Постанова від 30.01.2017 по справі 812/1427/16

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА

Іменем України

30 січня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1427/16

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шембелян В.С.,

при секретарі судового засідання - Олійник О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області до Комунального підприємства "Сєвєродонецьккомунсервіс" про стягнення податкового боргу у сумі 1074956,23 грн,-

ВСТАНОВИВ:

21 листопада 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області до Комунального підприємства "Сєвєродонецьккомунсервіс" про стягнення податкового боргу у сумі 1074956,23 грн.

В обгрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що за відповідачем утворився податковий борг у сумі 1 074 956,23 грн. з податку на додану вартість на підставі самостійно поданих до контролюючого органу податкових декларацій з ПДВ (766580,00 грн. - недоїмка, 308376,23 грн. - пеня).

З метою стягнення податкового боргу позивачем виставлено податкову вимогу форми «Ю-1» № 1/42 від 23.10.2001 та другу податкову вимогу форми «Ю-2» № 2/248 від 11.12.2001, але податковий борг залишається несплаченим.

Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд стягнути з відповідача кошти за податковим боргом з податку на додану вартість у сумі 1074956,23 грн. з рахунків у банках обслуговуючих платника на користь держави.

Представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи не прибув у судове засідання, розгляд справи просив проводити без його участі, проти задоволення позовних вимог не заперечує.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 КАС України, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство "Сєвєродонецьккомунсервіс" було зареєстровано в якості юридичної особи (код ЄДРПОУ 03327983). Відповідача 20.07.1995 взято на податковий облік до державної податкової інспекції у м.Сєвєродонецьку за основним місцем обліку. Відповідача є платником податку на додану вартість, має розрахункові рахунки в установах банку (а.с.23-26).

За відповідачем рахується податковий борг перед бюджетом зі сплати податку на додану вартість у загальному розмірі 1 074 956,23 грн. з податку на додану вартість, у тому числі: 766580,00 грн. - недоїмка, 308376,23 грн. - пеня (а.с.7,18-22).

Податковий борг у сумі 1 074 956,23 грн. з податку на додану вартість (766580,00 грн. - недоїмка, 308376,23 грн. - пеня утворився за відповідачем на підставі самостійно поданих податкових декларацій з податку на додану вартість: № 9038368673 від 18.03.2016 на суму 117138,00 грн., № 9059299475 від 19.04.2016 на суму 79722,00 грн, № 9080078921 від 18.05.2016 на суму 111401,00 грн., № 9101325700 від 17.06.2016 на суму 92540,00 грн., № 9119910327 від 14.07.2016 на суму 86043,00 грн., № 9148874613 від 18.08.2016 на суму 70803,00 грн., № 9171616889 від 19.09.2016 на суму 89877,00 грн., № 9196600309 від 19.10.2016 на суму 119056,00 грн. (а.с.10-17)

З метою погашення податкового боргу, контролюючим органом до відповідача були застосовані відповідні заходи щодо стягнення існуючого податкового боргу, а саме, виставлено податкову вимогу форми «Ю-1» № 1/42 від 23.10.2001 та другу податкову вимогу форми «Ю-2» № 2/248 від 11.12.2001 (а.с.8,9).

Податкові вимоги отримані відповідачем, не оскаржені та вважаються узгодженими.

Наявність суми податкового боргу за підприємством відповідача підтверджено даними облікової картки платника податків (а.с.18-22).

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.

Згідно з п.п.14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк);

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг-це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

На підставі п. п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.49.16 ст. 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених цим кодексом.

Згідно з п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації.

Відповідно до п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п. 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом;

Нарахування пені закінчується: у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань;

Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Приписами статті 16 Податкового кодексу України визначені зобов'язання платників податків, один з яких зобов'язує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно до п.п. 36.1 ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Відповідно до п.п.59.1 ст.59 ПК України - у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пункт 59.5 ст. 59 ПК України передбачає, що у разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилась, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Згідно зі ст. 6 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами позивачем виставлено податкову вимогу форми «Ю-1» № 1/42 від 23.10.2001 та другу податкову вимогу форми «Ю-2» № 2/248 від 11.12.2001 (а.с.8,9).

Доказів оскарження вищезазначених податкових вимог сторонами до суду не надано.

Згідно з п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, державною податковою інспекцією у м.Сєвєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області здійснено заходи по стягненню податкового боргу з платника податків, передбачені діючим законодавством, але вони не призвели до погашення податкового боргу у сумі 1 074 956,23 грн., сума боргу є узгодженою, відповідачем не сплачена.

Беручи до уваги те, що відповідач у встановлені законодавством строки суму податкової заборгованості у розмірі 1 074 956,23 грн. з податку на додану вартість не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 99, 105, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області до Комунального підприємства "Сєвєродонецьккомунсервіс" про стягнення податкового боргу у сумі 1074956,23 грн., - задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства "Сєвєродонецьккомунсервіс" (код ЄДРПОУ 03327983, адреса: 93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, 89) кошти з рахунків у банках, обслуговуючих платника податку за податковим боргом з податку на додану вартість у сумі 1 074 956,23 грн. (один мільйон сімдесят чотири тисячі дев'ятсот п'ятдесят шість гривень 23 коп.) на користь Держави.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови складено та підписано 06 лютого 2017 року.

Суддя В.С. Шембелян