ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про закриття провадження в адміністративній справі
06 лютого 2017 року справа № 813/149/17
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Братичак У.В.,
секретаря судового засідання Бугари М.Р.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Першого заступника керівника Золочівської місцевої прокуратури Львівської області до Бібрської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення сесії Бібрської міської ради №1343 від 11.09.2015 р., -
До суду надійшла позовна заява Першого заступника керівника Золочівської місцевої прокуратури Львівської області до Бібрської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення сесії Бібрської міської ради №1343 від 11.09.2015 р. "Про надання дозволу гр. ОСОБА_3 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд".
У попередньому судовому засіданні представник позивача подала клопотання №05/12-260 вих-17 від 03.02.2017 р. про закриття провадження у справі. Клопотання мотивоване тим, що рішенням сесії Бібрської міської ради №393 від 09.09.2016 р., яке оприлюднено на офіційному сайті Бібрської міської раді, затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд гр. ОСОБА_3 та передано йому у власність земельну ділянку (кадастровий номер 4623310300:01:005:0222) площею 0,1000 га у м. Бібка по вул. Героїв УПА,4. Таким чином, вказаний спір належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
Представник позивача в попередньому судовому засіданні подане клопотання підтримала в повному обсязі
Представник відповідача дане питання відніс на розсуд суду.
Дослідивши клопотання про закриття провадження у справі та матеріали справи, суд вважає, що таке підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що рішенням сесії Бібрської міської ради №393 від 09.09.2016 р., яке оприлюднено на офіційному сайті Бібрської міської раді, затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд гр.. ОСОБА_3 та передано йому у власність земельну ділянку (кадастровий номер 4623310300:01:005:0222) площею 0,1000 га у м. Бібка по вул. Героїв УПА,4.
Юрисдикцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України, яка відповідно до пункту 1 частини 2 поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
За змістом частини другої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України від 6 липня 2005 року № 2747-IV(далі - КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Разом з цим, Пленум Вищого адміністративного суду України у Постанові від 20.05.2013 № 8 "Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів" роз'яснив, що для розгляду спору адміністративним судом необхідно встановити його публічно-правовий зміст (характер). Для з'ясування характеру спору суди повинні враховувати, що протилежним за змістом є приватноправовий спір. Це означає, що в основі розмежування спорів лежить поділ права на публічне та приватне.
Вирішуючи питання про віднесення норми до публічного права, а спору до публічно-правового, суди повинні враховувати загальнотеоретичні та законодавчі критерії.
Зокрема, за змістом пункту 1 частини 1 статті 3 КАС України у публічно-правовому спорі, як правило, хоча б однією стороною є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Спір набуває ознак публічно-правового за умов не лише наявності серед суб'єктів спору публічного органу чи посадової особи, а й здійснення ним (ними) у цих відносинах владних управлінських функцій.
Відповідно до ст.. 15 Цивільно-процесуального Кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо:
- захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин;
- інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, спірні правовідносини виникли між сторонами у зв'язку із відведенням земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд гр. ОСОБА_3 та передано йому у власність земельну ділянку.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Таким чином суд зазначає, що, оскільки провадження у справі №813/149/17 закрито, то судовий збір, сплачений позивачем підлягає поверненню.
Керуючись ст.ст. п.1 ч.1 ст.157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Закрити провадження у справі за позовом Першого заступника керівника Золочівської місцевої прокуратури Львівської області до Бібрської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення сесії Бібрської міської ради №1343 від 11.09.2015 р.
2.Повернути на рахунок прокуратури Львівської області за подання адміністративного позову судовий збір на загальну суму 2756,00 грн., сплачену відповідно до платіжного доручення №2184 від 26.12.2016 р.
Роз'яснити позивачу, що даний спір може бути вирішений за правилами цивільного судочинства.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У випадку застосування частини 3 ст. 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст ухвали складений та підписаний 10.02.2017 року.
Суддя Братичак У.В.