донецький апеляційний господарський суд
Постанова
Іменем України
07.02.2017 справа №17/148/10
Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя суддіОСОБА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3
секретар судового засідання за участю представників сторін: від позивача - від відповідача - від ВДВС - розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_4 не з'явився не з'явився ОСОБА_5, за довіреністю Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, м. Київ
на ухвалу господарського суду Запорізької області
від за скаргою про 16.11.2016 р. Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго», м. Запоріжжя визнання неправомірними дій відділу примусового виконання рішень Департаменту ДВС МЮУ щодо стягнення виконавчого збору та про визнання недійсною постанови від 22.09.2016 про стягнення виконавчого збору по ВП № 27903260
у справі№ 17/148/10 (суддя Корсун В.Л.)
за позовом доДержавного підприємства «Енергоринок», м. Київ Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго», м. Запоріжжя
про заінтересована особастягнення 276 293 703,34 грн. Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, м. Київ
Відкрите акціонерне товариство «Запоріжжяобленерго», м. Запоріжжя звернулося до господарського суду Запорізької області зі скаргою №008-32/15604 від 13.10.2016, в якій просило визнати дії відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України щодо стягнення виконавчого збору в рамках виконавчого провадження ВП №27903260 з виконання ухвали господарського суду Запорізької області від 24.06.2010 р. по справі № 17/148/10 неправомірними; визнати постанову відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 22.09.2016 р. про стягнення з ВАТ «Запоріжжяобленерго» виконавчого збору, прийняту в рамках виконавчого провадження ВП № 27903260 з виконання ухвали господарського суду Запорізької області від 24.06.2010 р. по справі № 17/148/10, недійсною.
В обґрунтування скарги заявник посилався на позбавлення його органом виконання судових рішень можливості скористатися гарантованим законом правом на самостійне виконання рішення у встановлений для цього строк, оскільки копія постанови від 28.07.2011р. про відкриття виконавчого провадження, якою ВАТ «Запоріжжяобленерго» був встановлений строк для самостійного виконання рішення, направлена на адресу божника лише 03.08.2011р. Наполягав, що відділом примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України всупереч обставинам справи та в порушення вимог Закону України «Про виконавче провадження» щодо своєчасного направлення постанови про відкриття виконавчого провадження, зупинення виконавчого провадження у строки, визначені законом, встановлення реального строку для самостійного виконання, безпідставно прийнято постанову від 22.09.2016р. про стягнення виконавчого збору.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 16.11.2016 р. скаргу ВАТ «Запоріжжяобленерго» від 13.10.2016 № 008-32/15604 про визнання неправомірними дій відділу примусового виконання рішень Департаменту ДВС МЮУ щодо стягнення виконавчого збору та про визнання недійсною постанови від 22.09.2016 про стягнення виконавчого збору по ВП № 27903260 задоволено.
Визнано дії відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України щодо стягнення виконавчого збору в рамках виконавчого провадження ВП № 27903260 з виконання ухвали господарського суду Запорізької області від 24.06.10 по справі № 17/148/10 неправомірними.
Визнано недійсною постанову відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 22.09.16 про стягнення з ВАТ «Запоріжжяобленерго» виконавчого збору, прийняту в рамках виконавчого провадження ВП № 27903260 з виконання ухвали господарського суду Запорізької області від 24.06.10 по справі № 17/148/10.
Ухвала суду мотивована тим, що державним виконавцем не надано боржнику реального строку для самостійного виконання ухвали суду (виконавчого документу), а також не вчинено встановлених ст.32 Закону України «Про виконавче провадження» дій, спрямованих на примусове виконання ухвали суду від 24.06.10 про справі № 17/148/10, що дає підстави вважати про відсутність у державного виконавця підстав для винесення постанови про стягнення з боржника виконавчого збору.
Не погодившись з прийнятою ухвалою, Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України звернувся з апеляційною скаргою б/н від 21.11.2016, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду Запорізької області від 16.11.2016 по справі №17/148/10; залишити скаргу Відкритого акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" № 008-32/15604 від 13.10.2016 без задоволення; вирішити питання по розподілу судових витрат.
