Ухвала від 08.02.2017 по справі 815/699/17

Справа № 815/699/17

УХВАЛА

08 лютого 2017 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту охорони здоров'я та соціального захисту населення Одеської обласної держадміністрації про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту охорони здоров'я та соціального захисту населення Одеської обласної держадміністрації, в якому позивач просить суд:

- визнати дії Департаменту охорони здоров'я та соціального захисту населення щодо відмови в наданні ОСОБА_1 довідки про суму заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої ОСОБА_1 призначено пенсію, станом на 01 грудня 2015 року для звернення за перерахунком пенсії державного службовця з 01.12.2015 року у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно - правових актів» - протиправними;

- скасувати рішення Департаменту охорони здоров'я та соціального захисту населення від 23.12.2016р №К-1788-01;

- зобов'язати Департамент охорони здоров'я та соціального захисту населення надати ОСОБА_1 довідку про суму заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої ОСОБА_1 призначено пенсію, станом на 01 грудня 2015 року відповідно до форми, встановленої чинним законодавством України з урахуванням проведених виплат.

Відповідно до п.п.3,4,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з приписами ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

У відповідності до п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою сплачується судовий збір за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Так, згідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Однак позивачем не надано до суду доказів сплати судового збору.

Згідно з приписами п.3, п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі (п.3); зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (п.4).

Абзацом 9 частини 1 статті 3 КАС України визначено, що відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача

Відповідно до ч.3 ст. 50 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

У прохальній частині адміністративного прозову ОСОБА_1 просить суд визнати дії, скасувати рішення та зобов'язати вчинити певні дії Департамент охорони здоров'я та соціального захисту населення.

Однак, у якості відповідача ОСОБА_1 зазначає Департамент охорони здоров'я та соціального захисту населення Одеської обласної держадміністрації. При цьому з Положення про Департамент охорони здоров'я та соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації, затвердженого Розпорядження голови обласної державної адміністрації 21.09.2015 року №578/А-2015, судом встановлено, що до складу обласної державної адміністрації в межах одеської області входить Департамент охорони здоров'я та соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації, а не Департамент охорони здоров'я та соціального захисту населення Одеської обласної держадміністрації.

Таким чином, даний позов не відповідає п.3, п.4 ч.1 ст.106 КАС України, оскільки позивач необхідно визначити з позовом до кого саме (Департаменту охорони здоров'я та соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров'я та соціального захисту населення Одеської обласної держадміністрації чи до Департаменту охорони здоров'я та соціального захисту населення) вона звертається.

Окрім того, позивач просить суд скасувати рішення від 23.12.2016 року №К-1788-01, однак з доданих до матеріалів справи документів, судом встановлено, що з вказаними реквізитами Департамент охорони здоров'я та соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації направляв до ОСОБА_1 лист про те, що підстав для видачі довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії немає.

Згідно зі ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити вказаний адміністративний позов, без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.

Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду позовної заяви оформленої у відповідності до вимог КАС України (з копіями для учасників процесу) та доказів сплати судового збору

Керуючись ст. ст. 105, 106-108, 160, 165 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту охорони здоров'я та соціального захисту населення Одеської обласної держадміністрації про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня оголошення та (або) отримання копії ухвали апеляційної скарги.

Суддя О.А. Вовченко