Ухвала від 06.02.2017 по справі 821/1928/16

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2017 р. м. ХерсонСправа № 821/1928/16

14 год. 37 хв.

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Варняка С.О.

при секретарі: Кальченко-Булановій М.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Великолепетиської селищної ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, фізична особа-підприємець ОСОБА_4 про визнання рішень протиправними та скасування договору оренди земельної ділянки, додаткової угоди,

встановив:

Звернувшись до суду, з урахуванням змін до позовних вимог, позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Великолепетиської селищної ради №72 від 24.09.2014 року "про об'єднання об'єктів нерухомого майна в цілісний майновий комплекс "Великолепетиський ринок" та присвоєння єдиного адресного номеру";

- визнати протиправним та скасувати рішення 55 сесії Великолепетиської селищної ради VI скликання від 29.04.2015 року № 1092 в частині "надання дозволу на укладання договору оренди земельної ділянки загальною площею 0,4893 га (кадастровий номер земельної ділянки; 65212551000;01;001;0170) несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності (будівництво та обслуговування комплексу нежитлових будівель Великолепетиського ринку) на території Великолепетиської селищної ради по вул. Пушкіна, 19 Великолепетиського району Херсонської області";

- визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Великолепетиської селищної ради VII скликання від 30.06.2016 року № 140 "Про внесення змін до договору оренди землі";

- зобов'язати виконком Великолепетиської селищної ради розірвати договір оренди земельної ділянки, який було зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 13 травня 2015 року за № 37434186 з громадянами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 П,М для здійснення ними підприємницької діяльності (будівництво та обслуговування комплексу нежитлових будівель Великолепетиського ринку);

- зобов'язати виконком Великолепетиської селищної ради розірвати додаткову угоду до договору оренди землі від 19липня 2015 року, яка зареєстрована у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 20 липня 2015 року за № 63912712 з громадянами ОСОБА_2 та ОСОБА_3

Представник третьої особи заявив клопотання про закриття справи з тих підстав, що справа не належить до розгляду в окружному адміністративному суді .

Позивача та його представник заперечували по суті клопотання.

Представник відповідача підтримав клопотання про закриття справи.

Заслухавши позицію, сторін суд вважає, що зазначена позовна заява не належить до розгляду в окружному адміністративному суді.

За приписами ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:

спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

У даному випадку предметом позову є скасування двох рішень сесії Великолепетиської селищної ради, одного рішення виконавчого комітету Великолепетиської селищної ради та зобов'язання виконкому Великолепетиської селищної ради розірвати договір оренди земельної ділянки та додаткову угоду до договору.

Таким чином, даний позов не підлягає розгляду в окружному адміністративному суді.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи викладене, керуючись п.1 ч.1 ст.157 КАС України,

ухвалив:

Закрити провадження у адміністративній справі за позовом фізична особи-підприємця ОСОБА_1 до Великолепетиської селищної ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, фізична особа-підприємець ОСОБА_4 про визнання рішень протиправними та скасування договору оренди земельної ділянки, додаткової угоди.

Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з такою самою позовною заявою не допускається.

Роз'яснити позивачу, що розгляд даної справи віднесеного до юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 07 лютого 2017 року.

Суддя Варняк С.О.

кат. 6.2.1