Постанова від 02.02.2017 по справі 820/5317/16

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

02 лютого 2017 р. № 820/5317/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тітова О.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Держземагенства у м.Харкові Харківської області, третя особа: Харківська міська рада про визнання дій незаконними, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд:

- визнати протиправними дії Управління Держземагенства у м. Харкові Харківської області з формування Витягу №150 від 30.10.2013 року з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, розташованої за адресою АДРЕСА_2, та Витягу №208 з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, розташованої за адресою АДРЕСА_1 на підставі даних, автоматично застосованих програмним забезпеченням, користувачем якого є КП "Міський інформаційний центр";

- стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 551,21 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем у Витягу №150 від 30.10.2013 року з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, розташованої за адресою АДРЕСА_2, та Витягу №208 з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, розташованої за адресою АДРЕСА_1 необґрунтовано завищено розмір нормативної грошової оцінки земельних ділянок, як підставу для збільшення орендної плати. Витяги сформовані не на підставі технічної документації, а за допомогою автоматизованого програмного забезпечення, що перебуває у користуванні комунального підприємства. Так, із оскаржуваних Витягів про нормативну грошову оцінку земель вбачається, що вся площа земельних ділянок кваліфікована як «землі під забудовою». При формуванні зазначених Витягів, позивач вважає, що було безпідставно застосовано майже максимальні локальні Км3, зазначені коефіцієнти були застосовані автоматично програмним забезпеченням в порушення принципів наукової обґрунтованості та методологічного підходу.

Позивач та його представник в судове засідання не прибули, були повідомлені належним чином про час, дату та місце розгляду справи, надали заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження, за наявними матеріалами, позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили позов задовольнити.

Представник відповідача, Управління Держземагенства у м.Харкові Харківської області, в судове засідання не прибув, був повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, правом надати письмові заперечення не скористався.

Ухвалою Харківського окружного адміністративний суду від 14.12.2016р. клопотання представника Управління Держгеокадастру у м.Харкові Харківської області про залучення третьої особи по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Держгеокадастру у м.Харкові Харківської області про визнання дій незаконними - задоволено; залучено до участі у справі Харківську міську раду, як третю особу без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Представник третьої особи в судове засідання не прибув, був повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи.

Оскільки визначене ч. 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завдання адміністративного судочинства залишається незмінним при розгляді будь-якої адміністративної справи, і дотримання вказаного завдання є обов'язковим в силу приписів ч.2 ст.19 Конституції України, то з огляду на приписи ст.41, ч.4 ст.122, ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, зібравши докази, що в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, доходить висновку, що справа має бути розглянута та вирішена на підставі наявних в ній доказів в порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, судом встановлено наступне.

Із оскаржуваних Витягів про нормативну грошову оцінку земель вбачається, що вся площа земельних ділянок кваліфікована як «землі під забудовою».

З аналізу укладених сторонами договорів вбачається, що орендодавець, на підставі рішення ХІХ сесії Харківської міської ради 4 скликання від 25.02.2004р. № 18/04 надав орендарю в строкове платне користування терміном дії до 01.02.2029 р.:

- земельну ділянку несільськогосподарського призначення - землі житлової та громадської забудови, розташованої за адресою м. Харків, проспект Гагаріна, 62 загальною площею 0,0120 га - договір № 88173/05 від 08.11,2005р.;

- земельну ділянку несільськогосподарського призначення - землі житлової та громадської забудови, розташованої за адресою АДРЕСА_1, загальною площею 0,0090 га - договір №88181/05 від 22.11.2005р.

Управлінням Держземагентства у м. Харкові Харківської області надано інформацію про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки згідно з Витягом № 150 від 14.11.2013 № 4109/08 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 120 кв.м за адресою: проспект Гагаріна,62 в м. Харкові. Розрахунок нормативної оцінки земельної ділянки кадастровий номер 6310138800:04:004:0029, яка передана в оренду, складено із визначенням площі земельної ділянки під забудовою - 120 кв.м.

