Постанова від 13.02.2017 по справі 820/6926/16

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

13 лютого 2017 р. № 820/6926/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мар'єнко Л.М.,

при секретареві судового засідання - Принцевській Ю.В.,

за участю: представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2,

представника відповідача - ОСОБА_3,

розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Нововодолазької селищної ради до Виконавчої дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Виконавчої дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в якому просить суд: визнати протиправним та скасувати рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності від 25.11.2016 № 325-03-04 крв.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що спірне рішення є незаконним та необґрунтованим.

В обґрунтування заперечень на позов відповідач вказав, що в ході перевірки Нововодолазької селищної ради уповноваженими особами відповідача, було встановлено коло порушень законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, наслідком чого стало винесення рішення про повернення позивачем коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності від 25.11.2016 № 325-03-04 крв.

У судовому засіданні представники позивача ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підтримали позовні вимоги, просили задовольнити позовну заяву у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позові.

Представник відповідача ОСОБА_3 проти позову заперечувала, просила у задоволенні позовних вимог відмовити з огляду на доводи наданих суду письмових заперечень.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд виходить з наступного.

Судом встановлено та не заперечувалось сторонами, що Нововодолазька селищна рада перебуває на обліку в Нововодолазькій міжрайонній виконавчій дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, персональний код страхувальника - 630150000032.

Спеціалістами контрольно-ревізійного відділу ВД ХОВ ФСС з ТВП згідно з планом проведення перевірок на ІV квартал 2016 року, затвердженого наказом ВД ХОВ ФСС з ТВП від 15.09.2016 за №118-ос, на підставі направлення від 02.11.2016 №477 було проведено планову перевірку коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Нововодолазької селищної ради за період з 01.07.2014 по 30.09.2016, результати якої оформлені актом №460 від 07.11.2016 ( а.с.59-67).

Перевіркою позивача було встановлено наступні порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування:

- частини 2 статті 53 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 №2240 (який був чинним до 01.01.2015);

- пункту 21 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 №1266 (далі - Порядок №1266);

- частини 1 статті 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 №1105-XIV;

- пунктів 3.1, 3.13, 4.5 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 №532/274/136-ос/1406 (далі - Інструкція №532).

Отже, перевіряючі дійшли висновку, що в результаті неналежного виконання комісією із соціального страхування Позивача своїх повноважень, Нововодолазькою селищною радою було неправомірно витрачено коштів Фонду в сумі 5771,89грн.

В ході перевірки Нововодолазької селищної ради встановлено, що комісією із соціального страхування Позивача було неправомірно призначено, а бухгалтерією оплачено допомогу по тимчасової втрати працездатності за рахунок коштів Фонду наступним застрахованим особам.

Так, відносно ОСОБА_4 (сумісник) по листку непрацездатності (далі - л/н) серії АГР №436816 з 07.07.2014 по 16.07.2014 (протокол засідання комісії із соціального страхування №16 від 22.08.2014) за 1 день у розмірі 76,02 грн. та по л/н серії АГЦ №675716 з 21.04.2016 по 30.04.2016 за 5 днів у розмірі 154,15грн. (протокол №12 від 11.05.2016)

Порушення полягало у призначенні допомоги по тимчасовій втрати працездатності за відсутності довідки встановленої форми про середню заробітну плату ОСОБА_4 за основним місцем роботи.

Аналогічне порушення було допущено Позивачем при призначенні за рахунок коштів Фонду допомоги по вагітності та пологах ОСОБА_5 по л/н серії АГР №320048 з 18.07.2014 по 20.11.2014 (протокол комісії від 21.07.2014 №15). Допомога по вагітності та пологах призначена та оплачена за рахунок коштів Фонду за 126 днів у розмірі 2858,94грн.

Порушення виразилось у призначенні комісією із соціального страхування Нововодолазької селищної ради допомоги по вагітності та пологах за відсутності довідки встановленої форми про середню заробітну плату ОСОБА_4 за основним місцем роботи.

Відносно ОСОБА_6 по л/н серії АГР №389485 з 23.10.2015 по 12.11.2015 (протокол від 16.11.2015 №23) Позивачем призначено та виплачено допомогу по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду у розмірі 1322,40грн.

Порушення полягало у призначенні комісією із соціального страхування Позивача допомоги по тимчасовій втрати працездатності за наявності виправлень у листку непрацездатності, які не підтверджуються підписом лікуючого лікаря та печаткою закладу охорони здоров'я "Для листків непрацездатності".

Стосовно ОСОБА_7 по л/н серії АГР №389649 з 01.12.2015 по 11.12.2015 (протокол від 11.12.2015 №26) Нововодолазькою селищною радою призначено та виплачено допомогу по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду у розмірі 563,04грн.