Апелянт вважає ухвалу господарського суду Запорізької області від 16.11.2016 по справі №17/148/10 такою, що прийнята судом з порушенням норм матеріального та процесуального права. Зазначає, що 28.07.2011р. державним виконавцем у відповідності до ст. 25 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №27903260 та надано боржнику строк для самостійного виконання вимог виконавчого документу - до семи днів з моменту винесення постанови. За результатами повідомлення ВАТ «Запоріжжяобленерго», з наданням підтверджуючих документів, про внесення Товариства до реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості, виконавче провадження було зупинено. Постановою від 24.05.16 виконавче провадження № 27903260 поновлено, та враховуючи наявність простроченої заборгованості за ухвалою господарського суду Запорізької області від 24.06.10 № 17/148/10 у розмірі 2 265 316,64 грн., керуючись ст. 28 ЗУ «Про виконавче провадження», 22.09.16 було винесено постанову про стягнення з боржника виконавчого збору в сумі 226 531,66 грн. (10 % суми, що підлягає стягненню). Наполягає на відповідності дій державного виконавця приписам Закону України «Про виконавче провадження».
Донецьким апеляційним господарським судом порушено апеляційне провадження у справі №17/148/10.
У зв'язку перебуванням у відпустці головуючого судді Будко Н.В., протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.01.2017 сформовано колегію у складі: головуючий суддя - Дучал Н.М., судді - Мартюхіна Н.О., Ушенко Л.В.
Ухвалою Донецького апеляційного господарського суду від 25.01.2017р. прийнято до провадження апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України на ухвалу господарського суду Запорізької області від 16.11.2016р. у справі №17/148/10, призначену до розгляду на 25.01.2017р. о 14:10.
Відповідач у справі, ВАТ “Запоріжжяобленерго” проти задоволення вимог апеляційної скарги заперечив з підстав, викладених у відзиві, просить апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України залишити без задоволення, а ухвалу господарського суду Запорізької області від 16.11.2016р. залишити без змін. Наполягав на недотриманні органом виконання судових рішень приписів Закону України «Про виконавче провадження».
Представник ВАТ “Запоріжжяобленерго” в судовому засіданні 25.01.2017р., проведеному в режимі відеоконференції, проти задоволення вимог апеляційної скарги заперечував з підстав, викладених у відзиві на апеляційну скаргу.
Розгляд апеляційної скарги відкладено на 07.02.2017р.
Представник Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України в судовому засіданні 07.02.2017р. наполягав на задоволенні вимог апеляційної скарги, просив ухвалу господарського суду Запорізької області від 16.11.2016 по справі №17/148/10 скасувати, у задоволенні скарги ВАТ «Запоріжжяобленерго» на дії державної виконавчої служби відмовити.
Стягувач не скористався правом участі представника в судових засіданнях апеляційної інстанції, про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Згідно з положеннями ст.ст.101, 106 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість ухвал місцевого господарського суду в повному обсязі.
У відповідності до п.п. 2, 3, 4 ч. 3 ст.129 Конституції України, основними засадами судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом, забезпечення доведеності вини, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом та змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами (ст. ст. 4-2, 4-3 ГПК України).
Вивчивши матеріали справи, проаналізувавши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, Донецьким апеляційним господарським судом встановлено наступне.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 24.06.2010 р. у справі №17/148/10, з врахуванням ухвали від 28.04.11 про виправлення помилки, затверджено мирову угоду, укладену між ДП «Енергоринок» та ВАТ «Запоріжжяобленерго» від 24.06.10 у справі № 17/148/10, за якою ВАТ «Запоріжжяобленерго» зобов»язалося оплатити ДП «Енергоринок» суму заборгованості за електроенергію шляхом щомісячного перерахування грошових коштів згідно з графіком погашення заборгованості. Провадження у справі № 17/148/10 припинено на підставі п. 7 ч. 1 ст. 80 ГПК України.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 18.05.2011р. по справі №17/148/10, що залишена без змін Постановою Донецького апеляційного господарського суду від 05.07.2011р., за результатами розгляду скарги на дії державної виконавчої служби, зобов'язано відділ примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України прийняти до виконання ухвалу господарського суду Запорізької області від 24.06.2010 № 17/148/10 з урахуванням положень ухвали.
