Ухвала від 17.02.2017 по справі 815/944/17

Справа № 815/944/17

УХВАЛА

17 лютого 2017 року

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради, в якому позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 24.01.2017 року про відмову в реєстрації місця проживання ОСОБА_1 за адресою м. Одеса, вул.. Лінія,9, дачі Ковалевського, буд.12; зобов'язати відповідача здійснити вказану реєстрацію.

Відповідно до статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, крім іншого, подано адміністративний позов у строк, установлений законом, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження у справі.

Суд вважає, що позов ОСОБА_1 до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради не підсудний цьому адміністративному суду, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Згідно ст.5 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення, а також виконавчі органи сільської, селищної, міської ради.

Відповідно до Положення про Департамент надання адміністративних послуг Одеської міської ради, затвердженого рішенням ОМР №6268-VI від 25.02.2015 року, вказаний Департамент є виконавчим органом Одеської міської ради і створюється відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» для виконання повноважень, віднесених до відання виконавчих органів Одеської міської ради щодо надання адміністративних послуг. Департамент є юридичною особою. Департамент підзвітний та підконтрольний міській раді, підпорядкований міському голові та виконавчому комітету міської ради. Місцезнаходження Департаменту: 65082, м. Одеса вул. Преображенська, 21.

Таким чином, вказана позовна заява ОСОБА_1 до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії не підсудна окружному адміністративному суду, оскільки відповідачем є виконавчий орган міської ради, тобто орган місцевого самоврядування.

Відповідно до п.6 ч.3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна адміністративному суду, куди вона надійшла.

Керуючись ст. 108 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.

Роз'яснити позивачу, що з вказаним позовом він має право звернутись в місцевий загальний суд як адміністративний.

Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.

Суддя Е.В.Катаєва