Порушення виразилось у призначенні комісією із соціального страхування Позивача допомоги по тимчасовій втрати працездатності за наявності виправлень у листку непрацездатності, які не підтверджуються підписом лікуючого лікаря та печаткою закладу охорони здоров'я "Для листків непрацездатності".

З приводу призначення та виплатио допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду відносно ОСОБА_8 по л/н серії АГР №389335 з 01.09.2015 по 11.09.2015 (протокол від 23.09.2015 №18) Позивачем призначено та виплачено допомогу по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду у розмірі 279,48грн.

Порушення полягало у призначенні комісією із соціального страхування Позивача допомоги по тимчасовій втрати працездатності за наявності виправлень у листку непрацездатності, які не підтверджуються підписом лікуючого лікаря та печаткою закладу охорони здоров'я "Для листків непрацездатності".

Стосовно ОСОБА_9 по л/н серії АГР №596612 з 02.02.2015 по 06.02.2015 (протокол від 11.02.2015 №3) Позивачем призначено та виплачено допомогу по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду у розмірі 517,86грн.

Порушення полягало у призначенні комісією із соціального страхування Позивача та оплаті бухгалтерією страхувальника допомоги по тимчасовій втрати працездатності на підставі листка непрацездатності, у якому відсутні печатки закладу охорони здоров'я “Для листків непрацездатності”.

Після складання акту перевірки 07.11.2016 посадові особи Нововодолазької селищної ради відмовились від підписання акту перевірки, про що відповідно до вимог п.3.13.4 Розділу ІІІ Інструкції №29 посадовими особами Фонду було складено акт відмови від підпису, який разом з актом перевірки було надіслано страхувальнику.

Внаслідок встановлених порушень щодо призначення та оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, відносно уповноваженої особи позивача - головного бухгалтера ОСОБА_10 було 07.11.2016 складено протокол № 114 про адміністративне правопорушення, від отримання та підписання якого остання відмовилась.

На підставі акту перевірки №460 від 07.11.2016, після розгляду заперечень, Виконавчою дирекцією ХОВ ФСС з ТВП прийнято рішення №325-03-04крв від 25.11.2016 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

Зазначеним рішенням визначено суму неправомірно витрачених страхових коштів, які в десятиденний термін від дня отримання рішення підлягають поверненню до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, у розмірі 5771,89грн. та застосовано фінансові санкції (за порушення, вчинені страхувальником після 01.01.2015 року) у розмірі 50% неправомірно витрачених страхових коштів у сумі 1418,47грн.

Загальна сума за рішенням №325-03-04крв від 25.11.2016 складає 7190,36грн.

Позивач, отримавши вказане рішення та не погодившись з ним, звернувся за його оскарженням у судовому порядку.

Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності до 01.01.2015 року було врегульовано Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 №2240 (далі за текстом - Закон №2240)

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» №77 від 28.12.2014 було визнано Закон №2240 таким, що втратив чинність, та викладено у новій редакції Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №1105-ХІV від 23.09.1999 (далі за текстом - Закон №1105).

З 01.01.2015 року Закон №1105 визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону №1105 визначено, що до завершення заходів, пов'язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, виконання функцій та завдань, передбачених цим Законом, забезпечують у межах компетенції відповідні виконавчі дирекції та їх робочі органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Також, пунктами 8 і 9 вказаних положень визначено, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Нормативно-правові та розпорядчі акти Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності діють до затвердження відповідних рішень Фондом.

Відповідно до п.7 ч.1, п.6 ч.2 ст.9 Закону №1105 Фонд та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань здійснюють контроль за використанням коштів Фонду, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання, застосовують в установленому законодавством порядку фінансові санкції та накладають адміністративні штрафи.

Згідно п.5 ч.1 ст.10 Закону №1105 Фонд має право накладати і стягувати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені законом за порушення вимог цього Закону.

Пунктами 2, 3 ч.2 ст. 10 Закону №1105 на Фонд покладено обов'язок здійснювати контроль за дотриманням порядку використання страхувальником страхових коштів та контролювати правильність витрат за соціальним страхуванням, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань соціального страхування.

При цьому, суд зазначає, що період охоплений перевіркою включав в себе дію обох вищевказаних Законів.

Порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, порядок прийняття рішень за результатами перевірок та процедуру оскарження рішень за результатами перевірок встановлено Інструкцією про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедури оскарження, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 року №29 (далі за текстом - Інструкція №29).

