03 лютого 2017 рокум. Ужгород№ 807/4081/14
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Скраль Т.В.
при секретарі Стенавській А.М.,
за участю сторін:
заявник: Ужгородська об'єднана державна податкова інспекція Головного Управління ДФС у Закарпатській області - представник не з'явився;
представник відповідача: Державне підприємство «Агропромисловий комбінат «Ужгородський» - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника Ужгородської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню в адміністративній справі за позовною заявою Державного підприємства "Агропромисловий комбінат "Ужгородський" до Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області про визнання протиправною та скасування вимоги № Ю-307 від 02.10.2014 року, -
07 листопада 2016 року, до Закарпатського окружного адміністративного суду від представника інспекції надійшла заява про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню в адміністративній справі за позовною заявою Державного підприємства "Агропромисловий комбінат "Ужгородський" до Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області про визнання протиправною та скасування вимоги № Ю-307 від 02.10.2014 року (а.с.197).
В обґрунтування даної заяви зазначено, що на адресу Ужгородської ОДПІ супровідним листом № 807/4081/14 надійшов виконавчий лист № 807/4081/14 /2016р. про стягнення з Ужгородської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області судового збору в сумі 2009,70 грн.
Вказаний виконавчий лист № 807/4081/14/2016р. було видано на підставі постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.03.2016 року у справі за позовом Державного підприємства "Агропромисловий комбінат "Ужгородський" до Ужгородської ОДПІ Головного управління ДФС у Закарпатській області щодо визнання протиправною та скасування вимоги.
Представник заявника в судове засідання не з'явився, однак в прохальній частині заяви, останній просив розглянути таку без участі представників сторін.
Державне підприємство «Агропромисловий комбінат «Ужгородський» явку свого представника в судове засідання не забезпечив. Судом вжито достатніх заходів для належного повідомлення Державного підприємства «Агропромисловий комбінат «Ужгородський» про дату, час та місце розгляду заяви.
Відповідно до ч.3 ст.259 КАС України, неприбуття у судове засідання стягувача і боржника, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню - обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як встановлено судом в ході судового розгляду та вбачається із матеріалів даної адміністративної справи, Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 23 березня 2015 року у задоволенні даного адміністративного позову відмовлено.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09 березня 2016 року скасовано постанову суду першої інстанції та прийнято нову постанову про задоволення позову. Визнано протиправною та скасовано вимогу Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області про сплату боргу (недоїмки) від 02 жовтня 2014 року форми № Ю-307, якою Державне підприємство "Агропромисловий комбінат «Ужгородський» зобов'язано сплатити заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, штрафів та пені у розмірі 7422,89 грн., а також стягнути з Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області на рахунок отримувача №31219206781004 УДКСУ у Галицькому районі м.Львова код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38007573 Банк отримувача ГУДКСУ у Львівській області Код банку отримувача (МФО 825014 Код класифікації доходів бюджету 22030001, визначення платежу" - судовий збір, код 34668371 - 2009 (дві тисячі дев'ять) грн. 70 коп. судового збору.
05 квітня 2016 року на виконання постанови Закарпатським окружним адміністративним судом був виданий виконавчий лист №807/4081/14/2016, який був направлений на виконання до Ужгородської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області (а.с.199).
Ужгородська ОДПІ Головного управління ДФС у Закарпатській області не погоджуючись із вказаною постановою суду апеляційної інстанції подала касаційну скаргу.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 20.10.2016 року №К/800/8642/16 касаційну скаргу Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області задоволено частково. Постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 09 березня 2016 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду апеляційної інстанції, що підтверджується ухвалою вищезазначеного суду, копія якої міститься в матеріалах даної адміністративної справи (а.с.200-203).
01 грудня 2016 року, Львівським апеляційним судом - апеляційну скаргу Державного підприємства "Агропромисловий комбінат "Ужгородський" залишено без задоволення, а постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 23 березня 2015 року у даній справі без змін.
У відповідності до вимог ч.2 ст.259 КАС України суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
Так, відповідно до ч.4 ст.259 КАС України суд ухвалою вносить виправлення до виконавчого листа, а у разі якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин, суд визнає виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню повністю або частково. Якщо стягнення за таким виконавчим листом уже відбулося повністю або частково, суд одночасно на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
Враховуючи наведене, та зважаючи на те, що ухвалою Вищого адміністративного суду України від 20.10.2016 року № К/800/8642/16 касаційну скаргу Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області задоволено частково, постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 09 березня 2016 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд та за наслідками розгляду Львівським апеляційним адміністративним судом 01 грудня 2016 року рішення суду І-ої інстанції залишено без змін. Отже, рішення суду набуло законної сили, стягнення за виконавчим листом Закарпатського окружного адміністративного суду від 05 квітня 2016 року № 807/4081/14/2016 є безпідставним, то суд дійшов висновку про наявність підстав, передбачених ч.4 ст.259 КАС України, для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.
За таких обставин, заява Ужгородської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 160, 165, 259 КАС України, суд, -
Визнати виконавчий лист № 807/4081/14/2016 виданий Закарпатським окружним адміністративним судом 05 квітня 2016 року в адміністративній справі № 807/4081/14 - таким, що не підлягає виконанню.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя Т.В. Скраль