Постановою головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України від 28.07.2011р. відкрито виконавче провадження ВП № 27903260 з виконання ухвали № 17/148/10, виданої 24.06.2010р. господарським судом Запорізької області; боржнику запропоновано самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови про відкриття виконавчого провадження.
Супровідним листом № 13733-0-26-11/20-640/7 від 02.08.2011р. постанова направлена на адресу ВАТ «Запоріжжяобленерго» та ДП «Енергоринок».
Листом від 11.08.2011р. № 008-82/6045 ВАТ «Запоріжжяобленерго» повідомило Відділ примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України про внесення відповідача до реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комлексу» та просило зупинити виконавче провадження з виконання ухвали господарського суду Запорізької області від 24.06.2010р. у справі №17/148/10.
Відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики "Про затвердження переліку підприємств" №568 від 10.11.2005р. Відкрите акціонерне товариство «Запоріжжяобленерго», м. Запоріжжя включено до переліку підприємств паливно-енергетичного комплексу, які прийняли рішення про участь в процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".
Згідно з п. 3.7 ст. 3 наведеного Закону на строк участі підприємства паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо цього підприємства, що підлягають виконанню в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Постановою від 16.09.2011р. головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, на підставі п.15 ч.1 ст.37, ст.39 Закону України «Про виконавче провадження», зупинено виконавче провадження з примусового виконання ухвали № 17/148/10, виданої 24.06.2010р. господарським судом Запорізької області. В мотивувальній частині постанови зазначено про включення ВАТ «Запоріжжяобленерго» до реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», та обов'язковість на підставі п.15 ч.1 ст. 37 Закону України «Про виконавче провадження» зупинення виконавчого провадження.
Постановою від 23.05.2013р. державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, на підставі ч.5 ст.39 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження з примусового виконання ухвали № 17/148/10, виданої 24.06.2010р. господарським судом Запорізької області поновлено, з посиланням на положення п.3.4 ст.3 Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу».
Постановою від 30.08.2013р., на підставі п.15 ч.1 ст.37, ст.39 Закону України «Про виконавче провадження», у зв'язку з продовженням процедури погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», виконавче провадження зупинено.
У зв'язку зі змінами, що вносилися до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» стосовно продовження процедури погашення заборгованості, постановами державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України виконавче провадження з примусового виконання ухвали № 17/148/10, виданої 24.06.2010р., неодноразово поновлювалося та зупинялося.
24.05.2016р. державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, у зв'язку із закінченням терміну дії процедури погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» , на підставі ч.5 ст.39 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про поновлення виконавчого провадження № 27903260.
На адресу ДП «Енергоринок» державним виконавцем направлялися вимоги від 30.05.2016 №13733-0-26-11/5.-162/9, від 07.07.2016 №13733-0-26-11/5.-162/9 та від 26.08.2016 №13733-0-26/9, в порядку ст.ст. 5, 11, 12, 90 Закону України «Про виконавче провадження», щодо надання інформації стосовно залишку простроченої заборгованості за ухвалою господарського суду Запорізької області від 24.06.2010 №17/148/10 із наданням підтверджуючих документів.
Згідно отриманої від ДП «Енергоринок» відповіді від 08.06.2016 №01/44-5800 - станом на 01.06.2016р. сума простроченої заборгованості ВАТ «Запоріжжяобленерго» складала 4 438 175,53грн.; у відповіді на вимогу від 07.07.2016 №13733-0-26-11/5.-162/9 стягувачем вказано про наявність станом на 01.07.2016р. простроченої заборгованості ВАТ «Запоріжжяобленерго» в розмірі 2 265 316,64грн.
22.08.2016р. заступником начальника відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України винесено постанову про приєднання виконавчого провадження ВП №27903260 до зведеного виконавчого провадження № 51096769, яке веде Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.
У відповіді від 06.09.2016 №03/44-8839 на вимогу від 26.08.2016 №13733-0-26/9, ДП «Енергоринок» повідомлено про наявність, станом на 01.09.2016р., у ВАТ «Запоріжжяобленерго» простроченої заборгованості в сумі 2 265 316,64грн.
