Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 2-а-5867/10
Провадження № -
"02" листопада 2010 р. м. Коростень
Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
в складі: головуючої - судді Загуменнової Н.М.
розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 равління праці та соціального захисту населення Коростенської міської Ради про визнання ^правомірними та стягнення невиплачених коштів, передбачених Законом України “Про ; і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи44,
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати дії Управління праці ціального захисту населення Коростенської міської Ради неправомірними та стягнути з зління праці та соціального захисту населення Коростенської міської Ради недовиплачені л, які передбачені ст. 37 Закону України 44 Про статус і соціальний захист громадян, остраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 44 за період з 01.10.2008 року по .2009 року, посилаючись на те, що він є пенсіонером за віком та потерпілим орнобильської катастрофи 2-ї категорії, проживає в зоні гарантованого добровільного лення.
Позивач вважає, що проведення виплат в твердих сумах, встановлених Постановою іету Міністрів України № 836 від 26.07.1996 року, а не в розмірах, визначених Законом іни 44 Про статус і соціальний захист населення громадян, які постраждали внаслідок обильської катастрофи “, порушує його права.
Сторони надали заяви про розгляд справи в їх відсутність, позивач позов підтримує, відач не визнає, наполягає на застосуванні позовної давності.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає юлению, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач є пенсіонером та потерпілим 2 -ї категорії від обильської катастрофи, що стверджується посвідченням серії А № 048030*, виданим мирською облдержадміністрацією та пенсійним посвідченням виданим 10.01.2006 року С України в Житомирській області. Він проживає в м. Коростені ( дані паспорту а.с. який відноситься до зони гарантованого добровільного відселення. В зв'язку з цим вач має право на отримання компенсацій, що встановлені ст. 37 Закону України „Про гс та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської профи”.
Відповідно до ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які раждали внаслідок Чорнобильської катастрофи44 громадянам, які проживають на торії радіоактивного забруднення виплачується грошова допомога у зв'язку з женням споживання продуктів харчування місцевого виробництва - у зоні гарантованого овільного відселення - в розмірі 40% мінімальної заробітної плати щомісяця.
Позивачем отримуються кошти відповідно до постанови Кабінету Міністрів України 16.07.1996 року № 836 “Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок обильської катастрофи44 ..., якою встановлені компенсації та доплати громадянам, які :ивають на територіях радіоактивного забруднення.
Виходячи з пріоритетності законів над урядовими нормативними актами позовні вимоги ігають до задоволення.
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи ;вого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах оважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Однак суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню, оскільки дія вказаних норм на 2006,2007 та 2008 роки в частині виплати компенсаційній і допоміг у розмірах відповідно до мінімальної заробітної плати була зупинена згідно із Законами України « Про Державний бюджет України на 2006 рік », « Про Державний бюджет України на 2007 рік », «Про Державний бюджет України на 2008 рік» та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».
Рішеннями Конституційного суду України від 09.07.2007 року та від 22 травня 2008 року визнано такими, що не відповідають Конституції України ( є неконституційними) положення Закону України « Про Державний бюджет України на 2007 та на 2008 роки », в тому числі абзац другий, третій та четвертий частини першої ст..37, абзац другий, третій, четвертий частини першої та частини другої ст..39 « Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали наслідок Чорнобильської катастрофи».
Дані рішення є чинними з моменту їх винесення і мають преюдиціальне значення для
внаслідок дії положень статей законів, що визнані неконституційними.
Положення Закону України « Про Державний бюджет України на 2006 рік» не визнані неконституційними, а тому є чинними на даний час.
Таким чином вимоги позивача про стягнення недоотриманих коштів підлягають задоволенню частково за ст. 37 за період з 01.10.2008 року по 30.09.2009 року, оскільки позивач зробив невірний розрахунок недотриманих коштів.
При стягненні коштів суд виходить з розміру мінімальних заробітних плат, які діяли у вказаних періодах, а саме:
-з 1.10.2008 р. - 545 грн.
- з 1.12.2008 р. - 605 грн.
-з 01.04.2009 р. -625 грн
-з 01.07.2009 р.- 630 грн
В зв'язку з викладеним, розмір недовиплачених позивачу коштів, передбачених ст.37 вищевказаного Закону у розмірі 40% мінімальної заробітної плати щомісяця, за мінусом одержаних коштів по 2,10 грн. щомісяця становитиме: ( 12 міс. X 2,10 = 25,20 гри.)
виходячи розрахунку - 2884,80 грн., а саме:
-з 01.10.2008 р. по 01.12.2008р. - (545 грн. х 40 %) х 2 міс.=
-з 01.12.2008 р. по 01.04.2009 р. - (605 грн. х 40 % ) х 4 міс.=
-з 01.04.2009 р. по 01.07.2009 р. - (625 грн. х 40 % ) х 3 міс.=
-з 01.07.2009 р. по 30.09.2009 р. - (630 грн. х 40 % ) х 3 міс.=
а всього - 2910 грн.
Таким чином : 2910 - 25,20 = 2884,80
Відповідно до „Порядку використання коштів Державного бюджету України на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 року № 936 - виплата компенсацій, передбачених ст. 37 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи11 працюючим і непрацюючим громадянам, пенсіонерам проводиться центрами по'р нарахуванню і виплаті соціальних допомог, управліннями праці та соціального захисту населення районних(міських) держадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад за місцем реєстрації особи, яка є потерпілою від аварії на ЧАЕС, а тому суд стягує кошти з Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської Ради.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 159 - 163 КАС України, ст.19 Конституції України, ст. 37 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “, Постановою Кабінету Міністрів України № 936 від 20.09.2005 року, рішеннями Конституційного Суду України № 6 - рп/2007 від 09.07.2007 року та № 10 -рп/2008 від 22.05.2008 року, суд, -
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення остенської міської ради щодо виплати ОСОБА_1 в
звному обсязі коштів, передбачених ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист іадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської і на користь ОСОБА_1 недоотримані кошти: -
ябачені ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали лідок Чорнобильської катастрофи” в розмірі 2884 грн. 80 коп за період з
0.2008 року по 30.09.2009 року. (Сума визначена без вирахування обов,язкових платежів 5ов,язкових податків).
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяті днів з дня отримання копії постанови, так як вона прийнята у письмовому провадженні.
Суддя