Україна
Донецький окружний адміністративний суд
06 лютого 2017 р. Справа №805/4537/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
час прийняття постанови: 15 год. 45 хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Крилової М.М., при секретарі судового засідання Смирновій Ю.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» до Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про скасування вимоги від 03.08.2016 № Ю-179-23 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску в сумі 83 494,15 грн., -
Публічне акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області (Дзержинське відділення) (далі за текстом - Артемівська ОДПІ) про скасування вимоги від 05.07.2016 № Ю-179-23 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску в сумі 82 768,25 грн., та скасування вимоги від 03.08.2016 № Ю-179-23 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску в сумі 83 494,15 грн.
Заявлені вимоги позивач обґрунтовував тим, що 12.08.2016 на адресу Публічного акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» надійшли вимоги Артемівської ОДПІ від 05.07.2016 № Ю-179-23 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску в сумі 82 768,25 грн., та від 03.08.2016 № Ю-179-23 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску в сумі 83 494,15 грн.
Позивач вважає спірні вимоги такими, що порушують права та законні інтереси позивача оскільки на підставі п.9-4 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464 позивач вважає себе звільненим від виконання своїх обов'язків, визначених ч.2 ст.6 Закону № 2464 на період з 14.04.2014 до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану. 02.12.2015 затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція. Спірна сума, яка підлягає стягненню з позивача визначена у вимогах від 05.07.2016 № Ю-179-23 та від 03.08.2016 №Ю-179-23 складається з сум єдиного внеску, яка утворилася з серпня 2014 року. Позивач знаходиться в зоні проведення антитерористичної операції, що триває на території Донецької і Луганської областей, тому вважає, що спірні вимоги відповідача є протиправними.
Від представника позивача на адресу суду надійшла заява про зменшення позовних вимог, з урахуванням якої просить скасувати вимогу Артемівської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області (Дзержинського відділення) про сплату недоїмки з єдиного соціального внеску та № Ю-179-23 від 03.08.2016 на суму 83494,15 грн.
На підставі ч. 1 ст. 137 Кодексу адміністративного судочинства України, подальший розгляд справи здійснюється з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином. На адресу суду від представника відповідача надійшли письмові заперечення на адміністративний позов, в обґрунтування яких зазначено наступне.
ПАТ «ЦЗФ «Дзержинська» є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. У відповідності до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Представник відповідача зазначив, що п.п. 3, 4 розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом МФУ від 20.04.2015 № 499 визначено, що у разі якщо платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску та/або борги зі сплати фінансових санкцій органи доходів і зборів протягом десяти робочих днів, що настають за календарним місяцем, у якому виникла або зросла недоїмка зі сплати єдиного внеску (заборгованість зі сплати фінансових санкцій) надсилають вимогу про її сплату. Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів платника на суму боргу, що перевищує 10 гривень за формою згідно додатком 6 до цієї Інструкції.
Відповідно до інтегрованої картки платника податків з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування станом на 30.06.2016 ПАТ «ЦЗФ «Дзержинська» мало недоїмку в сумі 82 768,25 грн., що виникла на підставі зобов'язань зі сплати єдиного внеску, самостійно визначених ПАТ «ЦЗФ «Дзержинська» у звітах про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб. На підставі чого, 05.07.2016 Артемівською ОДПІ сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-179-23 на суму недоїмки 82758,25 грн.
Станом на 31.07.2017 відповідно до інтегрованої картки платника податків з єдиного внеску ПАТ «ЦЗФ «Дзержинська» мало недоїмку в сумі 83 494,15 грн., що також виникла на підставі зобов'язань зі сплати єдиного внеску, самостійно визначених ПАТ «ЦЗФ «Дзержинська» у звітах. Тобто, станом на 31.07.2016 відбулося збільшення податкового боргу на суму 725,90 грн. зі сплати єдиного внеску. На підставі збільшення податкового боргу 03.08.2016 Артемівською ОДПІ сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-179-25 на суму недоїмки 83 494,15 грн. та направлено боржнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Відповідно до ст. 6 Інструкції № 449 вимога про сплату боргу (недоїмки) вважається відкликаною, якщо фіскальний орган скасовує або змінює раніше зазначену суму боргу (недоїмки) внаслідок її узгодження або оскарження.