22.09.2016р. заступником начальника Відділу, на підставі ст.28 Закону України «Про виконавче провадження», винесено постанову про стягнення виконавчого збору з ВАТ «Запоріжжяобленерго» ВП №27903260 у розмірі 226 531,66грн.
Перевіривши повноту встановлених судом першої інстанції обставин справи та правильність їх юридичної оцінки, Донецький апеляційний господарський суд дійшов висновку про обґрунтованість апеляційної скарги виходячи з наступного.
Відповідно до положень Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання. Однією з засад судочинства є обов'язковість рішень суду.
Конституційним Судом України у п. 2 мотивувальної частини рішення від 13.12.2012р. № 18-рп/2012 зазначено, що виконання судового рішення є невід'ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави.
Рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження" (ст. 115 Господарського процесуального кодексу України).
Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення). Примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, визначені Законом України "Про державну виконавчу службу" (ст.ст.1, 2 Закону України “Про виконавче провадження”).
Згідно ст.17 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.
Положеннями статті 25 Закону України "Про виконавче провадження" унормовано, що державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом. Копія постанови про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного дня надсилається стягувачу, боржнику та органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ.
Згідно з приписами статті 28 Закону України "Про виконавче провадження" (в редакції станом на дату винесення оспорюваної постанови про стягнення виконавчого збору) у разі невиконання боржником рішення майнового характеру у строк, встановлений частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного його виконання, постановою державного виконавця з боржника стягується виконавчий збір у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає стягненню чи поверненню, або вартості майна боржника, що підлягає передачі стягувачу за виконавчим документом. У зазначених розмірах виконавчий збір стягується з боржника також у разі повернення виконавчого документа без виконання за письмовою заявою стягувача та у разі виконання рішення про звернення стягнення на предмет іпотеки та виконання боржником рішення після закінчення строку для самостійного його виконання, зокрема шляхом перерахування коштів безпосередньо на рахунок стягувача. Виконавчий збір стягується незалежно від вчинення державним виконавцем заходів примусового виконання, передбачених цим Законом.
Відповідно до ст. 35 Закону України «Про виконавче провадження» (в редакції станом на час відкриття виконавчого провадження) за наявності обставин, що перешкоджають провадженню виконавчих дій, або у разі несвоєчасного одержання сторонами документів виконавчого провадження, внаслідок чого вони були позбавлені можливості скористатися правами, наданими їм цим Законом, державний виконавець може відкласти виконавчі дії за заявою стягувача чи боржника або з власної ініціативи на строк до десяти робочих днів. Про відкладання провадження виконавчих дій державний виконавець виносить відповідну постанову, про що повідомляє сторонам.
Права і обов'язки сторін та інших учасників виконавчого провадження визначені статтею 12 Закону України «Про виконавче провадження». Особи, які беруть участь у виконавчому провадженні, зобов'язані сумлінно користуватися усіма наданими їм правами з метою забезпечення своєчасного та в повному обсязі вчинення виконавчих дій.
Отже, у випадку несвоєчасного отримання постанови про відкриття виконавчого провадження, Закон передбачив право сторони виконавчого провадження, в тому числі і боржника, звернутися до державного виконавця з заявою про відкладення виконавчих дій, а також передбачив саме право, а не обов'язок державного виконавця відкласти виконавчі дії з цих же підстав із власної ініціативи.
Доказів звернення скаржника із відповідною заявою до державного виконавця та відмови державного виконавця у відкладенні виконавчих дій матеріали справи не містять, дії або бездіяльність державного виконавця щодо відкладення виконавчих дій не були предметом оскарження.
В судовому засіданні представником ВАТ «Запоріжжяобленерго» повідомлено, що Товариство не зверталося до держвиконавця з заявою про відкладення виконавчих дій.
Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 37 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження підлягає обов'язковому зупиненню у разі: внесення підприємства паливно-енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".
Після усунення обставин, які стали підставою для зупинення виконавчого провадження, 24.05.2016р. державним виконавцем, на підставі ч.5 ст.39 Закону України «Про виконавче провадження», винесено постанову про поновлення виконавчого провадження.
