Справа № 815/845/17
10 лютого 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «КНД ТРЕЙД КОМ» до Київської міської митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю «КНД ТРЕЙД КОМ» до Київської міської митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів №100270001/2016/000606/1 від 26.12.2016 року.
Відповідно до п. 3, 5, 6 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно до ч. 1 ст. 105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
Відповідно до ч. 4, 5 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Згідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Проте дана позовна заява зазначеним вимогам не відповідає.
В даному адміністративному позові позивач просить скасувати рішення про коригування митної вартості №100270001/2016/000606/1 від 26.12.2016 року. Як вбачається з цього рішення, відповідач збільшив позивачу розмір митної вартість товару, а відповідно і митного платежу. Таким чином це рішення породжує підстави для змін майнового стану позивача, зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно, оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна. Отже, позовна вимога про скасування спірного рішення має майновий характер.
Згідно зі ст.4 Закону України “Про судовий збір” юридичні особи сплачують за подання до адміністративного суду позову: - майнового характеру 1,5 відсотка ціни позову, але не менш 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; - не майнового характеру 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 ст.6 Закону визначено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Проте позивачем до позову не доданий документ про сплату судового збору, при цьому не зазначено причин неможливості сплати судового збору у встановленому Законом розмірі та не надано документу, якій свідчить про наявність пільг у позивача щодо сплати судового збору. Також позивачем не додано до адміністративного позову копії оскаржуваного рішення, що позбавляє суд встановити розмір судового збору, якій належить до сплати.
Крім того відповідно ч. 2, 3 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Так позивач в адміністративному позові просить скасувати рішення про коригування митної вартості товарів №100270001/2016/000606/1 від 26.12.2016 року, оскільки вважає що воно прийняте з порушенням вимог діючого законодавства України. При цьому позивач вказує, на те що подав до контролюючого органу спочатку тимчасову митну декларацію від 06.12.2016 року №100270001/2016/605393, після проведення лабораторних досліджень на підставі експертного висновку СЛЕД та у відповідності до положень ст. 260, 261 МКУ ТОВ «КНД ТРЕЙД КОМ» подало органу доходів і зборів додаткову митну декларацію, що містить точні відомості про код товару згідно УКТ ЗЕД. Проте, належним чином завірених копій цих документів до адміністративного позову не надав.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно кількості відповідачів та третіх осіб, проте позивачем до додано до адміністративного позову його копії відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
Відповідно до ст.56 КАС України законними представниками органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Згідно п.4 ч.3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
Позов підписаний та поданий директором ТОВ «КНД ТРЕЙД КОМ» - ОСОБА_1, але до позову не надані документи щодо підтвердження повноважень директора (копія статуту, контракту, наказу тощо).
Позивач зазначив своє місце знаходження - м. Одеса, вул. Просьолочна, буд. 10А, проте не надав належних доказів цих обставин, а саме витяг з ЄДРЮО та ФОП станом на час звернення до суду.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом надання копії адміністративного позову, митних декларацій та документів, що подавались позивачем до митного органу для митного оформлення товару, рішення про коригування митної вартості товарів №100270001/2016/000606/1 від 26.12.2016 року, доказів на підтвердження повноважень представника, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, а також шляхом сплати судового збору у повному обсязі та надання документу про сплату судового збору за подання даного адміністративного позову.
Керуючись ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108 КАС України, -
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «КНД ТРЕЙД КОМ» до Київської міської митниці ДФС про визнання протиправною та скасування рішення про коригування митної вартості товарів, - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у термін до 28 лютого 2017 року усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.А. Левчук