Справа № 480/159/17
про проведення ревізії
07 лютого 2017 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Миколаївського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ; прокурора ОСОБА_3 ; слідчого ОСОБА_4 , розглянувши клопотання слідчого СВ Миколаївського відділення Очаківського ВП ГУНП в Миколаївській області, погоджене з прокурором Миколаївської місцевої прокуратури № 1 у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02 березня 2016 року за № 42016151030000071, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, -
встановив:
Старший слідчий СВ Миколаївського відділення Очаківського ВП ГУНП в Миколаївській області звернувся до слідчого судді в рамках кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, з клопотанням про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово - господарської діяльності Управління капітального будівництва Миколаївської обласної державної адміністрації.
Обґрунтовуючи клопотання, слідчий та прокурор посилаються на те, що у провадженні СВ Миколаївського відділення Очаківського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області перебуває кримінальне провадження № 42016151030000071 розпочате 02.03.2016 за фактом зловживання посадовими особами Управління капітального будівництва Миколаївської облдержадміністрації своїм службовим становищем, які діючи в інтересах ТОВ «Південьбудмонтаж» незважаючи на наявність більш вигідної цінової пропозиції уклали договір підряду на виконання робіт з реконструкції зовнішніх мереж водопостачання в селі Кринички Миколаївського району Миколаївської області та перерахували на рахунок останнього бюджетні кошти у сумі 1446210 грн., у той час як роботи не виконані, тобто кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Необхідність надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово - господарської діяльності Управління капітального будівництва Миколаївської обласної державної адміністрації обґрунтована тим, що з метою вирішення питання про кваліфікацію дій винних осіб та встановлення суми заподіяної їх діями збитків, необхідно провести позапланову виїзну ревізію фінансово - господарської діяльності Управління капітального будівництва Миколаївської обласної державної адміністрації, в ході якої необхідно надати відповідь на такі питання: чи допущені порушення вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» Управлінням капітального будівництва Миколаївської обласної державної адміністрації при укладенні договору підряду від 16.11.2015 з ТОВ «Південьбудмонтаж» щодо реконструкції зовнішніх мереж водопостачання в с. Кринички Миколаївського району Миколаївської області на загальну суму 1446210 грн., якщо так, то в чому дані порушення полягали та ким саме дані порушення допущені?
Заслухавши в судовому засіданні доводи слідчого, прокурора, дослідивши надані письмові докази, слідчий суддя дійшов такого.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України “Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами” від 13.08.2014 встановлено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 11 Закону України “Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні” встановлено, що позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Згідно з положеннями частин 6, 7 ст. 11 Закону України “Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні” позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Згідно з п. 29 Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. N 550 позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення для ревізії суб'єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ).
Відповідно до ч. 13 ст. 11 Закону України “Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні” обмеження у підставах проведення ревізій, визначені Законом, не поширюються на ревізії, що проводяться після порушення кримінальної справи проти посадових осіб підконтрольних установ, що ревізуються, відповідно до кримінально-процесуального законодавства.
Пункт 2.4 Порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України (далі - Порядок взаємодії), затвердженого спільним наказом КРУ, МВС, СБУ та Генпрокуратури від 19.10.2006 N 346/1025/685/53, який зареєстрований у Мін'юсті 25.10.2006 за N 1166/13040, конкретизуючи вищезазначені норми, визначає, що у випадку, коли кримінальну справу порушено не проти посадових осіб підконтрольної установи, а за певним фактом, що стосується діяльності цієї установи, до постанови про призначення ревізії додається дозвіл суду на проведення ревізії.
Оскільки для з'ясування поставлених слідчим питань і забезпечення подальшого досудового розслідування у кримінальному провадженні необхідно дослідити фінансово-господарську діяльність Управління капітального будівництва Миколаївської обласної державної адміністрації, вважаю, що подання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 93, 132 КПК, ст. 11 Закону України “Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні”, -
постановив:
Клопотання старшого слідчого СВ Миколаївського відділення Очаківського ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_5 , погоджене з прокурором Миколаївської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02 березня 2016 року за № 42016151030000071, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, - задовольнити.
Надати дозвіл Управлінню південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово - господарської діяльності Управління капітального будівництва Миколаївської обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 04013962, адреса: 54030, м. Миколаїв, вул. Велика Морська, 42) протягом 15 робочих днів, з 20 лютого 2017 року по 13 березня 2017 року включно з таких питань:
- Чи допущені порушення вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» Управлінням капітального будівництва Миколаївської обласної державної адміністрації при укладенні договору підряду від 16.11.2015 з ТОВ «Південьбудмонтаж» щодо реконструкції зовнішніх мереж водопостачання в с. Кринички Миколаївського району Миколаївської області на загальну суму 1446210 грн., якщо так, то в чому дані порушення полягали та ким саме дані порушення допущені?
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
07.02.2017