Як свідчать матеріали виконавчого провадження та не спростовано боржником, станом на 01.09.2016р. сума простроченої заборгованості ВАТ «Запоріжжяобленерго» становила 2 265 316,64грн. Жодних повідомлень про часткову або повну сплату боргу від боржника чи стягувача станом на 22.09.2016 р. до Відділу не надходило.
22.09.2016р. заступником начальника Відділу, на підставі ст.28 Закону України «Про виконавче провадження», винесено постанову про стягнення виконавчого збору ВП №27903260 з ВАТ «Запоріжжяобленерго» у розмірі 226 531,66грн., що цілком відповідає наведеній нормі Закону в редакції станом на час прийняття постанови, відповідно до якої виконавчий збір стягується незалежно від вчинення державним виконавцем заходів примусового виконання, передбачених цим Законом.
Посилання боржника на позбавлення його права на добровільне виконання судового рішення, колегія суддів апеляційної інстанції вважає необґрунтованим, оскільки: в 2011році постанова про стягнення виконавчого збору державним виконавцем не приймалася, будь-які заходи примусового виконання ухвали суду не здійснювалися, виконавче провадження було зупинено; постанову про поновлення виконавчого провадження винесено 24.05.2016р., постанову про стягнення виконавчого збору прийнято 22.09.2016 р., тобто проміжок часу між поновленням виконавчого провадження та винесенням постанови про стягнення виконавчого збору був достатнім для самостійного виконання боржником ухвали суду з урахуванням графіку платежів.
Отже, висновок суду про задоволення скарги ВАТ «Запоріжжяобленерго» про визнання неправомірними дій відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України щодо стягнення виконавчого збору в рамках виконавчого провадження ВП № 27903260 з виконання ухвали господарського суду Запорізької області від 24.06.2010р. по справі № 17/148/10, та визнання недійсною постанови відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 22.09.2016р. про стягнення з ВАТ «Запоріжжяобленерго» виконавчого збору, прийнятої в рамках виконавчого провадження ВП № 27903260 з виконання ухвали господарського суду Запорізької області від 24.06.2010р. по справі № 17/148/10, є помилковим, не ґрунтується на матеріалах справи та приписах законодавства.
За результатами апеляційного провадження, Донецьким апеляційним господарським судом встановлено неправильне застосування норм матеріального права, що відповідно до ст. 104 Господарського процесуального кодексу України є підставою для скасування ухвали господарського суду Запорізької області від 16.11.2016р. у справі № 17/148/10 з прийняттям нового рішення про відмову у задоволенні вимог по скарзі.
Відповідно до ст.49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати за розгляд апеляційної скарги покладаються на ВАТ «Запоріжжяобленерго».
Результати апеляційного провадження у справі № 17/148/10 оголошені в судовому засіданні.
Керуючись ст.ст. 91, 99, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 116, 121-2 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд,-
Апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України на ухвалу господарського суду Запорізької області від 16.11.2016р. у справі № 17/148/10 задовольнити.
Ухвалу господарського суду Запорізької області від 16.11.2016р. у справі № 17/148/10 скасувати. Прийняти нове рішення по скарзі.
Скаргу Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» від 13.10.2016р. № 008-32/15604 про визнання неправомірними дій відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України щодо стягнення виконавчого збору в рамках виконавчого провадження ВП № 27903260 з виконання ухвали господарського суду Запорізької області від 24.06.2010р. по справі № 17/148/10, та визнання недійсною постанови відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 22.09.2016р. про стягнення з ВАТ «Запоріжжяобленерго» виконавчого збору, прийнятої в рамках виконавчого провадження ВП № 27903260 з виконання ухвали господарського суду Запорізької області від 24.06.2010р. по справі № 17/148/10 - відхилити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» на користь Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України 1378,00 грн. витрат по сплаті судового збору.
Господарському суду Запорізької області видати відповідний наказ.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через Донецький апеляційний господарський суд протягом двадцяти днів.
Головуючий суддя Н.М. Дучал
Судді Н.О. Мартюхіна
ОСОБА_3
1 - позивачу;
1 - відповідачу;
1 -ВДВС
1 - у справу;
1 - ДАГС
1-ГСЗО