Справа № 495/10221/16-а
ПОСТАНоВА
ІМЕНЕМ УКрАЇНи
03 лютого 2017 року м. Білгород-Дністровський
Білгород -Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі
головуючого одноособово - судді Прийомової О.Ю..
за участю секретаря - Савенко М.В.,
розглянувши у відкритому засіданні у залі суду м. Білгород-Дністровський Одеської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Сергіївської селищної ради Білгород-Дністровської міської ради Одеської області про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернулася звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача Сергіївської селищної ради Білгород-Дністровської міської ради Одеської області про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії, просить суд зобов'язати відповідача розглянути їх клопотання про виділення земельної ділянки, надання дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки, орієнтованою площею до 0,12 га для ведення садівництва у межах смт. Сергіївка у порядку та строки, передбачені ст. 118 Земельного Кодексу України з наданням мотивованого рішення за результатами розгляду вказаного рішення, вказуючи що у вересні 2016 року вона звернулася до Сергіївської селищної ради Білгород-Дністровської міської ради Одеської області з клопотанням та доданими до нього графічними матеріалами в порядку ст. 118 Земельного Кодексу України про виділення земельної ділянки, надання дозволу та розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки, орієнтованою площею до 0,12 га з цільовим призначенням для ведення садівництва в межах смт. Сергіївка, що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого листа уповноваженій особі Сергіївської селищної ради 13.09.2016 року.
В клопотанні, відповідно до вимог чинного законодавства України визначено всі необхідні дані для обґрунтованого бажання позивача реалізувати своє право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки.
Однак, до теперішнього часу будь-якої відповіді вона не отримала, в зв'язку із чим й звернулася до суду із відповідною заявою.
В судове засідання позивачка не з'явилась, згідно наданої письмової заяви просить справу розглядати у її відсутність.
Представник відповідача - Сергіївської селищної ради Білгород-Дністровської міської ради Одеської області в судове засідання не з'явився, про день, час та місце слухання справи сповіщений належним чином, однак причини не явки суду не відомі. Надав до суду заперечення відповідно до якого зазначає, що затвердженою новою містобудівною документацією смт. Сергіївка в проекті детального планування смт. Сергіївка населеного пункту передбачаються нові виділення громадянам земельні ділянки площею 0,04 га у кількості 512 одиниць для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд(присадибна ділянка).
Станом на теперішній час, Сергіївською селищною радою Білгород-Дністровської міської ради розробляється та узгоджується Проект встановлення меж населеного пункту смт. Сергіївка.
Земельні ділянки іншого цільового призначення в проектних межах населеного пункту Сергіївка віднесеного до курортних для приватного використання громадянам не передбачається.
На підставі ст. 118 Земельного Кодексу України, керуючись ст. ст. 25, 59 закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», 09 вересня 2016 року рішенням 16-ої чергової сесії Сергіївської селищної ради №106 було затверджено Положення «Щодо забезпечення мешканців смт. Сергіївка земельними ділянками для індивідуального житлового будівництва», 11 листопада 2016 року рішенням 17-ої чергової сесії Сергіївської селищної ради №132 було внесено зміни та затверджено у новій редакції Положення «Щодо забезпечення мешканців смт. Сергіївка земельними ділянками для індивідуального житлового будівництва». Дане Положення встановлює порядок обліку громадян, які бажають отримати земельні ділянки, перелік документів, які додаються до заяви про виділення земельної ділянки, порядок та умови надання земельних ділянок.
На черговому засіданні сесії Сергіївської селищної ради буде сформовано комісію з розгляду звернень громадян з приводу виділення земельних ділянок, яка буде перевіряти наявність підстав та черговість отримання земельних ділянок.
Отже, на даний час у Сергіївській селищній раді відбувається лише процедура прийому заяв про виділення земельних ділянок для будівництва обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та доданих до неї документів.
Крім того, зазначає, що 18.01.2017 року за вихідним №01-16/42-1 гр. ОСОБА_1 було надіслано лист роз'яснення, в зв'язку із чим й просить суд в позові відмовити в повному обсязі.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши докази, які є в матеріалах справи, оцінивши повідомлені позивачами обставини, заперечення відповідача, наявність достатніх підстав, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що у вересні 2016 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до Сергіївської селищної ради Білгород-Дністровської міської ради Одеської області із клопотанням в порядку ст. 118 Земельного кодексу України, відповідно до якого просила: визначити без її погодження та виділити їй земельну ділянку орієнтованим розміром 0,12 га в адміністративних межах Сергіївської селищної ради, Білгород-Дністровського району, з цільовим призначенням для ведення садівництва; надати дозвіл на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки орієнтованою площею 0,12 га по передачі його безоплатно у власність для ведення садівництва в адміністративних межах Сергіївської селищної ради, Білгород-Дністровського району; розглянути це питання на сесії ради у встановлений законодавством місячний термін з прийняттям об'єктивного і обґрунтованого рішення та повідомити шляхом направлення на їх адресу копії витягу з рішення сесії. /а.с. 5-6/
13 вересня 2016 року вказане клопотання отримано відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого листа уповноваженій особі Сергіївської селищної ради. /а.с. 8/
Згідно ст.1 Закону України «Про звернення громадян», громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Відповідно до ст. 15 вищевказаного Закону, органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Згідно ч.6 ст. 118 Земельного Кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).
Стаття 7 ст. 118 Земельного кодексу України, зазначає, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Згідно із п.34 ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», питання регулювання земельних відносин вирішуються сільськими, селищними та міськими радами виключно на пленарних засіданнях.
Відповідно до ч. 5 ст. 46 вищевказаного Закону, сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.
Отже, відповідачем в порушення норм законодавства клопотання позивачки ОСОБА_1 про виділення їй земельної ділянки не було розглянуто, відповідного вмотивованого рішення про задоволення чи відмову в наданні дозволу на розробку землеустрою щодо відводу земельної ділянки на підставах передбачених ст. 118 Земельного Кодексу України прийнято не було.
При таких обставинах, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими і підлягаючими задоволенню.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
В зв'язку з обґрунтованістю позовних вимог також підлягають стягненню з відповідача на користь позивача витрати пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 551,21 грн..
На підставі наведеного, керуючись вимогами ст. 1, 15 Закону України «Про звернення громадян», ч. 6, 7 ст. 118 Земельного кодексу України, ст.. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 7-9, 11, 71, 94, 158, 160, 162, 163, КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Сергіївської селищної ради Білгород-Дністровської міської ради Одеської області про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії - задовольнити.
Зобов'язати Сергіївську селищну раду Білгород-Дністровської міської ради Одеської області розглянути клопотання ОСОБА_1 про виділення земельної ділянки, надання дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки, орієнтованою площею до 0,12 га для ведення садівництва у межах смт. Сергіївка у порядку та строки, передбачені ст. 118 Земельного Кодексу України з наданням мотивованого рішення за результатами розгляду вказаного рішення.
Стягнути з Сергіївської селищної ради Білгород-Дністровської Одеської області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 551,21 грн.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 186 КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.