про залишення позовної заяви без руху
06 лютого 2017 р. м. Чернівці Справа № 824/71/17-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Т.М., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Еко-агро 2014" до Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області про визнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити певні дії,-
В поданому до суду адміністративному позові позивач просив суд винести рішення, яким визнати протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, що оформлена листом від 28 липня 2016 року № 0-24-0.32-8479/2-16, у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду площею 2,8173 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за рахунок земель сільськогосподарського призначення (під господарськими будівлями і дворами) на території Буденецької сільської ради по вул. Сторожинецькій, буд. 11-Б, с. Буденець, Сторожинецький район, Чернівецька область (за межами населеного пункту), зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Чернівецькій області повторно розглянути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Еко-агро 2014" від 30 червня 2016 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та прийняти рішення відповідно до закону.
Розглянувши заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що її слід залишити без руху з наступних підстав.
Згідно зі ст. 105 КАС України позов пред'являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України. Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд звертає увагу, що правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
Відповідно до ст. 4 Закону № 3674-VI за подання до суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 600 грн). За подання до суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою, або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640 грн) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (8 000 грн).
За подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 600 грн). За подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640 грн).
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону № 3674-VI у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Судом встановлено, що позивачем подано до суду адміністративний позов, який містить дві вимоги немайнового характеру, за подання якого необхідно сплатити судовий збір в сумі 3 200 грн (1 600*2), однак доказів сплати судового збору надано суду не було.
Крім того, згідно з ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Так, на підставі досліджених матеріалів справи судом було встановлено, що позивач оскаржує відмову Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, що оформлена листом від 28 липня 2016 року, шестимісячний строк на звернення до суду з вказаним позовом закінчився 28 січня 2017 року. До суду позивач звернувся 30 січня 2017 р., що підтверджується конвертом, яким направлено позовну заяву до суду, з порушенням строків встановлених ч. 1 ст. 99 КАС України. У зв'язку із цим, позивачу необхідно надати обґрунтування дотримання строків на звернення до суду з вказаним позовом. Крім того, суд повідомляє, що на підставі ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Крім того, зі змісту позовної заяви позивачем не зазначено в чому саме полягають протиправні дії відповідача та відповідно чим саме порушені його права, свободи та інтереси. Позивач в обґрунтуванні позовної заяви цитує норми чинного законодавства, після чого зазначає про протиправність відмови Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, що оформлена листом від 28 липня 2016 року № 0-24-0.32-8479/2-16, однак обґрунтувань порушень відповідачем зазначених норм чинного законодавства зазначено не було, що унеможливлює встановити факт порушення суб'єктом владних повноважень прав Товариства з обмеженою відповідальністю "Еко-агро 2014" та дослідити правові підстави на звернення до суду з вказаним позовом.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Згідно з ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Суд звертає увагу позивача, що позовна заява подана без доказів, якими обґрунтовуються позовні вимоги та без копії адміністративного позову для відповідача. У зв'язку із цим, позивачу необхідно надати докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, надати копію позовної заяви та копію всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Згідно з ч. 1 та ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
В порушення ч. 4 ст. 105 КАС України подана позовна заява складена 30 січня 2017 р. представником позивача без його підпису, у зв'язка із чим, позивачу необхідно надати належну чином оформлену позовну заяву.
Вказані недоліки позовної заяви унеможливлюють подальший розгляд справи, оскільки позивачем не дотримано вимог ст. 106 КАС України. Тому в суду є достатньо підстав для залишення позовної заяви без руху та надання строку для усунення недоліків, у встановлений судом строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Крім того, згідно до п. 1 ч. 3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
У зв'язку з цим, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати суду докази та обґрунтування, зазначені в ухвалі суду.
На підставі наведеного та керуючись ч.1 ст. 108, ст.165 КАС України, суддя -
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з моменту отримання копії ухвали.
3. Копію ухвали направити позивачу.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.М. Брезіна