Повноваження комісії з соціального страхування визначені частиною 3 статті 50 Закону №2240 (до 01.01.2015), частиною 3 статті 30 Закону №1105 (після 01.01.2015), а також Положенням про комісію (уповноваженого) підприємства, установи, організації із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженим постановою правління Фонду від 23.06.2008 року №25 (далі - Положення № 25).

Відповідно до п. 2.2 Положення від 23.06.2008 року №25 комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Згідно ч.1 ст.51 Закону України №2240, підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я за погодженням з Фондом.

Аналогічні норми містить в собі і частина 1 статті 31 Закону №1105, в якій унормовано, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за погодженням з Фондом.

Листок непрацездатності є бланком суворої звітності, форма якого затверджена Інструкцією №532/274/136-ос/1406.

Відповідно до пункту 4.5 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності (із змінами і доповненнями), затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 3 листопада 2004 №532/274/136-ос/1406, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2004 за №1456/10055 (далі - Інструкція №532), у разі помилок у тексті здійснюється виправлення тексту, що підтверджується записом "Виправленому вірити", підписом лікуючого лікаря та печаткою закладу охорони здоров'я "Для листків непрацездатності". На бланку ЛН дозволяється не більше двох виправлень.

Згідно пунктів 3.1, 3.13 Інструкції №532 у листку непрацездатності чітко вказуються: назва і місцезнаходження закладу охорони здоров'я (повністю), що підтверджуються штампом та печаткою закладу охорони здоров'я "Для листків непрацездатності"; дата видачі ЛН (цифрою вказується число, після чого літерами - назва місяця, цифрою вказується рік), прізвище, ім'я, по батькові непрацездатного (повністю); число повних років (цифрами); стать підкреслюється; місце роботи: назва і місцезнаходження підприємства, установи, організації (повністю). У графі "Стати до роботи" вказують словами число і місяць, коли приступити до роботи; посаду, прізвище лікаря, що засвідчується його підписом та печаткою закладу охорони здоров'я "Для листків непрацездатності".

Згідно з наказом Міністерства фінансів України №88 від 24.05.1995 «Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» помилки, в первинних документах, облікових регістрах і звітах, що створені ручним способом, виправляються коректурним способом, тобто неправильний текст або цифри закреслюються і над закресленим надписується правильний текст або цифри. Закреслення здійснюється однією рискою так, щоб можна було прочитати виправлене.

Відповідно до п 4.5. Інструкції №532 виправлення тексту підтверджується записом «Виправленому вірити», підписом лікаря та печаткою лікувального закладу «Для листків непрацездатності».

Відповідно до ч.2 ст.53 Закону №2240 порядок обчислення середньої заробітної плати для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах визначається Кабінетом Міністрів України.

Постановою КМУ від 26.09.2001 №1266 (далі - Порядок №1266) затверджено Порядок, який визначає правила обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням і від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності у разі настання страхового випадку, а також оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів підприємства, установи, організації чи фізичної особи, яка використовує працю найманих працівників.

Дія цього Порядку поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та господарювання.

Згідно пункту 21 Порядку №1266 (в редакції від 18.06.2014) якщо застрахована особа працює за сумісництвом, страхові виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітності та пологах та оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця здійснюються на підставі копії листка непрацездатності, виданого в установленому порядку, засвідченої підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи та довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи.

Відповідно до п.25 Порядку №1266 довідка про середню заробітну плату (дохід), з якої сплачено страхові внески, для розрахунку страхових виплат складається за формою згідно з додатками 2-6.

Аналогічні вимоги містяться у Порядку №1266 (в редакції від 04.07.2015), згідно із пунктом 30 якого у разі коли на момент настання страхового випадку застрахована особа працює за сумісництвом, обчислення середньої заробітної плати здійснюється страхувальниками окремо за основним місцем роботи та за сумісництвом. Розрахунковий період у такому разі визначається за кожним місцем роботи окремо.

Страхові виплати та оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця здійснюються на підставі копії виданого в установленому порядку листка непрацездатності, засвідченої підписом керівника і скріпленої печаткою за основним місцем роботи, та довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи. Якщо особа працює на кількох роботах за сумісництвом, додатково додаються довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом.

У такому разі сумарна заробітна плата, з якої розраховуються виплати, за місяцями розрахункового періоду за основним місцем роботи та за місцем (місцями) роботи за сумісництвом не може перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

Відповідно до частини 3 статті 30 Закону №1105 комісія із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Суд зазначає, що комісія із соціального страхування, виконуючи свої повноваження, повинна звертати особливу увагу на наявність підстав для видачі листків непрацездатності та правильність їх заповнення медичним закладом, оскільки порушення вимог Інструкції № 532 є підставою для відмови в наданні працівнику допомоги по тимчасовій непрацездатності.

