про повернення позовної заяви
09.02.2017№ 814/242/17
Cуддя Миколаївського окружного адміністративного суду Біоносенко В. В., розглянув адміністративний позов і додані до нього матеріали
за позовомОСОБА_1,
доУправління соціальних виплат і компенсацій Центрального району Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,
провизнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до адміністративного суду з позовом, в якому просив визнати протиправними дії Управління соціальних виплат і компенсацій Центрального району Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради щодо перерахунку йому щорічної допомоги до 5 травня у розмірі, встановленому ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" за 2016 рік, та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок, нарахувати та виплатити йому недоплачену щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2016 рік відповідно до ст. 12 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соцального захисту" у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, визначеної ч. 1 ст. 28 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на момент проведенння виплат, з урахуванням проведених виплат в сумі 4730,00 грн.
Дослідив матеріали справи, суд прийшов до висновку про повернення зазначеного адміністративного позову з наступних підстав.
По-перше, Управління соціальних виплат та компенсацій Центрального району Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, яке є відповідачем в даній справі, як виконавчий орган Миколаївської міської ради, відповідно до ст.5 Закону України "Про місцеве самоврядування" відноситься до системи органів місцевого самоврядування.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
А пункт 1 частини 2 статті 18 КАС України передбачає, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Виходячи з наведеного, даний адміністративний позов підсудний місцевому загальному суду як адміністративному.
А також, по-друге, відповідно до п.4 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
В данному випадку даний позов стосується бездіяльності та дій відповідача саме з приводу соціальних пільг позивача як ветерана війни-учасника бойових дій, а тому підлягає поверненню як такий, що не підсудний цьому адміністративному суду.
Згідно з п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи предметну підсудність адміністративних справ, позивач не позбавлений права звернутись з цим же позовом до місцевого загального суду як адміністративного, у відповідності до п.1 ч.1 ст.18 КАС України.
На підставі вищезазначеного, керуючись п.6 ч.3 ст.108 КАС України, суд, -
1. Позовну заяву повернути.
2. Ухвалу про повернення позовної заяви надіслати заявнику невідкладно разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
3. Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В. В. Біоносенко