73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
"15" травня 2007 р. Справа № 9/165-АП-07
м.Херсон, зал судового засідання №322, 10 год. 50 хв.
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Муравльовій Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Регіонального управління ДААК Державної податкової адміністрації України в Херсонській області, м.Херсон
до Приватного підриємця ОСОБА_1, м.Генічеськ Херсонської області
про стягнення 6100 грн. 00 коп.
за участю представників сторін:
від позивача: Радіонова Н.І.- головний державний податковий інспектор, дор. № 140/21-328 від 22.01.2007р.
від відповідача: не прибув
Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача штраф в сумі 6100 грн. 00 коп. до державного бюджету за порушення відповідачем вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та надав клопотання № 64/21-328 від 16.04.2007р., в якому він просить суд замінити позивача у зв'язку з реорганізацією управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України у Херсонській області, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2007р. № 58, наказом ДПА України від 31.01.2007р. № 43 та наказом ДПА у Херсонській області від 05.02.2007р. № 31, його правонаступником є Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Херсонській області. Дане клопотання прийнято судом до розгляду.
Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, у судові засідання по справі не прибув, про причини своєї неявки суд жодним чином не інформував, не зважаючи на ті обставини, що він був належним чином повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання ухвалою про відкриття провадження по справі та судовими повістками господарського суду.
За таких обставин розгляд справи здійснюється за наявними в ній доказами відповідно до ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд
Згідно імперативних вимог ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, в тому числі органи державної податкової служби, зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Статус органів державної податкової служби, її функції, завдання та правові засади діяльності встановлено Законом України “Про державну податкову службу в Україні».
Згідно з розділом V статті 16 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (із змінами та доповненнями) (далі по тексту Закон України № 481) регіональним управлінням ДААК ДПА України в Херсонській області, як органом, яким видаються ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами здійснюється контроль за дотриманням суб»єктами підприємницької діяльності області норм вищезазначеного Закону України та інших нормативних актів встановлених законодавством України, які є обов»язковими до виконання при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. За їх порушення суб»єкти підприємницької діяльності несуть відповідальність згідно зі статтею 17 Закону України № 481.
Рішення про застосування фінансових санкцій РУ ДААК ДПА України у Херсонській області приймається згідно з постановою кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. № 790 “Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Перевірка підприємства торгівлі -кафе “Водограй», розташованого за адресою: АДРЕСА_1, база відпочинку “Білий лебідь», що належить ПП ОСОБА_1, здійснювалась завідуючим сектору Примаченко О.К. (посвідчення № 349 від 14.08.2006р.) та головним державним податковим інспектором Кушніром Г.А. (посвідчення № 352 від 14.08.2006р.).
Перевірка кафе здійснювалась в присутності ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 та ПП ОСОБА_1, яким перевіряючими особами були представлені як службові посвідчення так і посвідчення на проведення перевірки.
За результатами перевірки складено акт від 17.08.06р. НОМЕР_1. По кожному відображеному в акті факту порушення, встановленому на момент перевірки, чітко викладено зміст порушення з посиланням на конкретні статті та пункти законодавчих актів.
В ході перевірки магазину встановлено порушення вимог чинного законодавства, а саме: роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії, що є порушенням ст. 15 розділу ІУ Закону України № 481, продаж горілки “Пшенична» за ціною 10 грн. 00 коп. та 1 пачку сигарет “Кемел» за ціною 4.50 грн. (продаж підтверджено матеріалами перевірки) та належними доказами.
Згідно зі ст.15 Закону України № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності тільки за наявності у них ліцензій.
Відповідно до положень ст.1 Закону України № 481 ліцензія -документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження діяльності протягом визначеного строку.
Статтею 17 Закону України № 481 передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до суб'єкта підприємницької діяльності за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн. та за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.
Також, відповідачем порушено вимоги Декрету КМУ від 26.12.1992р. № 18-92 “Про акцизний збір», а саме в кафе здійснювався продаж тютюнових виробів за ціною, вищою від максимальної роздрібної ціни на тютюнові вироби, встановлені виробником, тобто продавцем продано 1 пачку сигарет “Кемел» по ціні 4,50 грн. за 1 пачку, а максимальна ціна на сигарети 3,50 грн.
З 1 січня 2004р. запроваджено новий порядок оподаткування тютюнових виробів. Згідно з вимогами Декрету № 18-92 передбачено встановлення максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби виробником або імпортером шляхом декларування таких цін і подачі відповідних декларацій. При цьому зміна цін може здійснюватись не частіше одного разу протягом одного календарного місяця.
Статтею 17 Закону України № 481 передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до суб'єкта підприємницької діяльності за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів -100 відсотків вартості наявних у суб»єкта підприємницької діяльності тютюнових виробів, але не менше 1000 грн.
Крім того, в кафе здійснювався продаж алкогольної продукції з ознаками фальсифікації, а саме горілка “Пшенична» з маркою акцизного збору серії НОМЕР_2.
Згідно висновку Херсонського відділення Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз від 29.08.2006р. № 2335 акцизна марка серії НОМЕР_2 не відповідає по способу виготовлення акцизним маркам дизайну 2003р., виготовленим на поліграфічному комбінаті “Україна».
Відповідно до положень п.13 ч.2 ст. 17 Закону України № 481 у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів марками акцизного збору до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова анкція у вигляді штрафу у розмірі 100% вартості товару, але не менше 1700 грн.
Згідно з Інструкцією про порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженою Наказом ДААК ДПА України від 08.07.03 № 80, Комісією з питань розгляду матеріалів перевірок та застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України було розглянуто матеріали перевірки та підготовлено проект рішення про застосування фінансових санкцій за встановлені порушення до ПП ОСОБА_1 в сумі 6100 грн.
Начальником РУ ДААК ДПА України у Херсонський 31.08.2006р. області прийнято рішення про застосування до ПП ОСОБА_1 фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 6100 грн., а саме:
- за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії -1700 грн.;
- за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії -1700 грн.;
- за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби -1000 грн.;
- за реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору -1700 грн.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. № 790 визначено, що у разі невиконання суб»єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Представник позивача клопотанням № 64/21-328 від 16.04.2007р. просить суд замінити позивача у зв'язку з реорганізацією управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України у Херсонській області, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2007р. № 58, наказом ДПА України від 31.01.2007р. № 43 та наказом ДПА у Херсонській області від 05.02.2007р. № 31, його правонаступником є Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Херсонській області.
Згідно положень ст. 55 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
З огляду на вищевикладене, місцевий господарський суд задовольняє клопотання позивача та замінює позивача на правонаступника у справі № 9/165-АП-07 на підставі ст. 55 КАС України -Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Херсонській області.
Доказів сплати боргу або оскарження рішення про застосування фінансових санкцій у судовому порядку відповідачем суду не надано.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог і визнав їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі -6100 грн. 00 коп.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представника позивача про час і місце виготовлення постанови суду в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.55, 71, 94, 98, 158, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Замінити Регіональне управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України у Херсонській області на правонаступника-Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Херсонській області та вважати його позивачем по справі № 9/165-АП-07.
2. Позов задовольнити повністю.
3. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_2 (р/рахунок відсутній, ідентифікаційний код НОМЕР_3) до Державного бюджету (код платежу 21081100, код банку 24103822, ГУДКУ у Херсонській області, р/р 31114106700112, МФО 852010) штраф в розмірі 6100 грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.В. Ребриста
Постанову складено у повному обсязі 17.05.2007р.