ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без руху
"10" лютого 2017 р. № 809/277/17
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Гундяк В.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАСОЩІ" до Івано-Франківської митниці ДФС про визнання незаконним та скасування рішення №206050001/2016/000658/2 від 18.11.2016, скасування картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України №206050001/2016/00743 від 18.11.2016 року,-
09.02.2017 року Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАСОЩІ" звернулося до суду з адміністративним позовом до Івано-Франківської митниці ДФС про визнання незаконним та скасування рішення №206050001/2016/000658/2 від 18.11.2016, скасування картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України №206050001/2016/00743 від 18.11.2016 року.
Частиною 3 ст.106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Як вбачається із змісту позовної заяви Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАСОЩІ" просить визнати незаконним та скасувати рішення №206050001/2016/000658/2 від 18.11.2016, скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України №206050001/2016/00743 від 18.11.2016 року.
Тобто адміністративний позов, заявлений позивачем, містить дві вимоги немайнового характеру.
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру юридичною особою ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Згідно з частиною третьою статті 6 вищевказаного Закону, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Статтею 7 Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", який вступив в дію з 01.01.2017 року, встановлено, що прожитковий мінімум на одну особу у місячному розмірі для працездатних осіб станом на 01.01.2017 року складає 1 600 гривень.
З огляду на вищевикладене розмір судового збору в даному випадку становить 3 200 грн.
До позовної заяви позивачем по справі додано квитанцію №6781 від 27.01.2017 року про сплату судового збору в сумі 1 600 грн.
Однак, як вбачається з довідки Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.02.2017 року квитанція про сплату судового збору за аналогічним номером, датою та розмірами була додана до адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАСОЩІ" до Івано-Франківської митниці ДФС про визнання незаконним та скасування рішення №206050001/2016/000658/2 від 18.11.2016, скасування картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України №206050001/2016/00743 від 18.11.2016 року по справі №809/209/17, який було подано до Івано-Франківського окружного адміністративного суду 01.02.2017 року.
Відповідно до ухвали суду по вищевказаній справі від 01.02.2017 року дана позовна заява залишена без руху.
За таких обставин, суд вважає, що долучена до матеріалів даного адміністративного позову квитанція не є належним доказом сплати судового збору, оскільки такий документ є доказом сплати судового збору при поданні іншого адміністративного позову.
З огляду на зазначене суд дійшов до висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог ч.3 ст.106 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
В зв'язку з вищевикладеним, згідно з вимогами ч.1 ст.108 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк достатній для усунення вищевказаного недоліку.
На підставі наведеного, керуючись ч.3 ст.106, ч.1ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАСОЩІ" до Івано-Франківської митниці ДФС про визнання незаконним та скасування рішення №206050001/2016/000658/2 від 18.11.2016, скасування картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України №206050001/2016/00743 від 18.11.2016 року - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаного недоліку шляхом подання оригіналу документу про сплату судового збору в сумі 3 200 грн. до 20 січня 2017 р. та роз'яснити, що в разі неусунення недоліку у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Згідно ст.254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Гундяк В.Д.