ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без розгляду
27 вересня 2011 року № 2а-13590/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Клочкова Н.В., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1
до Голови Київської міської ради ОСОБА_2
прозобов'язання вчинити дії,
26 вересня 2011 року ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Голови Київської міської ради ОСОБА_2 з наступними позовними вимогами:
- зобов'язати Київську міську раду об'єктивно і вчасно розглянути її клопотання від 07.12.2010 р. про надання земельної ділянки на її черговому пленарному засіданні, як це передбачено Законом України і Земельним кодексом України;
- зобов'язати Київську міську раду, як орган, який отримав її клопотання і до компетенції якого входить вирішення порушених у клопотанні питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки, - повідомити її про наслідки розгляду її клопотання від 07.12.2010 р. в обов'язковому порядку.
Згідно частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи (частина 2 статті 5 КАС України).
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі (частина 2 статті 107 КАС України).
Частиною 2 статті 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно частини 3 статті 99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Дослідивши матеріали справи, суд звертає увагу, що позивачем свідомо не подано клопотання про поновлення строку звернення до суду, оскільки позивач наполягає на тому, що перебіг строку звернення до суду розпочався з квітня 2011 року, коли позивач вперше звернулась до суду.
Разом з тим, така позиція позивача є помилковою, оскільки згідно частини 3 статті 99 КАС України перебіг строку для звернення до адміністративного суду обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З матеріалів позову вбачається, що позивач дізналась про порушене право після спливу місячного строку на розгляд заяви від 07.12.2010 р. Відтак, перебіг строку звернення до суду розпочався 08.01.2011 р. та сплинув відповідно 09.07.2011 р. На даний момент позов надійшов лише 26 вересня 2011 року. Відтак, враховуючи бездіяльність позивача протягом січня 2011 - липня 2011 року, ненадання позивачем належних доказів на підтвердження поважності причин пропуску звернення до суду, підстав для поновлення строку звернення до суду не вбачається, оскільки відсутні поважні причини, з яких позивач не зверталась до суду протягом тривалого часу з моменту, коли мала дізнатися про порушене право.
Аналогічна правова позиція викладена в Ухвалах Вищого адміністративного суду від 21 квітня 2011 року К-38190/10, від 20 січня 2011 року К-40143, від 03 березня 2011 року № К-39787/10, Ухвалах Київського апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2010 року у справі № 2а-4063/09/2670, від 21 жовтня 2010 року у справі № 2а-12030/10/2670, від 27 січня 2011 року у справі № 2а-16493/10/2670.
Відповідно до частини 1 статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
З огляду на вищевикладене, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст.ст. 5, 99, ст. 100, ст. 107, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
1. Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Голови Київської міської ради ОСОБА_2 про зобов'язання вчинити дії.
2. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Клочкова