вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"14" лютого 2017 р. Справа № 911/3398/14
Суддя господарського суду Київської області Подоляк Ю.В. розглянувши
заяву Управління поліції охорони в Київській області
прозаміну сторони у виконавчому провадженні
у справі господарського суду Київської області № 911/3389/14
за позовом Управління Державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення 4948,39 грн.
за участю представників:
заявника:ОСОБА_2 - дов. від 03.01.2017 № 4
сторін:не з'явились, про час і місце судового засідання повідомлені належним чином
встановив:
Рішенням господарського суду Київської області від 30.09.2014 у справі № 911/3398/14 позовні вимоги Управління Державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 4948,39 грн. задоволені повністю. Стягнуто з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Управління Державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області 3149,84 грн. основної заборгованості, 1574,92 грн. штрафу, 223,63 грн. інфляційних втрат та 1827 грн. судового збору.
На виконання зазначеного рішення господарським судом було видано відповідний наказ від 14.10.2014.
До господарського суду Київської області надійшла заява Управління поліції охорони в Київській області про заміну сторони у виконавчому провадженні, а саме замінити стягувача за наказом від 14.10.2014 у справі № 911/3398/14 з Управління Державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області на його правонаступника - Управління поліції охорони в Київській області.
Вказана заява мотивована тим, що Управління поліції охорони в Київській області є правонаступником Управління Державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області на підставі наступних документів: постанови Кабінету Міністрів України «Питання функціонування органів поліції охорони як територіальних органів Національної поліції та ліквідації деяких територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» від 13.10.2015 № 834, наказу Національної поліції «Про затвердження Положення про Управління поліції охорони в Київській області» від 06.11.2015 № 54, наказу Міністерства внутрішніх справ України «Про ліквідацію підрозділів Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ» від 07.11.2015 № 1399, наказу Національної поліції України «Про внесення змін до Положення про Управління поліції охорони в Київській області» від 19.09.2016 № 877.
Присутній в судовому засіданні представник заявника підтримав подану заяву та просив суд її задовольнити з мотивів викладених в ній.
Сторони, належним чином повідомлені про час і місце розгляду заяви, в судове засідання не з'явились, письмових пояснень чи заперечень на подану заяву не надіслали, про причини неявки суд не повідомили.
Розглянувши вищезазначену заяву, дослідивши додані до заяви матеріали в сукупності з матеріалами справи, заслухавши пояснення представника заявника присутнього в судовому засіданні, суд зазначає таке.
Відповідно до ст. 25 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Згідно ч. 5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення (ч. 2 ст. 104 Цивільного кодексу України).
Приписами ст. 59 Господарського кодексу України визначено, що припинення суб'єкта господарювання здійснюється відповідно до закону.
Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців регулюються Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
У відповідності до ч. 4 - 7 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» у разі злиття юридичних осіб здійснюється державна реєстрація новоутвореної юридичної особи та державна реєстрація припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття. Злиття вважається завершеним з дати державної реєстрації припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття.
У разі перетворення юридичних осіб здійснюється державна реєстрація припинення юридичної особи, що припиняється у результаті перетворення, та державна реєстрація новоутвореної юридичної особи. Перетворення вважається завершеним з дати державної реєстрації новоутвореної юридичної особи.
У разі поділу юридичних осіб здійснюється державна реєстрація новоутворених юридичних осіб та державна реєстрація припинення юридичної особи, що припиняється у результаті поділу. Поділ вважається завершеним з дати державної реєстрації припинення юридичної особи, що припиняється у результаті поділу.
У разі приєднання юридичних осіб здійснюється державна реєстрація припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті приєднання, та державна реєстрація змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються. Приєднання вважається завершеним з дати державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються.
Звертаюсь з заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні заявник зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України «Питання функціонування органів поліції охорони як територіальних органів Національної поліції та ліквідації деяких територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» від 13.10.2015 № 834 було утворено, зокрема, Управління поліції охорони в Київській області.
Наказом Національної поліції «Про затвердження Положення про Управління поліції охорони в Київській області» від 06.11.2015 № 54 наказано, зокрема затвердити Положення про Управління поліції охорони в Київській області» та встановити, що Управління поліції охорони в Київській області є правонаступником прав та обов'язків за договорами про надання охоронних послуг та господарськими договорами, укладеними Управлінням Державної служби охорони при ГУМВС України в Київській області.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України «Про ліквідацію підрозділів Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ» від 07.11.2015 № 1399 наказано ліквідувати, як юридичну особу Управління Державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області та, зокрема, зобов'язано голову ліквідаційної комісії надати до МВС України документи, що підтверджують виключення зазначеного управління з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Наказом Національної поліції України «Про внесення змін до Положення про Управління поліції охорони в Київській області» від 19.09.2016 № 877 наказано внести зміни до Положення про Управління поліції охорони в Київській області, виклавши його в новій редакції, відповідно до якого (положення) Управління поліції охорони в Київській області є правонаступником Управління Державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області.
На підставі вказаних документів, заявник вважає, що Управління поліції охорони в Київській області є правонаступником Управлінням Державної служби охорони при ГУМВС України в Київській області, у зв'язку з чим, просить суд замінити стягувача за наказом від 14.10.2014 у справі № 911/3398/14 з Управління Державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області на його правонаступника - Управління поліції охорони в Київській області.
Разом з тим, Управління Державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області, як юридичну особу не припинено. Дані про юридичних осіб - його правонаступників відсутні, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 14.02.2017 за № НОМЕР_1, якій зроблений судом та залучений до матеріалів справи.
У витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 14.02.2017 за № НОМЕР_2, зробленого судом щодо Управління поліції охорони в Київській області, відсутні будь-які дані про юридичних осіб правонаступником яких є Управління поліції охорони в Київській області.
Належних та допустимих доказів того, що Управління Державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області у відповідності до зазначених положень Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України, припинено як юридичну особу в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації заявник суду не надав. Також, заявник не надав доказів того, що Управління поліції охорони в Київській області є правонаступником Управління Державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області у відповідності до вказаних положень законодавства.
З наданих заявником до суду документів в підтвердження обставин на які він посилається як на підставу правонаступництва щодо позивача вбачається, що Управління Державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області знаходиться в процедурі ліквідації, яка на час розгляду поданої заяви не завершена, та Управління Державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області, як юридична особа не припинено.
Враховуючи викладене у суду відсутні правові підстави щодо заміни сторони у виконавчому провадженні з Управління Державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області на Управління поліції охорони в Київській області з підстав викладених у поданій заяві.
За таких обставин, суд відмовляє в задоволенні заяви Управління поліції охорони в Київській області про заміну сторони у виконавчому провадженні.
Керуючись ст.ст. 25, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ухвалив:
Відмовити в задоволенні заяви Управління поліції охорони в Київській області про заміну сторони у виконавчому провадженні.
Суддя Ю.В. Подоляк