Проте, Інспекцією Державної архітектурно-будівельною комісією в Харківській області зареєстровано Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації за м. Харків, проспект Гагаріна , 62, яка містить інформацію щодо земельної ділянки та побудованого на ній об'єкту, а саме:

- інформація про об'єкт будівництва: загальна площа будівлі (кВ.м) - 99,3 поверховість -1 (один);

- інформація про земельну ділянку: площа земельної ділянки - 120 кв.м; кадастровий номер - № 6310138800:04:004:0029; цільове призначення - землі житлової та громадської забудови; документ, що посвідчує право власності (користування) земельною ділянкою - Договір оренди землі (а.с. 27,28).

Харківським міським бюро технічної інвентаризації виготовлено «Технічний паспорт» на нежитлову будівлю, яка знаходиться на орендованій земельній ділянці за адресою: м. Харків, пр. Гагаріна, 62, власником якого є громадянка ОСОБА_1 та зареєстровано право власності на нежитлову будівлю літ. «Б-1» загальною площею 99,3 кв.м. (а.с. 12, 31-33).

Згідно з Витягом № 208 від 14.11.2013 р. №4109/08 з технічної документації про нормативну оцінку земельної ділянки площею 90 кв.м за адресою: АДРЕСА_1, розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки кадастровий номер 6310138800:04:004:0030, яка передана відповідачу в оренду, складено з визначенням площі земельної ділянки під забудовою - 90 кв.м.

Водночас, Інспекцією Державної архітектурно-будівельної комісії в Харківській області зареєстровано Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації за адресою АДРЕСА_1, яка містить інформацію щодо земельної ділянки та збудованого на ній об'єкту, а саме :

- інформація про об'єкт будівництва: загальна площа будівлі (кВ.м) - 52; поверховість - 1 (один);

- інформація про земельну ділянку: площа земельної ділянки - 90 кв.м; кадастровий № 6310138800:04:004:0030; цільове призначення - землі житлової та громадської забудови; документ , що посвідчує право власності (користування) земельною ділянкою - Договір оренди землі (а.с. 34,35).

Харківським міським бюро технічної інвентаризації виготовлено «Технічний паспорт» на громадський будинок - магазин, що знаходиться за адресою: Харків, вулиця Олександра Невського, № 16-а, власником якого є громадянка ОСОБА_1 та зареєстровано право власності на нежитлову будівлю літ "А-1" загальною площею 52,0 кв.м (а.с.7, 38-40).

З вказаних документів вбачається, що зазначені земельні ділянки забудовані не повністю, а саме: на них розміщено нежитлові будівлі площею 99,3 кв.м та відповідно 52 кв.м.

Таким чином, Держземагенство під час формування Витягу №150 визначило площу під забудовою - 120 кв.м, та відповідно при формуванні Витягу №208 визначило площу під забудовою - 90 кв.м.

Разом з цим, згідно Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (далі - Порядок) (Додатку «КОЕФІЦІЄНТИ, які характеризують використання земельної ділянки (Кф) підкатегорія «інші відкриті (незабудовані) землі в межах населеного пункту» мають коефіцієнт « 0,1».

Таким чином, розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки мав відбуватися частково за коефіцієнтом « 2,5», а частково - за коефіцієнтом « 0,1».

Розрахунок вартості одного квадратного метру земельної ділянки по проспекту Гагаріна, 62 у м. Харкові, кадастровий № 6310138800:04:004:0029 згідно Витягу № 150 розрахований, як результат множення базової вартості земельної ділянки в місті Харкові на коефіцієнт Км2 та на сукупний коефіцієнт Км3, та на коефіцієнт Кф. В результаті множення цих показників у Витягу виведена вартість кв. м орендованої позивачем земельної ділянки як 2161,76 грн.

Однак, застосування до незабудованої частини земельної ділянки площею 20,7кв.м коефіцієнту Кф « 2,5» є недопустимою, оскільки ця частина не вкрита забудовою, нормативна грошова оцінка 1 кв.м цієї частини становить 86,47 грн.

Зазначений показник розраховується наступним чином: 291,18 грн. (базова вартість 1 кв.м по місту) X 2,66 (Км2) X 1,11641 (сукупний коефіцієнт КмЗ) (коефіцієнт Кф) = 86,47 грн. (за 1 кв.м в частині земельної ділянки, не вкритої забудовою).

Таким чином, згідно Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, вірним є розрахунок нормативної грошової оцінки всієї земельної ділянки лише за такою формулою: 2161,76 грн. X 99,3 кв. м (невкриті забудовою) + 86,47 грн. X 20,7 кв. м (невкриті забудовою землі) ~ 214662,78 грн. + 1789,92 грн. = 216452,71 грн. (нормативна грошова оцінка земельної ділянки).

З огляду на зазначене, нормативно-грошова оцінка земельної ділянки по проспекту Гагаріна, 2 у м. Харкові, кадастровий № 6310138800:04:004:0029 визначена відповідно до Витягу № 150 від 14.11.2013р. № 4109/08, обчислено невірно, оскільки викладені у вказаному Витягу фактичні дані (зокрема, щодо повної забудови всієї площі земельної ділянки) не відповідають фактичнимобставинам.

Розрахунок вартості одного квадратного метру земельної ділянки по вул.Олекеандра Невського у м. Харкові, кадастровий № 6310138800:04:004:0030 згідно Витягу № 208 розрахований як результат множення базової вартості земельної ділянки в місті Харкові на коефіцієнт Км2 та на сукупний коефіцієнт Км3, та на коефіцієнт Кф. В результаті множення цих показників у Витягу №208 виведена вартість кв. м орендованої позивачем земельної ділянки як 2475,60 грн.

Однак, застосування до незабудованої частини земельної ділянки площею 38кв.м коефіцієнту Кф також є неправильним оскільки ця частина не вкрита забудовою, нормативна грошова оцінка 1 кв. м цієї частини становить 99,20 грн.

Зазначений показник розрахований наступним чином: 291,18 грн. (базова вартість 1кв. м по місту) X 2,66 (Км2) X 1,11641 (сукупний коефіцієнт Км3) X 0,1 (коефіцієнт Кф) - 99,20 грн. (за 1 кв. м в частині земельної ділянки, не вкритої забудовою).

Таким чином, згідно Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, вірним є розрахунок нормативної грошової оцінки всієї земельної ділянки лише за формулою: 2475,60 грн. X 52 кв. м (вкриті забудовою) + 99,20 грн. X 38 кв. м (невкриті забудовою землі) ~ 128731,20 грн. + 3689,6 грн, =132500,8 грн. (нормативна грошова оцінка земельної ділянки).

З огляду на зазначене, нормативно-грошова оцінка земельної ділянки по проспекту Гагаріна, 62 у м. Харкові, кадастровий № 6310138800:04:004:0030 визначена відповідно до Витягу № 208 від 14.11.2013 № 4109/08, обчислено невірно, оскільки викладені у вказаному Витягу№ 208 данні (зокрема, щодо повної забудови всієї площі земельної ділянки) так само не відповідають фактичним обставинам.

Частиною першою статті 206 Земельного кодексу України передбачено, що використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка.

Відповідно до ч. 1 ст. 201 Земельного кодексу України, грошова оцінка земельних ділянок визначається на рентній основі.

Відповідно до пункту 289.1 статті 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Згідно з частиною 1 статті 13 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться серед іншого у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Згідно зі статтею 1 Закону України "Про оцінку землі" нормативна грошова оцінка земельних ділянок це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.

При цьому під рентним доходом розуміється дохід, який можна отримати із землі як фактора виробництва залежно від якості та місця розташування земельної ділянки.

Відповідно до статті 18 Закону України "Про оцінку землі" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій". Держземагентство є такою юридичною особою.

