Постанова від 27.01.2017 по справі 822/2578/16

Копія

Справа № 822/2578/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2017 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі :головуючого-судді суддівЛабань Г.В. Петричковича А.І. Блонського В.К.

при секретарі за участі:Вересняк А.А. позивача, представника відповідачів

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_5 до Державної фіскальної служби України , Головного управління ДФС у Хмельницькій області, третя особа на стороні відповідача Пенсійний фонд України про зобов"язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до ДФС України, Головного управління ДФС у Хмельницькій області, третя особа на стороні відповідача Пенсійний фонд України в якому просить зобов'язати ДФС України повідомити Пенсійний фонд України про зміни у грошовому забезпеченні ОСОБА_5 з метою здійснення перерахунку пенсії з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що наказом №305-о від 03.10.2005 року ОСОБА_5 звільнено з органів податкової міліції Головного управління ДФС у Хмельницькій області через скорочення штатів на підставі наказу ДПА у Хмельницькій області від 19 липня 2005 року №149. На даний час він є пенсіонером, і пенсія йому призначена відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». КМУ прийняв постанову № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», якою підвищив грошове забезпечення поліцейських.

Відповідно до розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Позивач в зв'язку із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року звернувся до начальника Управління Податкової міліції ГУ ДФС України і на своє звернення 31.08.2016 року за № 9164/93/999905-0303-14 отримав відповідь, якою позивача повідомлено, що в Державній фіскальній службі України та її територіальних органах особи рядового і начальницького складу податкової міліції проходять службу відповідно до розділу XVIII «Податкова міліція» Податкового кодексу України. Нарахування грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу податкової міліції здійснюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».

Розміри хоча б одного з видів грошового забезпечення для працівників податкової міліції не змінювались, а тому відсутні підстави для здійснення перерахунку, а як наслідок і подачі відповідної довідки до органів пенсійного фонду.

Позивач із вказаною відмовою не погоджується, та вважає, що є підстави для перерахунку його пенсії, тому він просить задовольнити позовні вимоги.

Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі посилаючись на обставини викладені у позовній заяві.

Представник відповідачів в судовому засіданні проти задоволення позову заперечив, зазначив, що перерахунок пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» проводиться на момент виникнення відповідного права.

Частиною 4 статті 63 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІ1 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262- XII) передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

В Державній фіскальній службі України та її територіальних органах особи рядового і начальницького складу податкової міліції проходять службу відповідно до розділу XVIII «Податкова міліція» Податкового кодексу України. Нарахування грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу податкової міліції здійснюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».

Розміри хоча б одного з видів грошового забезпечення для працівників податкової міліції не змінювались, а тому відсутні підстави для здійснення перерахунку, а як наслідок і подачі відповідної довідки до органів пенсійного фонду.

За таких обставин у задоволенні позовних вимог позивача необхідно відмовити.

Представник третьої особи на стороні відповідача в судове засідання не прибув, хоча третя особа була повідомлена про дату, час та місце розгляду справи належним чином, та подав до суду письмові пояснення на даний адміністративний позов, в яких зазначив, що 2 липня 2015 року Верховною Радою України прийнятий Закон України «Про Національну поліцію» № 5 80-VIII (далі - Закон № 580), який визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України і не поширює свою дію на працівників податкової міліції..

Крім того, орган Пенсійного фонду України здійснює перерахунок та виплату пенсій військовослужбовцям, у тому числі особам начальницького складу податкової міліції, на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами, у яких особа проходила службу.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Суд встановив, що ОСОБА_5., отримує пенсію за вислугу років, призначену йому відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII від 09.04.1992 року.

За змістом преамбули Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», цей Закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частин 3, 4 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Стаття 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнена новою частиною третьою згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» N 900-VIII від 23.12.2015 року, який набрав чинності з 29.12.2015 року.

Одночасно цим же ЗУ N 900-VIII від 23.12.2015 року пункт 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ «Про Національну поліцію» доповнено абзацами другим і третім такого змісту, а саме:

- за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб;

- право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію», зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію».

Нарахування грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу податкової міліції здійснюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».

Таким чином суд, досліджуючи зазначені норми приходить до висновку, що розміри хоча б одного з видів грошового забезпечення для працівників податкової міліції не змінювались.

КМУ своєю постановою № 45 від 13.02.2008 року відповідно до частини третьої статей 43 і 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затвердив «Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до частин 1, 2 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення КМУ Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Згідно п. 24. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління ПФУ від 30 січня 2007 року N 3-1, та зареєстрованого в МУЮ 15 лютого 2007 р. за N 135/13402, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних 2. категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Відтак суд приходить до висновку, що ОСОБА_5. в трудових відносинах із ДФС України не перебував, службу в органах податкової міліції ДФС України не проходив, а тому не має права на перерахунок пенсії згідно ЗУ "Про національну поліцію" від 02 липня 2015 року №580.

Крім того суд звертає увагу, що позивачем не обґрунтовано та не надано доказів того, що по аналогічній посаді, з якої його було звільнено відбулася зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством на підставі відповідного рішення КМУ України по структурі заробітної плати працівників податкової міліції, грошове забезпечення ких здійснюється на підставі постанови КМУ від 9 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».

Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є, зокрема, захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З врахуванням наведеного, суд вважає, що позивачем не доведено, а судом не встановлено неправомірність прийнятого відповідачем рішення, а тому в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст.ст.158-163, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 01 лютого 2017 року

Головуючий суддя судді/підпис/ /підпис/ /підпис/Г.В. Лабань А.І. Петричкович В.К. Блонський

"Згідно з оригіналом" Суддя Г.В. Лабань