20 лютого 2017 р.Справа № 820/3559/16
Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Лях О.П., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою представника Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 08.12.2016р. по справі № 820/3559/16
за позовом ОСОБА_1
до Державної фіскальної служби України , Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області
про визнання протиправними та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі,
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 08.12.2016р. частково задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України , Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області про визнання протиправними та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі.
На зазначену постанову суду представником Державної фіскальної служби України та Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області подано апеляційну скаргу.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.01.2017р. зазначена апеляційна скарга була залишена без руху та наданий строк для усунення недоліків 10 календарних днів з моменту отримання копії даної ухвали. Згідно поштового повідомлення апелянтами отримано копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху 18.01.2017р.та 19.01.2017р.
Від апелянтів 27.01.2017 року на адресу Харківського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі або продовження строку для усунення недоліків на 30 днів.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 30.01.2017 року відмовлено в задоволенні клопотання апелянта про відстрочення сплати судового збору, повторно направлено ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.01.2017 року про залишення апеляційної скарги без руху встановивши строк для усунення недоліків 10 днів з дня отримання копії даної ухвали суду. Згідно поштового повідомлення апелянтами отримано копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху 03.02.2017 року.
Від представника апелянтів надійшло клопотання про продовження строків для усунення недоліків апеляційної скарги, яке мотивоване необхідністю додаткового часу для вживання заходів щодо належного виконання вимог ухвали суду по сплаті судового збору.
В той же час, від іншого представника Державної фіскальної служби України надійшло клопотання про усунення недоліків апеляційної скарги, до якого долучено оригінал платіжного доручення про сплату судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, і, відповідно, ухвалою від 15.02.2017 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державної фіскальної служби України.
Однак від Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області чи її уповноваженого представника будь-яких доказів сплати судового збору у встановленому законодавством розмірі або доказів наявності пільг щодо сплати судового збору не надходило.
Слід звернути увагу, що відповідно до ч.1 ст.101 Кодексу адміністративного судочинства України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії.
Частиною першою статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
При цьому, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22.05.2015 року №484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Отже, обмежене фінансування бюджетної установи, суб'єкта владних повноважень, не може бути підставою як для продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги, так і для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Враховуючи, що і продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги, і відстрочення судом сплати судового збору на певний строк є правом, а не обов'язком суду, а також враховуючи вищевказане, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання апелянта про продовження строків для усунення недоліків апеляційної скарги.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір" апелянт не віднесений до осіб, звільнених від сплати судового збору, а тому судовий збір повинен бути сплачений на загальних умовах.
Згідно з ч.3 ст.189 та ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга повертається особі, що її подала якщо цією особою не усунуто недоліків, залишеної без руху апеляційної скарги.
На момент постановлення ухвали, Лозівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області не були виконані вимоги ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.01.2017р., а тому є підстави для повернення апеляційної скарги відповідачу, а саме Лозівській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області.
Керуючись ст.187, ч.3 ст.189, ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Апеляційну скаргу Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 08.12.2016р. по справі № 820/3559/16 за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України , Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області про визнання протиправними та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі повернути відповідачу, а саме Лозівській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня отримання її копії, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: Лях О.П.