Відповідно до статті 23 Закону України "Про оцінку земель" витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Правові засади проведення оцінки земель, професійної оціночної діяльності у сфері оцінки земель в Україні та спрямований на регулювання відносин, пов'язаних з процесом оцінки земель, забезпечення проведення оцінки земель, з метою захисту законних інтересів держави та інших суб'єктів правовідносин у питаннях оцінки земель, інформаційного забезпечення оподаткування та ринку земель визначає Закон України "Про оцінку земель" від 11.12.2003 року № 1378-IV.

Статтею 1 Закону України "Про оцінку земель" визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.

Згідно з ччастиною 5 статті 5 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Відповідно до частини 2 статті 20 Закону України "Про оцінку земель", дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно до статті 19 Земельного кодексу України, землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: а) землі сільськогосподарського призначення; б) землі житлової та громадської забудови; в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; г) землі оздоровчого призначення; ґ) землі рекреаційного призначення; д) землі історико-культурного призначення; е) землі лісогосподарського призначення; є) землі водного фонду; ж) землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень (ч.1 ст.20 ЗК України).

Статтею 38 Земельного кодексу України передбачено, що до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування.

Відповідно до статті 39 Земельного кодексу України, використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм.

Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми NN 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.98 року N 377, зареєстрованою в Мін'юсті України 14.12.98 року за N 788/3228, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики (далі по тексту - Інструкція № 377).

Як встановлено Розділом 1 Інструкції № 377, у звітах вказують площі земель, що перебувають у власності, постійному і тимчасовому користуванні юридичних та фізичних осіб, за винятком тих площ земель, які надані в тимчасове користування іншим власникам землі і землекористувачам із земель, що перебувають у власності або в постійному користуванні цих юридичних і фізичних осіб.

У звітах вказують площі земель і розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності в межах територій, які входять до адміністративно-територіальних одиниць, у тому числі окремо - в межах населених пунктів, зрошувані та осушені землі, розподіл земель за формами власності.

Розділом ІІ вказаної Інструкції передбачено, що у графі 42 Форми N 6-зем "Звіт про наявність земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності" зазначаються дані про землі комерційного та іншого використання землі, які використовуються головним чином комерційними, торговими і відповідними службами - торговими центрами, комерційними банками, автозаправними станціями, ремонтними майстернями, готелями, ресторанами, барами, їдальнями, торговими складами та будівлями органів управління ними. Включати потрібно землі за видами економічної діяльності, вказаними в додатку 3; частину земель, наданих юридичним та фізичним особам для підприємницької діяльності, зазначеної в цьому додатку, а також землі згідно з додатком 4, на яких проводиться підприємницька діяльність.

У графі 43 необхідно зазначати дані про землі громадського призначення - включати землі, на яких не проводиться підприємницька діяльність і які використовують для державного управління (включно - для оборонних потреб), освіти, охорони здоров'я, релігійних організацій, спорту та соціальної допомоги, колективних, громадських та особистих послуг, екстериторіальної діяльності згідно з додатком 4, а також землі згідно з додатком 3, на яких не проводиться підприємницька діяльність.

Перелік категорій земель за функцією використання із зазначенням коефіцієнтів функціонального використання наведено у Додатку № 1 до пунктів 3.5, 3.7, 3.9, 3.10 Порядку № 18/15/21/11.

Так, відповідно до вказаного Переліку, до складу категорії земель комерційного використання відносяться: G - землі торгівлі транспортними засобами та їх ремонту; землі оптової торгівлі і посередництва в торгівлі; землі роздрібної торгівлі побутовими товарами і їх ремонт; Н - землі готелів та ресторанів; J - землі підприємств фінансового посередництва; землі підприємств страхування; землі підприємств, що здійснюють допоміжну діяльність у сфері фінансів та страхування; К - землі підприємств, що здійснюють операції з нерухомістю, здавання під найм та послуги юридичним особам; землі підприємств, що здійснюють діяльність у сфері інформатизації; землі підприємств, що здійснюють послуги, які надаються переважно юридичним особам; О93 - землі підприємств, що здійснюють індивідуальні послуги; О92.7 - землі підприємств, що здійснюють діяльність у сфері відпочинку та розваг (азартні ігри та ігри на гроші тощо).

