Ухвала від 19.01.2017 по справі 905/222/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м.Харків, пр. Науки, 5

УХВАЛА

19.01.2017р. № 905/222/17 Суддя господарського суду Донецької області Ніколаєва Л.В., розглянувши матеріали позовної заяви за вх. № 1123/17 від 16.01.2017р.

за позовом: Керівника Маріупольської місцевої прокуратури №1 в інтересах держави в особі

Виконавчого комітету Маріупольської міської ради

до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості з внесення плати за тимчасове користування місцями розміщення спеціальних конструкцій зовнішньої реклами в розмірі 21 044,83 грн.; розірвання договору №47 від 16.05.2013р.; зобов'язання демонтувати спеціальні конструкції зовнішньої реклами - рекламні щити у кількості 15 одиниць

ВСТАНОВИВ:

Керівник Маріупольської місцевої прокуратури №1 в інтересах держави в особі Виконавчого комітету Маріупольської міської ради звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до ФОП ОСОБА_1 про стягнення 21 044,83 грн. заборгованості з внесення плати за тимчасове користування місцями розміщення спеціальних конструкцій зовнішньої реклами; розірвання договору №47 від 16.05.2013р.; зобов'язання демонтувати спеціальні конструкції зовнішньої реклами - рекламні щити у кількості 15 одиниць.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Порядок сплати судового збору та його розмір встановлений Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI.

За приписами ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

У п 2.2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 року № 7 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» роз'яснено, що статтею 55 ГПК передбачено визначення ціни позову у позовах про стягнення грошей і про витребування майна. Відповідні позовні заяви мають майновий характер, і розмір ставок судового збору за їх подання визначається за приписом підпункту 1 пункту 2 частини другої статті 4 Закону. Що ж до позовних заяв немайнового характеру, то до них відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці. Подання до господарського суду таких заяв оплачується судовим збором згідно з підпунктом 2 пункту 2 частини другої статті 4 Закону.

Відповідно до п.п. 1, 2 п.2 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі, зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання позову немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016р. № 1801-VIII з 1 січня 2017 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1600 грн.

Як вбачається з відбитку календарного штемпелю на конверті позовна заява разом з додатками відправлена позивачем на адресу господарського суду Донецької області 10.01.2017р. Таким чином, виходячи з того, у позовній заяві Керівника Маріупольської місцевої прокуратури №1 в інтересах держави в особі Виконавчого комітету Маріупольської міської ради об'єднані вимоги як майнового характеру - про стягнення 21 044,83 грн., так і немайнового характеру - розірвання договору №47 від 16.05.2013р. та зобов'язання демонтувати спеціальні конструкції зовнішньої реклами - рекламні щити у кількості 15 одиниць, розмір судового збору за її подання, становить 4800 грн.

Між тим, платіжне доручення № 3441 від 21.12.2016р., додане до позовної заяви, свідчить про те, що позивачем за подання даного позову сплачено судовий збір у розмірі 4 134 грн.

Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

З огляду на викладене, господарський суд повертає позовну заяву Керівника Маріупольської місцевої прокуратури №1 в інтересах держави в особі Виконавчого комітету Маріупольської міської ради за вх. № 1123/17 від 16.01.2017р. та додані до неї документи без розгляду на підставі п. 4 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.

Разом з тим, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Керуючись п. 4 ч.1 ст. 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Керівника Маріупольської місцевої прокуратури №1 в інтересах держави в особі Виконавчого комітету Маріупольської міської ради до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з внесення плати за тимчасове користування місцями розміщення спеціальних конструкцій зовнішньої реклами в розмірі 21 044,83 грн.; розірвання договору №47 від 16.05.2013р.; зобов'язання демонтувати спеціальні конструкції зовнішньої реклами - рекламні щити у кількості 15 одиниць та додані до неї документи повернути без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена у встановленому законом порядку.

Додаток: позовна заява з додатками на 35 аркушах, конверт.

Суддя Л.В. Ніколаєва

Попередній документ
64531753
Наступний документ
64531755
Інформація про рішення:
№ рішення: 64531754
№ справи: 905/222/17
Дата рішення: 19.01.2017
Дата публікації: 09.02.2017
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Донецької області
Категорія справи: