10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Коробов С.О.
Суддя-доповідач:Охрімчук І.Г.
іменем України
"14" лютого 2017 р. Справа № 570/4530/16-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Охрімчук І.Г.
суддів: Жизневської А.В.
Котік Т.С.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційні скарги Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області, ОСОБА_3 на постанову Рівненського районного суду Рівненської області від "26" грудня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії ,
В вересні 2016р. ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом про :
- про визнання протиправними дій Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області щодо відмови у поновленні виплати пенсії, здійсненні перерахунку за віком відповідно до ЗУ "Про державну службу" в зв'язку з підвищенням окладів працюючим державним службовцям;
- зобов'язати відповідача поновити, нарахувати та виплатити позивачу пенсію за віком у відповідності до ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" починаючи з 01.06.2015р., у розмірі, визначеному законом;
- зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплатити пенсію державного службовця призначеної у розмірі 82% від заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу з урахуванням з урахуванням підвищення посадового окладу провідного спеціаліста Центру з урахуванням всіх виплат, на які нараховуються внески на пенсійне страхування вказаного в довідці від 25.08.2016р. , починаючи з 01.01.2016р.
В заяві про зміну позовних вимог ОСОБА_3 просила суд абзац другий прохальної частини позовної заяви викласти в наступній редакції : зобов'язати відповідача поновити , нарахувати та виплатити їй пенсію за віком у відповідності до ЗУ "Про державну службу" , починаючи з 01.06.2015р.
Постановою Рівненського районного суду Рівненської області від 26.12.2016р. позов задоволено частково. Визнано протиправними дії Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області щодо відмови в перерахунку пенсії позивача в розмірі 82% заробітної плати відповідно до довідки Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат №01-34-02/3109 від 25.08.2016р. Зобов'язано відповідача провести перерахунок та виплату позивачу пенсії державного службовця в розмірі 82% заробітної плати відповідно до довідки Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат №01-34-02/3109 від 25.08.2016р. відповідно до ЗУ "Про державну службу", починаючи з 01.09.2016р., з урахуванням виплачених сум.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, Рівненське об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області звернулось до суду з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду від 26.12.2016р. скасувати та прийняти нове рішення про відмову в позові. Скаржник, посилаючись на чинне законодавство України, зазначає про те, що з 01.06.2015р. пенсії в порядку та умовах, визначених ЗУ "Про державну службу" не призначаються, а раніше призначені не перераховуються. Також, як зазначає скаржник, слід врахувати, що позивач керується законодавством, яке втратило чинність на момент звернення за перерахунком пенсі, при цьому, посилаючись на п.4 Постанови КМУ "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" від 31.05.2000р. №865 , який виключений Постановою КМУ від 09.12.2015р. №1013.
Вважаючи, що рішення суду першої інстанції прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, позивач звернулась до суду зі скаргою, в якій просила постанову суду змінити в частині відмови в позові та прийняти нове рішення в цій частині про:
- визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у поновленні виплати пенсії , здійсненні перерахунку пенсії за віком відповідно до ЗУ "Про державну службу" в зв'язку з підвищенням окладів працюючих державних службовців;
- зобов'язання відповідача поновити, нарахувати та виплатити позивачу пенсію по віку у відповідності до ЗУ "Про державну службу", починаючи з 01.06.2015р., у розмірі визначеному законом;
- зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплатити їй пенсію державного службовця , призначеної в розмірі 82% заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі , з врахуванням підвищення посадового окладу працюючого провідного спеціаліста Центру , вказаного в довідці від 25.08.2016р., починаючи з 01.01.2016р.
Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, дослідивши докази, зібрані в матеріалах справи, суд дійшов висновку про те, що скарга відповідача підлягає задоволенню та про відсутність підстав для задоволення скарги позивача з огляду на наступне.
Суд встановив, що позивач перебуває на обліку в Рівненському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Рівненської області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» та Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Розмір пенсії позивача складає 82 відсотки заробітної плати працюючого державного службовця.
В квітні 2015р. виплату пенсії позивача було призупинено.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 9 грудня 2015 року, яка набрала чинності 15 грудня 2015 року, збільшено посадові оклади працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.
26 серпня 2016 року позивач звернулася до відповідача із письмовою заявою про перерахунок її пенсії в зв'язку із збільшенням посадових окладів державних службовців та з врахуванням довідки Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, в якій відображена заробітна плата за посадою провідного спеціалдіста вказаного центру станом на грудень 2015 року. Крім того просила нарахувати та повернути недоотриману пенсію з квітня 2015р.
Відповідач листом від 02 вересня 2016 року № 4079/03 відмовив позивачу у перерахунку пенсії, оскільки відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213 з 1 червня 2016 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу», а тому пенсії в порядку та на умовах, визначених вказаним законом, не призначаються, раніше призначені не перераховуються.
