(про залишення без руху позовної заяви)
06 лютого 2017 року Житомир Справа № 806/323/17
Категорія 12.3
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Романченко Є.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Житомирській області про визнання учасником бойових дій,
ОСОБА_1 звернувся до суду з указаним позовом, у якому просить прийняти постанову про визнання його учасником бойових дій та видати посвідчення встановленого зразка.
Перевіряючи, після одержання позовної заяви ОСОБА_1, чи відповідає вона вимогам, установленим статтею 106 КАС України, судом ураховано наступне.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Частиною 1 статті 6 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
У пункті 4 частини 1 статті 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно зі ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Отже, під змістом позовних вимог мається на увазі визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, згідно зі частиною четвертою статті 105 КАС України, який повинен формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
У контексті наведеного слушно вказати, що направлена до суду позовна заява ОСОБА_1 про визнання учасником бойових дій не узгоджується зі приписами ст.ст. 105 -106 КАС України, оскільки пред'явлені у ній вимоги не передбачені ч. 4 ст. 105 КАС України.
Крім того, позивачем у прохальній частині позовної заяви жодної вимоги до визначеного ним відповідача - Головного управління Національної поліції в Житомирській області не заявлено.
За наведених обставин, суд вважає, що при поданні позову до суду позивачем не дотримано вищевикладених вимог ст.ст. 105 - 106 КАС України.
Частиною 1 статті 108 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, позов необхідно залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду нової позовної заяви до відповідача, оформленої з урахуванням вимог визначених ст.ст. 105 - 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у 2-х примірниках.
Керуючись статтями 106, 108, 165, 186 КАС України, суд
Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 27 лютого 2017 року.
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, позовна заява буде повернута позивачу .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Є.Ю. Романченко