Справа № 442/6870/16-п
Провадження №3/442/9/2017
Іменем України
09 лютого 2017 року
суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Гарасимків Л.І., перевіривши матеріали справи, що надійшли з Луцького РВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого приватним підприємцем,-
за ст.122-4, 124, 130 ч.1 КУпАП, -
Інспектором Луцького РВП ГУНП у Волинській області ст. л-том поліції ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення серії АП1 №995478 від 15.10.2016р., з якого вбачається, що 15.10.2016р., близько 17.10 год. правопорушник ОСОБА_1 в с.Боротин по вул.Спортивній, керував автомобілем в стані алкогольного сп»яніння, чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.130 ч.1 КУпАП України.
Інспектором Луцького РВП ГУНП у Волинській області ст. л-том поліції ОСОБА_3 складено протокол про адміністративне правопорушення серії АП1 №995477 від 15.10.2016р., з якого вбачається, що 15.10.2016р., правопорушник ОСОБА_1 в с.Боротин по вул.Спортивній, керуючи транспортним засобом марки «DAEWO LANOS» д.н.з. НОМЕР_1, скоївши ДТП з автомобілем марки «MITSUBISHI PAGERO» д.н.з.АС 0546ВН, залишив місце ДТП, не дочекавшись приїзду працівників поліції, чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.122-4 КУпАП України.
Інспектором Луцького РВП ГУНП у Волинській області ст. л-том поліції ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення серії АП1 №995476 від 15.10.2016р., з якого вбачається, що 15.10.2016р., о 17год. 10 хвилин, правопорушник ОСОБА_1 керував автомобілем НОМЕР_2, в с.Боротин по вул.Спортивній, при зустрічному роз»їзді, не врахував дорожньої обстановки, не дотримався безпечного бокового інтервалу та скоїв зіткнення з автомобілем марки «MITSUBISHI PAGERO» д.н.з.АС 0546ВН, який рухався назустріч. При ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП України.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що такі оформлені неналежним чином і підлягають поверненню органу внутрішніх справ.
Відповідно до ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до положень ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються зокрема, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
При вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень (у випадку коли матеріали будуть розглядатися однією посадовою особою одночасно), можна складати про всі правопорушення один протокол, в якому вказуються всі факти з посиланням на відповідні нормативно-правові акти, що були порушені. При розгляді такого протоколу, посадова особа, що виносить постанову, накладає стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених (ст. 36 КУпАП).
Враховуючи те, що в матеріалах справи частково відсутні відомості про те, що правопорушником вчинене правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, оскільки у зв'язку з набранням чинності Наказу Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» від 9 листопада 2015 року № 1452/735,
перед проведенням огляду на стан сп'яніння поліцейський повинен інформувати особу, яка підлягає огляду на стан сп'яніння про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надати сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки, крім того, огляд та стан сп'яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції, та результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, установлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду, якого до матеріалів справи не долучено.
Відповідно до п.11 ч.1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» від 2 липня 2015 року № 580-VIII поліція згідно з покладеними на неї завданнями, серед іншого, регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі. Пунктом 2.9 Правил дорожнього руху водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин, а також передавати керування транспортним засобом особам, які перебувають у вказаному стані, у хворобливому стані, у стані стомлення або під впливом лікарських препаратів, що знижують швидкість реакції і увагу.
У зв'язку з набранням чинності вказаного Закону було підписано новий наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» від 9 листопада 2015 року № 1452/735.
Окрім наведених вище Закону та Інструкції № 1452/735 питання огляду водіїв транспортних засобів на стан сп'яніння також врегульовується: Кодексом України про адміністративні правопорушення; законами України «Про дорожній рух» та «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними»; постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду» (в редакції від 28 жовтня 2015 року).
Крім того, установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові (приблизно 500 грамів пива або 20 грамів горілки), однак в матеріалах справи відсутні дані про проведення тесту, тощо.
Крім того, у випадку установлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається ОСОБА_4, однак в матеріалах справи він відсутній.
Крім того, для становлення наявності чи відсутності стану сп'яніння в обстежуваного особи закладами охорони здоров'я, відбираються зразки біологічного середовища (предметом дослідження біологічного середовища можуть бути слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук), результати обстеження яких також не додано до матеріалів справи.
Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції видається на підставі ОСОБА_4 медичного огляду, який в матеріалах справи відсутній.
З таких обставин, коли факти, викладені в протоколі не відповідають фактичним обставинам справи, а інших доказів підтвердження вини суду не надано, що свідчить суперечливість з приводу обставин, викладених в протоколах про адміністративне правопорушення.
Вищенаведені факти позбавляють суд своєчасно, всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати обставин справи та вирішити її в точній відповідності з законом, а відтак матеріали справи необхідно повернути начальнику Луцького РВП Луцького відділу поліції ГУНП у Волинській області дляналежного оформлення.
Керуючись ст.256 КУпАП, суддя -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого приватним підприємцем, за вчинення правопорушень, передбачених за ст.122-4, 124, 130 ч.1 КУпАП, повернути начальнику Луцького РВП Луцького відділу поліції ГУНП у Волинській області дляналежного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Гарасимків Л.І.