Відмова в проведенні перерахунку пенсії і стала підставою для звернення з даним позовом до суду.
Задовольняючи позов частково, суд першої інстанції дійшов висновку, що позивач має право на перерахунок призначеної їй пенсії державного службовця з 1 вересня 2016 року в зв'язку з підвищенням заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі відповідно до Закону України «Про державну службу», виходячи із 82 % заробітної плати, вказаної в довідці. Відмова відповідача у здійсненні такого перерахунку та виплаті пенсії в підвищеному розмірі не ґрунтується на конституційному принципі верховенства права, вимогах закону, дії його в часі та обставинах справи, а тому є неправомірною.
Колегія суддів не погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.
Спірні правовідносини врегульовані Конституцією України, Законами України "Про державну службу" від 16.12.1993 р. № 3723-XII (далі - Закон № 3723-ХІІ), "Про державну службу" від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі - Закон № 889-VIII), "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07.06.2001 № 2493-III (далі - Закон № 2493-ІІІ), постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. № 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" (далі - Постанова № 865), постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" (далі - Постанова № 1013).
Так, відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У ч. 1 ст. 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Спірним у справі є правомірність дій відповідача щодо відмови в перерахунку пенсії позивача в зв'язку з підвищенням заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі відповідно до ЗУ "Про державну службу".
Згідно ст.37 Закону України "Про державну службу" (в редакції чинній на момент призначення пенсії) від 16 грудня 1993 року №3723-XII (далі Закон №3723) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Згідно зі ст.37- 1 Закону №3723 (в редакції чинній на момент призначення пенсії) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.
Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Текст статті 37-1 викладено в новій редакції згідно Закону "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" N 76-VIII від 28.12.2014, а саме: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України". Зазначена редакція набрала чинності з 01.01.2015 року.
Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця встановлений постановою Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" № 865 від 31.05.2000 року (далі - Постанова №865).
Відповідно до п. 4 Постанови № 865 (в редакції чинній до 01.12.2015 року) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р. N 432-IV "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії.
Пунктом 5 Постанови № 865 встановлено, що перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.
Пунктом другим постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" №1013 від 09.12.2015 виключено пункт четвертий постанови №865 (постанова застосовується з 01.12.2015 року).
Тобто з 01.12.2015 року Кабінет Міністрів України зупинив право державних службовців на перерахунок пенсії. З цих підстав станом на 05.08.2016 року Кабінетом Міністрів України не було визначено процедури та підстав для проведення перерахунку пенсій, призначених згідно Закону України "Про державну службу".
Крім того, на час звернення позивача за перерахунком пенсії набрав законної сили Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII (далі - Закон №889).
Згідно п.2 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889 визнано таким, що втратив чинність Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-XII, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Отже, на час звернення позивача за перерахунком втратила чинність і стаття 37-1 Закону №3723-XII, якою було врегульовано порядок та умови перерахунку пенсії державних службовців. Тобто, на момент звернення позивача за перерахунком пенсії Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII, який набрав чинності з 01.05.2016, не передбачено перерахунок пенсії державного службовця у зв'язку з підвищенням посадових окладів.
З врахуванням викладеного, колегія суддів дійшла висновку про те, що відповідач, відмовляючи у перерахунку пенсії діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, внаслідок чого позовні вимоги позивача про визнання протиправними дій щодо відмови в перерахунку пенсії не підлягають задоволенню, і також не підлягають задоволенню вимоги щодо зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачеві, які є вихідними від позовної вимоги щодо протиправності дій пенсійного органу у відмові в перерахунку пенсії.
Таким чином, апеляційна скарга Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області підлягає задоволенню.
З приводу вимог апеляційної скарги ОСОБА_3 слід вказати наступне.
01 квітня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 № 213-VІІІ.
До абзацу другого частини 1 статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» були внесені зміни, якими з 01 квітня 2015 року встановлено, що "тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, у період роботи особи (крім інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», пенсії, призначені відповідно до цього Закону, не виплачуються. Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється."
На цій підставі відповідач з 01 квітня 2015 року тимчасово припинив виплату пенсії позивачу, призначену за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у зв'язку із тим, що він працює на посаді старшого судового розпорядника районного суду.
Відповідно до пункту 5 розділу III «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 213-VIII (далі - Закон № 213) у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
Вказаний в пункті 5 розділу III «Прикінцеві положення» Закону № 213 закон щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах до 1 червня 2015 року не прийнятий, у зв'язку з чим з вказаної дати втратили чинність, зокрема, норми Закону України «Про державну службу» та Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо пенсійного забезпечення і відповідно пенсії/щомісячне довічне грошове утримання за цими Законами не призначаються.
