Суддя-доповідач - Міронова Г.М.
Головуючий у 1 інстанції - Міщенко Г.А.
Україна
Іменем України
24 вересня 2009 року справа № 2-а-2032/09/0508
зал судових засідань № 7 у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого судді Міронової Г.М
суддів:
при секретарі Лях О.П., Яманко В.Г.
Кондрашовій Н.М.
розглянувши апеляційну скаргу
на постанову
від
у адміністративній справі Управління пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м.Донецька
Ворошиловського районного суду міста Донецька
10 липня 2009 року
№ 2-а-2032/09
за позовом ОСОБА_1
До Управління пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м.Донецька
Про стягнення заборгованості при виплати пенсії,-
У червні 2009 року позивач звернувся до суду із вищевказаним позовом.
Постановою Ворошиловського районного суду міста Донецька від 10 липня 2009 року позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м.Донецька було задоволено.
Не погодившись з таким судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив постанову суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову в повному обсязі, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права.
Сторони до суду не з'явилися, були повідомлені належним чином.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги та наданих заперечень, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне вимоги, викладені в апеляційній скарзі, задовольнити частково, а постанову суду скасувати, з наступних підстав.
Стаття 159 КАС України передбачає, що судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ст. 42 Кодексу адміністративного судочинства України , одночасно із технічним записом судового засідання секретарем судового засідання ведеться журнал судового засідання.
У журналі судового засідання зазначаються такі відомості:
1) рік, місяць, число і місце судового засідання;
2) найменування адміністративного суду, який розглядає справу, прізвище та ініціали судді (суддів), секретаря судового засідання;
3) справа, що розглядається, ім'я (найменування) сторін та інших осіб, які беруть участь у справі;
4) номер носія інформації;
5) порядковий номер вчинення процесуальної дії;
6) назва процесуальної дії;
7) час вчинення процесуальної дії;
8) інші відомості, встановлені цим Кодексом.
Журнал судового засідання ведеться секретарем судового засідання та підписується ним невідкладно після судового засідання і приєднується до справи.
Колегія суддів констатує, що в матеріалах справи відсутній журнал судового засідання, а є лише довідка про відсутність технічного запису на технічному засобі фіксування судового засідання (а.с. 36).
Між тим, колегія суддів наголошує, що згідно приписам ст. 42 Кодексу адміністративного судочинства України, журнал судового засідання є невід'ємною частиною матеріалів адміністративної справи разом із робочою копією фонограми судового засідання на компакт диску.
Судовий розгляд справи - одна з основних стадій провадження в суді першої інстанції, на якій розглядається та вирішується публічно - правовий спір по суті. Судовий розгляд адміністративної справи відбувається у формі судового засідання. На цій стадії суд з'ясовує позиції осіб, які беруть участь у справі, досліджує докази в адміністративній справі з метою встановлення обставин, необхідних для вирішення спору. Судовий розгляд адміністративної справи у судовому засіданні провадиться шляхом чітко встановленого законом та послідовного вчинення судом і учасниками адміністративного процесу комплексу взаємопов'язаних процесуальних дій, що складають певні стадії, кожна з яких має своє завдання і відповідний зміст.
Оскільки з матеріалів справи вбачається, що документальне підтвердження факту судового засідання відсутнє, то колегія суддів приходить до висновку про неповноважність складу суду, який ухвалив судове рішення в даній справі.
Згідно приписам ст. 204 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції скасовує постанову чи ухвалу суду і направляє справу на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо:
1) справу розглянуто і вирішено неповноважним складом суду;
2) в ухваленні судового рішення брав участь суддя, якому було заявлено відвід на підставі обставин, які викликали сумнів у неупередженості судді, і заяву про його відвід визнано судом апеляційної інстанції обґрунтованою;
3) судове рішення ухвалено чи підписано не тим суддею, який розглянув справу.
Відповідно до ст. 202 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є:
1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи;
2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими;
3) невідповідність висновків суду обставинам справи;
4) порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
Колегія суддів вважає, що т аким чином суд першої інстанції порушив норми процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а тому постанова Ворошиловського районного суду міста Донецька від 10 липня 2009 року підлягає скасуванню із направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції.
На підставі викладеного, керуючись ст. 195-196, п. 3 ч. 1 ст. 199, ч. 4 ст. 202, п. 1 ч. 1 ст.204, п. 3 ч. 1 ст. 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
Апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м.Донецька - задовольнити частково.
Постанову Ворошиловського районного суду міста Донецька від 10 липня 2009 року у справі № 2-а-2032\09 за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м.Донецька про стягнення заборгованості при виплати пенсії - скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця, а в разі складання і проголошення вступної та резолютивної частин ухвали, з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий: Г.М. Міронова
Судді: В.Г.Яманко
О.П.Лях