При цьому вказаним Переліком до земель громадського призначення включає у себе: землі громадської діяльності, землі підприємств, що здійснюють колективні, громадські та особисті послуги (за винятком підприємств, що здійснюють діяльність у сфері відпочинку та розваг), землі державного управління, землі оборони, землі освіти, землі охорони здоров'я та соціальної допомоги, землі екстериторіальної діяльності, що відповідає секціям O91, O92, L, M, N, Q Національного класифікатору ДК 009:2005 "Класифікація видів економічної діяльності" (КВЕД), прийнятого наказом Держспоживстандарту України № 375 від 26.12.2005 року.

Суд вважає за необхідне зазначити, що з аналізу зазначених норм випливає, що при віднесенні земельної ділянки до тієї чи іншої категорії, органи, до компетенції яких це відноситься, повинні враховувати та перевіряти дані щодо здійснення на земельній ділянці видів діяльності.

Механізм нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення та населених пунктів регулюються, відповідно, Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (далі - Порядок).

Згідно пункту 1.3 Порядку нормативна грошова оцінка земель використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, а також під час розроблення показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Відповідно до пункту 3.1 Порядку в основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель.

Згідно пунктів 3.2, 3.3 Порядку, населені пункти включають землі всіх категорій за основним цільовим призначенням, які розташовуються в їх адміністративних межах. Нормативна грошова оцінка населених пунктів для всіх категорій земель та земельних ділянок (за винятком сільськогосподарських угідь) визначається згідно з формулою 8.

Нормативна грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки населених пунктів визначається за формулою Цн = В х Нп : Нк х Кф х Км, де Цн - нормативна грошова оцінка квадратного метра земельної ділянки (у гривнях); В - витрати на освоєння та облаштування території в розрахунку на квадратний метр (у гривнях); Нп - норма прибутку (6 %); Нк - норма капіталізації (3 %); Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо); Км - коефіцієнт, який характеризує місце розташування земельної ділянки.

Відповідно до пункту 3.5 Порядку нормативної грошової оцінки земель, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) (додаток 1, табл. 1.1), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.

Відповідно до додатку № 1 до пункту 3.5 Порядку, до земель житлової та громадської забудови застосовується коефіцієнт функціонального використання 1,0.

Відповідно до додатку № 1 до пункту 3.5 Порядку, до земель охорони здоров'я та соціальної допомоги застосовується коефіцієнт функціонального використання 0,7.

Згідно з частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції України та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частин 1, 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, враховуючи викладене вище, суд вважає дії Управління Держземагенства у м. Харкові Харківської області з формування Витягу №150 від 30.10.2013 року з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, розташованої за адресою АДРЕСА_2, та Витягу №208 з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, розташованої за адресою АДРЕСА_1 на підставі даних, автоматично застосованих програмним забезпеченням, користувачем якого є КП "Міський інформаційний центр" є протиправними, а отже і позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 17, 50, 160-163, 167, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Держземагенства у м.Харкові Харківської області, третя особа: Харківська міська рада про визнання дій незаконними - задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління Держземагенства у м. Харкові Харківської області з формування Витягу №150 від 30.10.2013 року з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, розташованої за адресою АДРЕСА_2, та Витягу №208 з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, розташованої за адресою АДРЕСА_1 на підставі даних, автоматично застосованих програмним забезпеченням, користувачем якого є КП "Міський інформаційний центр".

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Держземагенства у м.Харкові Харківської області (юридична адреса: 61003, м, Харків, вул. Квітки - Основ"яненка, 7) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_3) витрати зі сплати судового збору у розмірі 551,21 грн. (п'ятсот п'ятдесят одна грн. 21 коп.).

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Тітов О.М.