На даний час особам, які підпадають під дію Закону України "Про державну службу" пенсія призначається відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Таким чином, з 1 червня 2015 року посада, на якій працює позивач, не дає права на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу", у зв'язку з чим, передбачені статтею 54 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» підстави для невиплати позивачу пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, відпали.
Відтак, з 1 червня 2015 року перешкоди для виплати позивачу вказаної пенсії були відсутні і починаючи з вказаного періоду право позивача на отримання пенсії порушено.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Згідно ст.92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
У відповідності до статті 7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" загальнообов'язкове державне пенсійне страхування здійснюється за принципами рівноправності застрахованих осіб щодо отримання пенсійних виплат та виконання обов'язків стосовно сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; державних гарантій реалізації застрахованими особами своїх прав, передбачених цим Законом; відповідальності суб'єктів системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування за порушення норм цього Закону, а також за невиконання або неналежне виконання покладених на них обов'язків.
Враховуючи, що з 1 червня 2015 року втратили свою чинність правові підстави тимчасового припинення виплати позивачу пенсії, тому відмова відповідача у виплаті позивачу призначеної, відповідно до Закону України "Про державну службу" пенсії, починаючи з 01.06.2015 року, є протиправною. Але зазначені вимоги, за відповідний період 2015 року та за частину період з 01.01.2016 р по 23.03.2016 року, на даний час не можуть бути задоволені виходячи з наступного
Згідно з ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановлюється ухвала.
Крім того, спірні правовідносини виникли з приводу виплати пенсії, яка за своєю правовою природою не є одноразовою виплатою, а носить щомісячний та безстроковий характер. Про припинення виплати пенсії позивач дізнався у відповідному місяці.
Таким чином, оскільки з позовною заявою позивач звернулась в 23 вересня 2016 року, колегія суддів приходить до висновку, що позивачка пропустила шестимісячний строк звернення до суду з 01.06.2015р. Підстави для поновлення зазначеного строку судом не встановлено. Враховуючи приписи ст.100 КАС України, позовні вимоги з 01.06.2015 р. по 23.03.2016р. слід залишити без розгляду.
Разом з тим, суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні решти позовних вимог з огляду на таке.
Пенсійне забезпечення громадян України, в тому числі порядок призначення та виплати пенсій, визначення розміру пенсії, регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення", Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до підпункту 2 пункту 22 розділу першого Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 911-VIII від 24.12.2015р внесено зміни у частину першу статті 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" згідно з яких:
Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року:
- особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", призначені пенсії / щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються;
- у період роботи на інших посадах/роботах пенсія (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.
З 1 січня 2017 року пенсії виплачуються без урахування одержуваної заробітної плати (доходу) або пенсійних виплат з накопичувальної системи пенсійного страхування чи пенсійних виплат із системи недержавного пенсійного забезпечення, крім випадків, передбачених законом.
З аналізу наведеної норми слід зробити висновок, що особам, які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", призначені пенсії / щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються.
Довідка Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації від 07.09.2016р. свідчить про те, що ОСОБА_3 працює в Центрі на посаді головного спеціаліста відділу соціального моніторингу та аналізу з 14.11.2008р. по теперішній час (а.с.18).
За наведених обставин колегія суддів приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог в цій частині також.
Підставою для скасування судового рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення, відповідно до пункту 4 статті 202 Кодексу адміністративного судочинства України, є порушення норм матеріального права.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції при ухваленні постанови порушено норми матеріального права, в зв'язку з чим постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням нової постанови про відмову у задоволенні позову та залишенні без розгляду частини позовних вимог.
З огляду на те, що відповідно до ухвали суду апеляційної інстанції від 30 січня 2017р. суд відстрочив позивачу сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі, слід стягнути судовий збір в розмірі 1212,64 грн. (551,20грн. х 2 вимоги х 110%).
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 202, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області задовольнити, постанову Рівненського районного суду Рівненської області від "26" грудня 2016 р. скасувати та прийняти нову постанову.
Позовні вимоги про зобов'язання Рівненське об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області поновити, нарахувати та виплатити ОСОБА_3 пенсію за віком у відповідності до ЗУ "Про державну службу" за період з 01.06.2015р. по 23.03.2016р. залишити без розгляду.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити за безпідставністю.
Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в розмірі 1212,64 грн. (одна тисяча двісті дванадцять гривен шістдесят чотири копійки) до державного бюджету надходжень за кодом класифікації доходів бюджету 220302106 "Судовий збір" отримувач коштів : ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ : 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя І.Г. Охрімчук
судді: А.В. Жизневська
Т.С. Котік