просить:
- визнати протиправною бездіяльність міського голови Саєнка Олександра Яковича з неприйняття рішення про проведення службового розслідування за фактом вчинення ОСОБА_5 корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-4 КУпАП, чергового корупційного правопорушення, пов'язаного з черговим відрядженням від 14.06.2016 року, 06.05.2016 року ОСОБА_5 до м. Черкаси в обласний комітет профспілок та зобов'язати Звенигородського міського голову - прийняти рішення про проведення такого службового розслідування; - провести службове розслідування та за результатами службового розслідування звільнити із займаної посади ОСОБА_5
- визнати протиправним незаконними та скасувати рішення питання №3 протоколу №7 від 30.06.2016 року постійної комісії Звенигородської міської ради Черкаської області з питань регламенту, і депутатської етики, врегулювання конфлікту інтересів, охорони здоров'я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту;
- визнати протиправним незаконним та скасувати рішення протоколу №5 від 01.07.2016 року постійної комісії Звенигородської міської ради з питань законності охорони громадського порядку, захисту прав і законних інтересів громадян сесії Звенигородської міської ради Черкаської області.
- визнати протиправним незаконним та скасувати рішення сесії Звенигородської міської ради від 01 липня 2016 року №9-38/VII.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, колегія суддів виходить з наступного.
Задовольняючи адміністративний позов частково суд першої інстанції визнає протиправним та скасовує:
рішення №3 засідання постійної комісії Звенигородської міської ради з питань регламенту, депутатської етики, врегулювання конфлікту інтересів, охорони здоров'я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту, оформлене протоколом №7 від 30.06.2016 року;
рішення засідання постійної комісії Звенигородської міської ради з питань законності, охорони громадського порядку, захисту прав і законних інтересів громадян стосовно розгляду питань порушених у депутатському зверненні ОСОБА_3 оформлене протоколом №5 від 01.07.2016 року;
рішення 9 сесії 7 скликання Звенигородської міської ради від 01.06.2016 року №9 -38/\ЧІ «Про розгляд депутатського Звернення ОСОБА_3.».
Обґрунтовуючи свою постанову, суд першої інстанції вказує на пункт 10 статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», що за результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії. Висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Враховуючи вищенаведене, суд першої інстанції дійшов висновку, що постійні комісії відповідної ради наділені повноваженнями щодо надання рекомендацій та висновків з тих чи інших питань, підготовки проектів рішень, тощо. Зазначив, також, що Законом не передбачено права постійних комісій виносити рішення з питань винесення/ невинесення на розгляд сесії ради тих чи інших питань.
Колегія суддів з вищенаведеними висновками суду першої інстанції погоджується з огляду на наступне.
У відповідності до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: обрання на посаду та звільнення з посади секретаря ради у порядку, передбаченому цим Законом.
Стаття 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачає, що прийняття на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється, зокрема, на посади заступників сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради шляхом затвердження відповідною радою.
Отже, суд першої інстанції вірно вказав, що звільнення керуючого справами виконавчого комітету міської ради належить до компетенції не міського голови, а до виключної компетенції міської ради.
Депутатське звернення - це викладена в письмовій формі вимога депутата місцевої ради з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз'яснення з питань, віднесених до їх компетенції (ч.1 ст.13 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад»).
Згідно п.1, 4 ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування» постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.
Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.
Відповідь на депутатське звернення ОСОБА_3 була надана у передбачений законом строк 01.06.2016 року.
Згідно даної відповіді депутатське звернення позивача було направлено на розгляд постійних комісій Звенигородської міської ради, оскільки вирішення зазначеного у зверненні позивача питання належить до виключної компетенції ради, а на постійні комісії покладається обов'язок вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання.
Частиною 3 статті 65 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення або невиконанню вимог цього Закону в інший спосіб, за поданням спеціально уповноваженого суб'єкта у сфері протидії корупції або приписом Національного агентства рішенням керівника органу, підприємства, установи, організації, в якому працює особа, яка вчинила таке правопорушення, проводиться службове розслідування в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Суд першої інстанції вірно вказав, що у даному випадку подання спеціально уповноваженого суб'єкта у сфері протидії корупції або припис Національного агентства відсутній.
У зв'язку з викладеним, підстав приймати рішення про проведення службової перевірки відсутні, що як наслідок відсутні і підстав визнавати протиправними дії голови Звенигородської міської ради при розгляді депутатського звернення позивача.
Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями. Завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади.
Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень-ключовим завданням якого є здійснення правосуддя, а тому позовна вимога про зобов'язання відповідача прийняти певні рішення є формою втручання в дискреційні повноваження відповідача.
Згідно протоколу № 7 від 30.06.2016 року та протоколу № 5 від 01.07.2016 року комісіями при розгляді депутатського звернення ОСОБА_3 вирішено не виносити на розгляд сесії питання про зняття з посади керуючого справами ОСОБА_5
Так, п.10 ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування» визначено, що за результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації.
Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії. Висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що постійні комісії відповідної ради наділені повноваженнями щодо надання рекомендацій та висновків з тих чи інших питань, підготовки проектів рішень тощо. Законом не передбачено права вказаних постійних комісій виносити рішення з питань винесення/невинесення на розгляд сесії ради тих чи інших питань.
Отже, з огляду на викладене, колегія суддів вважає, що рішення оформлені протоколом № 7 від 30.06.2016 року засідання постійної комісії Звенигородської міської ради з питань регламенту, депутатської етики, врегулювання конфлікту інтересів, охорони здоров'я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту в частині питання № 3 та протоколом № 5 від 01.07.2016 року засідання постійної комісії Звенигородської міської ради з питань законності, охорони громадського порядку, захисту прав і законних інтересів громадян підлягають скасуванню.
Рішенням 9 сесії 7 скликання Звенигородської міської ради від 01 липня 2016 року №0-38/VII було затверджено протокол № 7 від 30.06.2016 року засідання постійної комісії Звенигородської міської ради з питань регламенту, депутатської етики, врегулювання конфлікту інтересів, охорони здоров'я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту та протокол № 5 від 01.07.2016 року засідання постійної комісії Звенигородської міської ради з питань законності, охорони громадського порядку, захисту прав і законних інтересів громадян стосовно розгляду питань порушених у депутатському зверненні ОСОБА_3
Оскільки дана вимога є похідною від вимоги про скасування рішення постійно діючих комісій Звенигородської міської ради, оформлених протоколом № 7 від 30.06.2016 року та протоколом № 5 від 01.07.2016 року, які винесені з перевищенням встановленої законом компетенції, то рішення 9 сесії 7 скликання Звенигородської міської ради від 01 липня 2016 року №0-38/VII «Про розгляд депутатського звернення ОСОБА_3.» також підлягає скасуванню.
З огляду на вищенаведене, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про часткове задоволення адміністративного позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, колегія суддів вирішила згідно ст. 200 КАС України залишити апеляційні скарги без задоволення, а постанову суду - без змін, з урахуванням того, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд ,-
Апеляційні скарги ОСОБА_3, голови Звенигородської міської ради Черкаської області Саєнка Олександра Яковича залишити без задоволення.
Постанову Звенигородського районного суду Черкаської області від 08 грудня 2016 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання у повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: О.М. Кузьмишина
Судді: Я.Б.Глущенко
О.Є.Пилипенко
(Повний текст ухвали складений 17 лютого 2017 року).
Головуючий суддя Кузьмишина О.М.
Судді: Глущенко Я.Б.
Пилипенко О.Є.