Справа № 219/813/17
3/219/278/2017
08 лютого 2017 року Суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Дубовик Р.Є., розглянувши матеріал, який надійшов з Головного управління ДФС у Донецькій області Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,-
за ч. 1 ст. 204-3 КпАП України,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 10 січня 2017 року близько 14 години рухався в об'їзд КПВВ «Майрськ» через смугу пропуску для місцевих мешканців з подальшим виїздом до неконтрольованої території на автомобілі НОМЕР_1, здійснював перевезення косметичних виробів ТМ «Оріфлейм» та ковбасних виробів в асортименті загальною вартістю 38 146 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 204-3 КУпАП.
Протокол оформлений з порушенням вимог ст. 256 КупАП, а саме:
- протокол про адміністративне правопорушення не містить посилання на нормативно-правовий акт, який порушив ОСОБА_1, оскільки частина 1 статті 204-3 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.
Так, п.2 Прикінцевих положень Закону України від 17 липня 2015 року № 649-VIII Кабінет Міністрів України був зобов'язаний протягом 14 днів після опублікування цього Закону затвердити порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції; привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
За своїм змістом норма статті 204-3 КУпАП є бланкетною, тобто відсилає до іншого нормативного акту, яким мають бути закріплені певні правила поведінки осіб, а саме: до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України за поданням СБУ.
Таким чином, обставини правопорушення, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, не узгоджуються з диспозицією ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.
Відсутність посилання у протоколі про адміністративне правопорушення на нормативний
акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення перешкоджає розгляду даного протоколу.
Керуючись ст. 256, 283 КУпАП, -
Протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП повернути до Головного управління ДФС у Донецькій області Державної фіскальної служби України для оформлення згідно норм КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Р. Є.Дубовик