У зв'язку з чим, представник зазначив, що після формування та направлення вимоги від 03.08.2016 на суму недоїмки 83494,15 грн. вимога від 05.07.2016 вважається відкликаною.
Разом із тим, в обґрунтування заперечень наявні посилання на ст.10 Закону України № 1669, відповідно до якої, єдиним належним та достатнім документом настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань, є сертифікат ТПП України. Підприємством не надано сертифікату ТПП, який би звільняв його саме від обов'язку зі сплати єдиного внеску внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
Крім того, представник відповідача посилається на п. 28 розділу І Закону України від 24.12.2015 № 911-УІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким внесені зміни до Закону України від 02.09.2014 № 1669-УП «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» до розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону №2464, що втратили чинність. Тобто з 01.01.2016 позивач зобов'язаний сплачувати єдиний внесок. З вказаних підстав просив відмовити в задоволенні позовних вимог на розглянути справу без участі представника інспекції.
У відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
Публічне акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з кодом 00176495, місцезнаходження: 85205, Донецька область, м. Дзержинськ, вул. Леніна, 11, що підтверджується довідкою АБ №711692 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.14).
Відповідач - Артемівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 39884035) зареєстрована як юридична особа 08.07.2015, місцезнаходження: 84500, Донецька область, м. Артемівськ, вул.Комсомольська, 8, що підтверджується детальною інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (онлайн сервісу).
07.11.2014 Публічне акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» звернулося до Артемівської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області з заявою за № 12-150, поданою в порядку п. 9-3 (п. 9-4) Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464, в якій просило звільнити ПАТ «ЦЗФ «Дзержинська» від виконання обов'язків платника єдиного внеску, передбачених ч. 2 ст. 6 Закону № 2464, а саме від нарахування, утримання та сплати єдиного внеску та подання звітності (а.с.25).
20.11.2014 Публічне акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» звернулося до ТПП України з заявою № 501 про засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) для списання безнадійного податкового боргу. Відповіді на заяву до позивача не надійшло.
Судом встановлено, що Публічним акціонерним товариством «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» своєчасно та в повному обсязі єдиний внесок не сплачувались, що мало наслідком виникнення недоїмки.
05.07.2016 Артемівською ОДПІ (Дзержинським відділенням) сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ю-179-23, згідно з якою, станом на 30.06.2016 заборгованість зі сплати єдиного внеску Публічного акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» становить 82768,25 грн. (а.с.27).
03.08.2016 Артемівською ОДПІ (Дзержинським відділенням) сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ю-179-23, згідно з якою, станом на 31.07.2016 заборгованість зі сплати єдиного внеску Публічного акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» становить 83494,15 грн. (а.с.26).
Як зазначено представником відповідача у запереченнях, на підставі ст. 6 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом МФУ від 20.04.2015 № 449, після формування та направлення вимоги від 03.08.2016 № Ю-179-25 на суму 83494,15 грн. вимога № Ю-179-23 від 05.07.2016 вважається відкликаною.
Не погодившись з вимогою про сплату боргу (недоїмки) від 03.08.2016 № Ю-179-23, Публічне акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» оскаржило її в адміністративному порядку.
09.09.2016 за результатами розгляду скарги Публічного акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» від 18.08.2016 № 12-157 (вхідний №4568/10 від 26.08.2016) на вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 03.08.2016 № Ю-179-23 заступник начальника Головного управління ДФС у Донецькій області ОСОБА_1 прийняв рішення про результати розгляду скарги № 5042/10/05-99-10-01-12-1, яким скарга платника єдиного внеску залишена без задоволення (а.с.17-21).
25.10.2016 за результатами розгляду скарги Публічного акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» від 23.09.2016 № 12-162, №12-163 (вх.№ 23543/6, №23542/6 від 29.10.2016) голова Державної фіскальної служби України ОСОБА_2 прийняв рішення №22996/6/99-99-11-02-02-25 про залишення скарги без задоволення (а.с.22-24).
Рішення Державної фіскальної служби України від 25.10.2016 №22996/6/99-99-11-02-02-25 Публічне акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» отримало 08.11.2016, що підтверджується відміткою про отримання.
З даним позовом про скасування вимоги від 03.08.2016 № Ю-179-23 в сумі 83 494,15 грн. позивач звернувся до суду в межах строку, визначеного ч. 4 ст. 99 КАС України.
Предметом спору у справі є вимога Артемівської ОДПІ від 03.08.2016 № Ю-179-23 на суму 83 494,15 грн.
Згідно з пунктом 2 частини першої Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (надалі - Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону № 2464 недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.
Відповідно до пункту 1 частини 10 статті 9 Закону № 2464-VI, днем сплати єдиного внеску у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів вважається день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів.
Частиною 4 ст. 25 Закону № 2464 визначено, що орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
Скарга на вимогу про сплату єдиного внеску подається до органу доходів і зборів вищого рівня у письмовій формі протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання платником єдиного внеску вимоги про сплату єдиного внеску, з повідомленням про це органу доходів і зборів, який прийняв вимогу про сплату єдиного внеску.
Орган доходів і зборів, який розглядає скаргу платника єдиного внеску, зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його платнику єдиного внеску протягом 30 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника єдиного внеску поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. Якщо протягом цього строку вмотивоване рішення органом доходів і зборів не надсилається платнику єдиного внеску, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника єдиного внеску.
Порядок узгодження сум недоїмки з єдиного внеску встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
У разі якщо згоди з органом доходів і зборів не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти календарних днів з дня надходження рішення відповідного органу доходів і зборів або оскаржити вимогу до органу доходів і зборів вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти календарних днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Відповідно до ч. 5 ст. 25 Закону № 2464 вимога органу доходів і зборів про сплату недоїмки виконується державною виконавчою службою в порядку, встановленому законом.
Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 введено в дію рішення ОСОБА_2 національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.
Тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення визначає Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 року № 1669-VІІ (надалі - Закон № 1669).
Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» № 1669-VII від 02.09.2014 доповнено розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» пунктом 9-3 (у наступному 9-4).
Відповідно до п. 9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 2464: «Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення ОСОБА_2 національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення ОСОБА_2 національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу».
Таким чином, пункт 94 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 є умовною нормою, оскільки звільняє платників єдиного внеску від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану лише за умови надання заяви платником єдиного внеску про звільнення від сплати єдиного внеску до контролюючого органу.
Як встановлено судом, позивач звертався до відповідача із заявою з приводу звільнення його як платника єдиного внеску від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Суд не приймає доводи відповідача щодо необхідності подання до Артемівської ОДПІ сертифікату Торгово-промислової палати, який має підтверджувати настання для платника податків (та єдиного внеску) обставин непереборної сили, враховуючи приписи п. 9-3 (п. 9-4) розділу VIII «Прикінцевих та перехідних положень» Закону № 2464-VI, якими не вимагається надання такого документу для звільнення платника від сплати ЄСВ та для списання виниклої недоїмки з цього внеску; зазначеним пунктом передбачене лише подання до органу фіскальної служби заяви, складеної в довільній формі. Посилання у вказаному пункті на порядок списання недоїмки, передбачений Податковим кодексом України стосується лише здійснення самої процедури списання (порядку списання), а підтвердженням існування підстав для визнання виниклої недоїмки безнадійною та підстав для звільнення платника від сплати ЄСВ відповідно до зазначеного пункту є виключно знаходження платника на обліку в органах фіскальної служби, що розташовані на території населених пунктів, визначених відповідним переліком, де проходить АТО, та подання таким платником відповідної заяви до органу фіскальної служби.
Документ про підтвердження настання для платника податків форс-мажорних обставин, передбачений підпунктом 4 п. 2.1 Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків, затвердженому Наказом Міндоходів і зборів України від 10.10.2013 № 577, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31.10.2013 за №1844/24376, вимагається для підтвердження інших випадків настання непереборних обставин, не передбачених п. 9-3 Закону № 2464-VI, та стосується всіх платників податків (фізичних осіб (резидентів і нерезидентів), юридичних осіб (резидентів і нерезидентів) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з Кодексом або податковими законами і на яких покладено обов'язок сплати податків та зборів згідно з Кодексом), а не тільки платників, що перебувають на обліку органів фіскальної служби у зоні АТО.
За таких обставин, позивач виконав вимоги Закону, тому є звільненим від сплати єдиного внеску.
Разом із тим, відповідно до ст. 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення ОСОБА_2 національної безпеки і оборони України» від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція включено м. Артемівськ та м. Дзержинськ.
Дію вказаного розпорядження зупинено розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1079-р від 05.11.2014.
Вказані розпорядження втратили чинність згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України №1275-р від 02 грудня 2015 року «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України».
Згідно з додатком до розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 №1275-р, до зазначених населених пунктів, зокрема, належить м. Артемівськ та м.Дзержинськ.
Як вже встановлено судом вище, Публічне акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська», яке розташоване в м. Дзержинську (нині м. Торецьк), знаходиться на обліку в контролюючому органі, який розташований на території населеного пункту, визначеного переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводиться антитерористична операція.
Станом на момент виникнення спірних правовідносин та на момент розгляду даної справи, антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення ОСОБА_2 національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 не закінчилась.
Таким чином, Публічне акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» є платником єдиного внеску, який визначений статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», та який перебуває на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення ОСОБА_2 національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, яка на даний час триває.
Щодо можливості застосування до спірних правовідносин п. 28 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911-VIII (далі за текстом - Закон № 911) суд зазначає наступне.
На підставі п. 28 розділу І Закону № 911 виключений підпункт 8 пункту 4 статті 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».
Закон № 911 набрав чинності з 01.01.2016, що передбачено п. 1 розділу ІІ цього Закону.
Суд відзначає, що пп. 8 п. 4 ст. 11 Закону № 1669 є «технічною» нормою, якою вносяться зміни до Закону № 2464 шляхом доповнення розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 пунктом 9-3.
З набранням чинності Законом № 1669 норма пп. 8 п. 4 ст. 11 Закону № 1669 виконала свою функцію - внесення змін до Закону № 2464, а п. 9-3 (п. 9-4) став складовою Закону №2464.
Виключення пунктом 28 розділу І Закону № 911 підпункту 8 пункту 4 статті 11 Закону № 1669 не має наслідком автоматичне виключення пункту 9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 чи втрату ним чинності.
Такий висновок суду узгоджується з п. 4 «Правил оформлення проектів законів та основних вимог законодавчої техніки» (Методичні рекомендації Апарату Верховної ОСОБА_2 України, видання четверте, виправлене і доповнене, 2014 рік), відповідно до якого зміни вносяться до оригінального закону, а не до закону про внесення змін до цього закону чи про визнання закону таким, що втратив чинність.
Як на час виникнення спірних правовідносин, так і на час судового розгляду норма пункту 9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 є чинною.
З урахуванням викладеного, вимога про сплату боргу (недоїмки) від 03.08.2016 №Ю-172-23 зі сплати єдиного внеску в сумі 83 494,15 грн., сформована Артемівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Донецькій області (Дзержинським відділенням) є протиправною, необґрунтованою та такою, що не відповідає критеріям правомірності, які ставляться до рішень суб'єктів владних повноважень ч. 3 ст. 2 КАС України, а тому підлягає скасуванню.
За таких обставин, суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог Публічного акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська».
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Повний текст постанови виготовлений 10.02.2017.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 8 - 11, 94, 99, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов Публічного акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» - задовольнити.
Скасувати вимогу Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області (Дзержинського відділення) від 03.08.2016 №Ю-179-23 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 83 494,15 грн.
Стягнути з Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області на користь Публічного акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» витрати зі сплати судового збору у сумі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) гривень 00 копійок.
Постанова прийнята в нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частини ухвалені 06.02.2017. Повний текст постанови буде виготовлений у відповідності до ст. 160 КАС України.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Крилова М.М.