Постанова від 23.04.2010 по справі 2-а-5883/10

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Справа № 2-а-5883/10

Провадження № -

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" квітня 2010 р. м. Коростень

Коростенський міськрайонний суд

Житомирської області

в складі: головуючої - судді Загуменнової Н.М.

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та

оціального захисту населення Коростенської міської ради, Управління Пенсійного юнду України ' в м. Коростень про визнання дій неправомірними та стягнення евиплачених коштів, передбачених Законом України “Про статус і соціальний захист ромадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до суду з позовом, в якому просить визнати дії Управління раці та соціального захисту населення Коростенської міської ради, Управління Іенсійного фонду України в м. Коростень неправомірними та стягнути з Управління раці та соціального захисту населення Коростенської міської ради недовиплачені кошти, кі передбачені ст. 37 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які остраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ за період з 01.12.2008 року по

1.11.2009року та з Управління Пенсійного фонду України в м. Коростень едовиплачені кошти, які передбачені ст. 39 Закону України “ Про статус і соціальний ахист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ за період з 1.12.2006 року по 01.12.2009 року, посилаючись на те, що вона є пенсіонеркою а потерпілою від Чорнобильської катастрофи 4 категорії, проживає в зоні арантованого добровільного відселення.

Позивачка вважає, що проведення виплат в твердих сумах, встановлених Іостановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996 року, а не в розмірах, изначених Законом України “ Про статус і соціальний захист населення громадян, які остраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “, порушує її права.

Позивачка надала заяву про розгляд справи в її відсутність, позивачка позов ідтримує, відповідачі надали суду заперечення, позов не визнають.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає вдоволенню частково, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що позивачка є пенсіонеркою за віком та потерпілою 4-ї атегорії від Чорнобильської катастрофи, що стверджується посвідченням серії В-І № 03456*, виданим 14.01.1995 року Коростенською районною радою та пенсійним освідченням серії АГ № 820857 виданим 02.02.2005 року УПФУ в м. Коростень, она проживає в м. Коростень ( дані паспорту а.с. 5), який відноситься до зони арантованого добровільного відселення. В зв'язку з цим позивачка має право на гримання компенсацій, що встановлені ст. 37,39 Закону України „Про статус та зціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Відповідно до ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, кі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи14 громадянам, які проживають зоні гарантованого добровільного відселення виплачується грошова допомога у з'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва - у зоні арантованого добровільного відселення - в розмірі 30% мінімальної заробітної плати (омісяця. Однак, як вбачається з даних паспорту позивачки, з 29.01.2004 року она проживає в межах с.Чолівка, яке відносилось до зони посиленого адіоекологічного контролю. Постановою Верховної Ради України №1915-III від 3.07.2000 року с. Чолівка Коростенського району включене в межі м. Коростеня,

однак статус зони радіоактивного забруднення змінений не був, а тому позивачу має право по ст. 37 ЗУ „ Про статус та соціальний захист громадян, яі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” на 30% , як проживаюча в зон посиленого радіоекологічного контролю.

Відповідно до ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, ж постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", не працюючим пенсіонера): основний розмір пенсії підвищується в розмірі 2-х мінімальних заробітних плат.

Позивачкою отримуються кошти відповідно до постанови Кабінету Міністрі) України від 26.07.1996 року № 836 “Про компенсаційні виплати особам, які постраждал внаслідок Чорнобильської катастрофи" ..., якою встановлені компенсації та доплаті | громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення.

Виходячи з пріоритетності законів над урядовими нормативними актами позовн вимоги підлягають до задоволення частково.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та оргаш місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межа повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Однак суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1. підлягаю:

задоволенню частково, оскільки дія вказаних норм на 2006, 2007 та 2008 pop

частині виплати компенсацій і допомог у розмірах відповідно до мінімальної заробив плати була зупинена згідно із Законами України « Про Державний бюджет України 2007 рік », «Про Державний бюджет України на 2008 рік» та про внесення змін до деяк: законодавчих актів України».

Рішеннями Конституційного суду України від 22 травня 2008 року визнано таки) що не відповідають Конституції України ( є неконституційними) положення Зако: України « Про Державний бюджет України на 2007 та на 2008 роки », в тому числі абз другий, третій та четвертий частини першої ст.,37, абзац другий, третій, четвертий части: першої та частини другої ст..39 « Про статус та соціальний захист громадян постраждали наслідок Чорнобильської катастрофи».

Дані рішення є чинними з моменту їх винесення і мають преюдиціальне знане: для судів загальної юрисдикції при розгляді позовів у зв,язку з правовідносинами, виникли внаслідок дії положень статей законів, що визнані неконституційними.

Відповідно до ст. 99 КАС України встановлюється річний строк для звернення суду за захистом прав, свобод і інтересів.

З урахуванням наведеного, суд вважає, що слід здійснити позивачці перерахунок виплату коштів у розмірах визначених ст. ст. 37 ЗУ « Про статус та соціальний захв громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період

01.01.2009року по 01.11.2009 року, а за ст. 39 ЗУ « Про статус та соціальний захї

громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період

01.01.2009року по 01.12.2009 року.

Оскільки розпорядниками цих коштів і в спірний період часу і тепер є Управліа

праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради, Управлін| Пенсійного фонду України в м. Коростень, тому суд, зобов,язує відповідачів здійсні перерахунок та виплату вищевказаних коштів, а заперечення відповідачів проти позі безпідставним .

При цьому суд враховує ту обставину, що відповідачі нараховують та здійснюк виплату коштів, передбачених ст.ст. 37,39 Закону України « Про статус та соціальний захї громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Крім того, ст. 39 Закону України « Про статус та соціальний захист громадян, постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що розмір пен підвищується, а не ці доплати є доплатою до пенсії.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 99,100, 159 - 163 КАС України, сі Конституції України, ст.37, 39 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “, Постановою Кабінету Мінісі України № 936 від 20.09.2005 року, рішеннями Конституційного Суду України № 6 - рп/2 від 09.07.2007 року та № 10 -рп/2008 від 22.05.2008 року , суд , -

ПОСТАНОВИВ

Позов ОСОБА_1

Визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення прост енської міської ради щодо виплати ОСОБА_1

неповному обсязі коштів, передбачених ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний іхист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Коростень іодо виплати ОСОБА_1 в неповному обсязі

жітів. передбачених ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які эстраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Зобов,язати Управління праці та соціального захисту населення Корост

іської міської ради провести перерахунок та виплати ОСОБА_1 [иколаївні доплату у розмірах визначених ст. 37 Закону України “Про статус і

щіальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з

1.01.2009року по 01.11.2009 року.

Зобов,язати Управління Пенсійного фонду України в м. Коростень провести :рерахунок та виплати ОСОБА_1 доплату у розмірах

ізначених ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали гаслідок Чорнобильської катастрофи за період з 01.01.2009 року по 01.12.2009 року.

В решті позову відмовити за безпідставністю позовних вимог.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом 10 днів, пеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання яви про апеляційне оскарження.

Суддя