Ухвала від 16.02.2017 по справі 820/5570/16

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

УХВАЛА

про витребування додаткових доказів

16.02.2017 р. № 820/5570/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нуруллаєва І.С.,

за участю секретаря судового засідання - Король Д.О.,

представника позивача - Руденко Л.Г.,

представника відповідача - Виходцевої В.Ю,,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду справу за позовом ОСОБА_1 до Комінтернівського об'єднаного районного військового комісаріату м. Харкова про визнання незаконними та протиправними дій, скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Комінтернівського об'єднаного районного військового комісаріату м. Харкова, в якому просить суд:

- визнати незаконними та протиправними дії Комінтернівського об'єднаного районного ВК м. Харкова щодо винесення постанови про придатність ОСОБА_1 до військової служби;

- скасувати постанову ВЛК при Комінтернівському об'єднаному районному ВК м. Харкова щодо винесення рішення про придатність ОСОБА_1 до військової служби;

- зобов'язати Комінтернівський об'єднаний районний ВК м. Харкова винести нову постанову відповідно до чинного законодавства України за результатами проходження повного медичного обліку.

Позивачем 13.12.2016 року надано клопотання про витребування у відповідача завіреної належним чином копії протоколу про медичний огляд та результати проходження ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) військово-лікарняної комісії, що проводилась Комінтернівським об'єднаним районним військовим комісаріатом м. Харкова.

Судом поставлено на обговорення клопотання позивача щодо витребування доказів та запропоновано також витребувати у відповідача детальні письмові пояснення щодо підстав прийняття постанови щодо придатності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до військової служби, завірену належним чином копію постанови військово-лікарняної комісії Комінтернівського об'єднаного районного військового комісаріату м. Харкова стосовно ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) у разі її прийняття, завірені належним чином копії матеріалів особової справи ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Представник позивача проти витребування доказів не заперечував.

Представник відповідача у судовому засіданні покладався на розсуд суду у вирішенні вказаного питання.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов наступного висновку.

Частинами 4, 5 ст. 11 КАС України встановлено, що суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.

Відповідно до ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ч.1 ст. 161 КАС України, під час прийняття постанови суд вирішує чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з частиною 4 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали.

Відповідно до ч. 2 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.

Крім того, суд вважає за необхідне зауважити, що відповідно частин 2-3 статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України, постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає необхідним витребувати у Комінтернівського об'єднаного районного військового комісаріату м. Харкова докази та письмові пояснення.

Керуючись ст. ст. 69, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ :

Витребувати у відповідача, Комінтернівського об'єднаного районного військового комісаріату м. Харкова:

- детальні письмові пояснення щодо підстав прийняття постанови щодо придатності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до військової служби;

- завірену належним чином копію протоколу про медичний огляд та результати проходження ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) військово-лікарняної комісії, що проводилась Комінтернівським об'єднаним районним військовим комісаріатом м. Харкова;

- завірену належним чином копію постанови військово-лікарняної комісії Комінтернівського об'єднаного районного військового комісаріату м. Харкова стосовно ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) у разі її прийняття;

- завірені належним чином копії матеріалів особової справи ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Вказані документи надати до канцелярії суду у строк до 03 березня 2017 року.

Наступне судове засідання відбудеться 03.03.2017 року об 11:30 год.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлено 17 лютого 2017 року.

Суддя Нуруллаєв І.С.

Попередній документ
64799746
Наступний документ
64799748
Інформація про рішення:
№ рішення: 64799747
№ справи: 820/5570/16
Дата рішення: 16.02.2017
Дата публікації: 26.09.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Харківський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу забезпечення реалізації конституційних прав особи, а також реалізації статусу депутата представницького органу влади, організації діяльності цих органів, зокрема зі спорів щодо: