Ухвала від 20.02.2017 по справі 605/469/16

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

20 лютого 2017 року№ 876/2301/17

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Кухтей Р. В., перевіривши апеляційну скаргу Бережанського об'єднаного Управління Пенсійного Фонду України в Тернопільській області на постанову Підгаєцького районного суду Тернопільської області від 28.11.2016 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Бережанського об'єднаного Управління Пенсійного Фонду України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Підгаєцького районного суду Тернопільської області від 28.11.2016 позовні вимоги було задоволено повністю.

Не погодившись із вказаною постановою, Бережанське об'єднане Управління Пенсійного Фонду України в Тернопільській області подало на неї апеляційну скаргу, яка надіслана на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду та зареєстрована судом першої інстанції за вх.№200 від 07.02.2017.

Відповідно до вимог ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Як вбачається із матеріалів справи, оскаржувану постанову прийнято у відкритому судовому засіданні 28.11.2016. Апеляційна скарга подана 07.02.2017, тобто з пропуском строку апеляційного оскарження.

Апелянт уже звертався з апеляційною скаргою на вказане судове рішення. Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.12.2016 вказану апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з несплатою судового збору, а ухвалою від 24.01.2017 апеляційну скаргу повернуто апелянту.

Апелянтом повторно подано апеляційну скаргу 07.02.2017, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження. При цьому, разом із апеляційною скаргою апелянт заявив клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, не обґрунтував причини пропуску строку на апеляційне оскарження.

Необхідно зазначити, що відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Така правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права була висловлена колегією суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України в ухвалі від 28.09.2015 (справа № 21-5496а15).

Згідно абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи те, що особа, яка подала апеляційну скаргу пропустила строк на апеляційне оскарження, та подала заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження без обґрунтуваних причин його пропуску, таку апеляційну скаргу слід залишити без руху, для подання апелянтом протягом 30 днів, з моменту отримання копії цієї ухвали, заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням в ній поважних причин пропуску цього строку.

При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу слід роз'яснити, що у разі неподання у визначений строк заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження, у відповідності до абз. 2 ч. 4 ст. 189 КАС України за даною апеляційною скаргою буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 186, 189, 212, 254 КАС України,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Бережанського об'єднаного Управління Пенсійного Фонду України в Тернопільській області на постанову Підгаєцького районного суду Тернопільської області від 28.11.2016 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Бережанського об'єднаного Управління Пенсійного Фонду України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Надати Бережанському об'єднаному Управління Пенсійного Фонду України в Тернопільській області 30-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для звернення до Львівського апеляційного адміністративного суду із заявою про поновлення строку та наведенням поважних причин для цього.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу, - для відома та виконання.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя Кухтей Р.В.

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79005, м. Львів, вул. Саксаганського,13 телефон /факс (032) 261-45-14

20 лютого 2017 року № 876/2301/17Бережанське об"єднане Управління Пенсійного Фонду України в Тернопільській області вул.Шевченка,13 а,м. Бережани,Бережанський р-н, Тернопільська обл.,47501

Направляємо Вам копію ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 лютого 2017 року про залишення апеляційної скарги без руху, - для виконання.

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Кухтей Руслан Віталійович