На підставі рішення комісії про призначення матеріального забезпечення роботодавець нараховує суми матеріального забезпечення та оформлює заяву-розрахунок.

Позивачем було подано відповідні заяви-розрахунки про здійснення фінансування для надання забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду.

Робочим органом Фонду за заявами-розрахунками Нововодолазької селищної ради було здійснено фінансування Позивача.

Враховуючи встановлені судом обставини та беручи до уваги наведені нормативні положення суд зазначає, що дійсно, комісією із соціального страхування Позивача було неправомірно призначено, а бухгалтерією оплачено допомогу по тимчасової втрати працездатності за рахунок коштів Фонду низці застрахованих осіб, оскільки ОСОБА_4, ОСОБА_5, як сумісникам було призначено відповідну допомогу за відсутності довідки встановленої форми про середню заробітну плату за основним місцем роботи, водночас, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 такі дії були вчинені на підставі листків непрацездатності, які підлягали поверненню для виправлення недоліків в їх оформленні.

Відповідно до частини 6 статті 15 Закону №1105 у разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавці відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.

З приводу доводів позивача на неузгодженість встановлених порушень, а також позбавлення позивача права на подачу заперечень, суд зазначає наступне.

Порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, порядок прийняття рішень за результатами перевірок та процедуру оскарження рішень за результатами перевірок встановлено Інструкцією, що затверджена Постановою Правління ФССТВП від 22.12.2010 № 29 ( надалі - Інстукція №29).

Відповідно до пункту 3.13.4 розділу ІІІ Інструкції №29 у разі відмови посадової особи страхувальника підписати та отримати акт перевірки, посадова особа органу Фонду вносить до нього відповідний запис із складанням акта відмови від підпису, акту перевірки та його отримання у двох примірниках (у довільній формі). Протягом трьох робочих днів один примірник акта відмови від підпису разом з актом перевірки надсилається страхувальнику рекомендованим листом. На виконання вказаної вимоги на адресу страхувальника було направлено один примірник акта відмови від підпису разом з актом перевірки. В подальшому, акт перевірки було підписано посадовими особами позивача із запереченнями.

Згідно вимог пункту 3.13.4 розділу ІІІ Інструкції №29 у разі підписання акта перевірки із запереченнями страхувальник подає їх у письмовій формі як додаток до акта перевірки або надсилає до органу Фонду, який проводив перевірку, окремим документом протягом 10 календарних днів з дня підписання акта.

Пунктом 4.1 розділу ІV Інструкції №29 передбачено, що за матеріалами акта перевірки та результатами розгляду заперечень страхувальника (за їх наявності) керівник органу Фонду або його заступник приймає рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій до страхувальника, яке надсилається страхувальнику разом з листом про результати розгляду заперечень (за їх наявності) протягом 20 календарних днів з дня підписання акта перевірки.

Тобто, права страхувальника - Нововодолазької селищної ради на подачу заперечень ніяким чином Фондом не було порушено.

Водночас, підписання акту і є його узгодженням.

Щодо посилань позивача, що внаслідок перевірки його було двічі притягнуто до відповідальності, шляхом складання протоколу про адміністративне правопорушення та прийняттям спірного рішення, суд зазначає, що наявність відповідного протоколу не впливає на прийняття рішення в порядку частини 6 статті 15 Закону №1105.

З приводу доводів позивача відносно того, що станом на 16.11.2016 неточності усунуто, оскільки ВД ХОВ ФСС з ТВП зазначала про таку можливість у протоколі про адміністративне правопорушення, суд зазначає, що вказане є суб'єктивними припущеннями позивача, позаяк у згаданому протоколі чітко вказано тільки про те, що станом на день протоколу порушення не усунуто. Виправити помилки страхувальник має можливість у будь-який момент до початку перевірки. Крім того, вказане жодним чином не впливає на факт наявності неправомірно призначених комісією із соціального страхування Нововодолазької селищної ради сум допомоги по тимчасовій втраті працездатності за рахунок коштів Фонду низці застрахованих осіб, які зазначені вище, що були оплачені бухгалтерією. Відповідно до п.4.1 розділу ІV Інструкції №29 за матеріалами акта перевірки Фондом приймається рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій до страхувальника.

За приписами ч.1 та 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем належним чином було доведено, що рішення ВД ХОВ ФСС з ТВП №325-03-04крв від 25.11.2016 прийнято на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому позовні вимоги Нововодолазької селищної ради є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 160-163, 167, 186, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Нововодолазької селищної ради до Виконавчої дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання протиправним та скасування рішення - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлено 17 лютого 2017.

Суддя Мар'єнко Л.М.